Sport Niets is onmogelijk, 'Been schrikt niet van uitspraken Blatter 38 Zaterdag 31 januari 2009 PZC B Roda JC boekt belangrijke zege De Jong plaatst zich toevallig voor het WK Schouwse Boys blijft in spoor koploper Fortuna Sittard laat kans liggen Levon Aronian moet de macht weer delen Peter Groenewegen naar tweede SSV'65 Maximale zege voor Royal/de Parel Van Galen gebruikt zijn presentaties om een beetje af te kicken. Willeboordse alsnog gehuldigd Voorzitter van Fifa spreekt zich uit tegen duokandidaturen. Robin van Galen: „Na anderhalf jaar speelde ik met de gedachte ermee te stoppen." foto Willem Mieras KERKRAOE - Roda JC heeft in de strijd tegen degradatie drie belang rijke punten gepakt. In het Park stad Limburg Stadion bleven de Limburgers gisteravond Heracles Almelo met 3-1 de baas. Het bedankje van de thuisclub ging met name naar Heracles-doel- man Martin Pieckenhagen, die twee keer weifelend ingreep bij Kerkraadse corners. Eric Addo, An ders Oper en Sekou Cissé scoor den voor Roda, invaller Vojtech Schulmeister redde vlak voor tijd de eer. ERFURT - Bob de Jong heeft zich gis teravond tijdens de World Cup in Erfurt zonder het te weten ge plaatst voor de vijf kilometer op de WK afstanden. De stayer deed dat ten koste van Wouter Olde Heuvel, die 0,28 seconde langza mer was. „Ik wist niet dat ik hem moest voorblijven." De Jong (der de) wordt op het WK in Vancou ver vergezeld door Carl Verheijen (gisteren vijfde) en Sven Kramer, die gisteren maar weer 's een baan record verpulverde (6.16,02). BURGH-HAAMSTEDE - Door een moeizame maar dikverdiende zege op Kanja/'t Hart van Gastel bleef Schouwse Boys in het spoor van koploper Groene Ster. In eigen huis won de ploeg van Theo Ver- kaart met 5-3. Halverwege leidde Schouwse Boys vrij onbezorgd met 4-1, maar na de rust trok het onsportieve spel van de tegenstan der een grote wissel op de ploeg. Voor Schouwse Boys scoorden Leon Sinke (3x), Serge Berrevoets en Vincent Bakker. BIJ NADER M In de PZC van gisteren is per abuis gemeld dat een Colombiaanse wie lerploeg aan de Omloop van Borse- le meedoet. Het gaat bij de elitevrouwen ech ter om Team Columbia-High Road. Deze Duitse formatie heeft een aantal zeer bekende rensters in haar gelederen onder wie Judith Arndt, Chantal Beltman en Luise Keiler. SITTARD - Fortuna Sittard heeft gis teravond in de Jupiler League nage laten om de vierde periodetitel zo goed als zeker binnen te halen. Het elftal van trainer Roger Reij- ners verspeelde tegen Excelsior in de slotfase een voorsprong: 1-1. Omdat Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk ook gelijk speelden (0-0) staat Fortuna met dertien punten uit zes wedstrijden nog wel bovenaan in de periodestand. FC Zwolle heeft nu echter de bes te papieren om deelname aan de play-offs veilig te stellen. WIJK AAN ZEE - Levon Aronian heeft de macht die hij woensdag in het Corus-schaaktoernooi greep weer afgestaan. De Armeniër offer de in de elfde ronde een vol punt tegen Leinier Dominguez. De Cu baan kwam daardoor op gelijke hoogte. Het was niet de enige ver rassing. Andrej Karjakin, de num mer twee, verloor met zwart van de Amerikaan Gata Kamsky. Daardoor konden Movsesian en Radjabov het aantal koplopers op vier brengen. GOES - Peter Groenewegen is met ingang yan volgend voetbalseizoen actief als trainer van het tweede elftal van SSV'65. De Goese trainer komt over van SKNWK, waar hij momenteel bezig is aan zijn twee de seizoen als hoofdtrainer. Groenewegen was als speler al ac tief in de hoofdmacht van SSV'65 en kan zich vinden in de toekomst plannen van de zaterdag-tweede klasser. „SSV wil van het tweede elftal een soor-t opleidingsteam ma ken. Het is een leuke uitdaging." CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het team van Royal/de Parel uit Sas van Gent boekte een maximale zege in de landelijke tweede divisie drie banden. In het biljartcentrum in Capelle aan den IJssel versploeg het thuisploeg Capelle 2 met 8-0. Leslie Menheer, Jens van Dam, To ny Dobbelaere en Eddie van Goethem wonnen hun partijen. door Barry van der Hooft KAMPERLAND - Het filmpje duurt een minuut of vier en laat het suc ces van de Nederlandse waterpo- losters tijdens de Olympische Spe len in Peking nog een keer zien. Toegegeven: het zorgt voor kippen vel op de armen en een kleine tin teling in de onderbuik. En dat is precies wat Robin van Galen wil. Zijn publiek moet weten wat hij heeft gepresteerd, zodat ze in de drie kwartier die volgen geboeid naar hem luisteren. Dat de Rotterdammer zijn presen taties met de bewegende beelden begint, is een slimme zet. Zijn ge balde vuisten, de vreugde na het laatste fluitsignaal en de tranen van routinier Gillian van den Berg; Van Galen laat het allemaal zien. „Sinds de Spelen heb ik al meer dan honderd presentaties ge geven", bekent de succescoach. „Ik gebruik het om af te kicken. Het is een soort vlucht, want de 'schei ding' van mijn speelsters en staf is best moeilijk geweest." Tegenwoordig traint hij een man- nenteam in Gouda, maar de rest van zijn leven zal hij herinnerd worden aan de zomer van 2008. Goud in Peking voor de Neder landse waterpolosters, daar had den weinig mensen rekening mee gehouden. Van Galen vertelt over het proces, dat drie jaar in beslag heeft genomen. „Keihard trainen heeft daarbij voorop gestaan", zegt Van Galen. „We waren 48 weken per jaar met waterpolo bezig en sliepen met z'n allen in een jeugd herberg. Zelf afwassen, zelf koken, zelf je troep opruimen, geen stu die, geen werk en relaties met vriendjes die verbroken werden omdat ze hem amper zagen. Gilli an van den Berg zag haar kindje tweeënhalf jaar lang vrijwel alleen in de weekeinden. Dat zegt iets over je sporthart." Het heeft de ultieme sportieve be loning opgeleverd, maar in de voorbereiding is het niet allemaal van een leien dakje gegaan. Van Galen: „Na anderhalf jaar speelde ik met de gedachte ermee te stop pen. Was ik wel de juiste man op de juiste plaats? Er was ook weinig oprechtheid en eerlijkheid onder de meiden. Een gesprek met een mental coach heeft me een ander inzicht gegeven, want hij wees me op de groepsdynamica volgens Tuchman/'^Die filosofie draait om vijf Engelstalige elementen: for ming, storming, norming, perfor ming en adjourning. „Wij zaten dus in de tweede 'stormachtige' fa se. We hebben toen vijf weken niet getraind en zijn gaan praten. Collectief, individueel, we hebben een anonieme enquête afgenomen en een evaluatie gehouden. De pro blemen kwamen op papier. Er kwamen ook twintig definities van respect naar voren, want dat was ver te zoeken. We hebben de speelsters bij elkaar gezet en ze van die twintig definities er samen één laten maken. 'Accepteer eik aars verschillen, bewonder eikaars talent, op weg naar het gemeen schappelijke doel' kwam daaruit." „Na die vijf weken hing er een to taal andere sfeer. Twee speelsters zijn vertrokken omdat ze het niet meer zagen zitten. Achteraf gezien denk ik dat zij de rotte appels wa ren. Drie maanden later kwalifi ceerden we ons voor de Spelen en wonnen we van landen die we nog nooit hadden verslagen. We zaten in de fase van performing, het presteren dus. De rolacceptatie was zo duidelijk dat we ineens een heel andere ploeg hadden." Het vervolg is bekend. Na een ne derlaag in de eerste wedstrijd te gen Hongarije, komen de Neder landse vrouwen op stoom. „Toeval ligheden en geluk spelen daarbij ui teraard ook een rol", verliest Van Galen de realiteit niet uit het oog. De tekst op zijn visitekaartje zegt echter veel over die onvergetelijke zomer. Niets is onmogelijk, luidt de tekst. „Maar daarbij moet je wel realistisch blijven", zegt de Rotter damse coach, die over twee maan den zijn eigen boek op de markt brengt. Tot die tijd gaat hij rustig verder met het geven van presenta ties. „Want ik smeed het ijzer als het heet is." MIDDELBURG - Bijna een halfjaar na het winnen van de bronzen medail le tijdens de Olympische Spelen in Peking werd Elisabeth Willeboordse gisteravond alsnog gehuldigd door de gemeente Middelburg. De judoka, die tegenwoordig in Rotterdam woont, ontving uit handen van burgemeester Koos Schouwenaar een oranje sjaal en een Tom- Tom-navigatiesysteem. „Die sjaal kun je gebruiken als je in 2012 goud hebt gewonnen in Londen", zei Schouwenaar. „En met die TomTom kun je altijd de weg terug naar Middelburg vinden." Schouwenaar had Willeboordse al in augustus willen huldigen, maar dat werd gedwarsboomd door Ivo Opstelten. „Jij blijft van mijn kam pioenen af', imiteerde Schouwenaar zijn Rotterdamse collega. Wille boordse sprak gisteravond voorafgaand aan het Zeeuws Sportgala over haar prestaties en de rol van een coach daarin. Vervolgens vertrok ze om dat ze moest trainen. Haar speciale huldiging ging daardoor de mist in. r Sepp Blatter ZEIST - Harry Been is ervan over tuigd dat Nederland en België van af maandag meedingen naar de or ganisatie van het wereldkampioen schap voetbal in 2018 of 2022. De secretaris-generaal van de KNVB, en bestuurslid van de stichting 'kandidatuur België/Nederland' zegt niet te zijn geschrokken van uitspraken van Fifa-voorzitter Sepp Blatter. Blatter vertelde gisteren in Para guay zich te verzetten tegen geza menlijke WK-kandidaturen. „Als we aanbiedingen hebben van drie of vier individuele landen die het WK willen organiseren, krijgen die de voorkeur. Duokandidaten wijzen we dan automatisch af', zei Blatter in Asuncion bij een persconferentie van de Zuid-Ame rikaanse confederatie. „Onzin", zegt Been stellig. „Er is niets aan de hand. Ik vraag me af of Blatter dit wel zo heeft gezegd. Let nou maar op: maandag staan wij samen met België in het rijtje van landen dat in de race is om een van de twee WK's te organise ren." Been sprak twee maanden ge leden met Blatter, toen deze ken nismaakte met de nieuwe KN- VB-voorzitter Michael van Praag. Tijdens die ontmoeting kwam de kandidaatstelling voor het WK van Nederland en België ook ter sprake. Blatter gaf toen aan de po ging moedig te vinden. Wel stelde hij dat. het van belang is dat beide voetbalbonden zich als één organi satie presenteren. Blatter maakte die opmerking, omdat hij ontevre den was over de manier waarop Ja pan en Zuid-Korea in 2002 het WK organiseerden. Landen kunnen zich tot maandag aanmelden voor de organisatie van de WK's van 2018 en 2022. De Fifa maakt na die deadline bekend welke kandidaten meedingen. Feyenoord-trainer Leon Vlem- mings kan morgen in de competi- Nederland en België moeten se rieus vrezen dat ze het wereld kampioenschap voetbal, in 2018 of 2022, niet gezamenlijk mogen organiseren. tiewedstrijd tegen NEC beschik ken over Jon Dahl Tomasson. De Deense aanvaller was vanwege blessures maandenlang niet inzet baar. Hij maakte maandag met suc ces zijn rentree bij de beloften van de Rotterdammers. Dit weekeinde worden in het amateurvoetbal geen wedstrijden gespeeld. De KNVB heeft het com plete programma geschrapt, dus ook de duels in de hoofdklassen op zaterdag en zondag. Door de nachtvorst zijn de velden keihard. Sparta heeft doelman Cassio Ra mos gehuurd. De 21-jarige Brazili aanse reservedoelman van PSV maakt dit seizoen af op het Kas teel. Sparta zocht een vervanger voor de langdurig geblesseerde Ha- rald Wapenaar (hernia).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 136