Zeeland Tholen heeft zo veel mogelijkheden' Enorm tekort aan seniorenhuizen dreigt 858 Trotesttocht wordt druk' Volgens Mike Verweij van de Speelmansplaten is het niet snel te veel. AutoCAD basiscursus TCA training Tholen stelt Deltaplan op om alles nog ten goede te keren. 'Nu alles gelijk doen, zou dom zijn' Geen koren, maar zelf zingen in Grote Kerk Word klant van de Liefkenshoektunnel via de nieuwe abonnementsformule! UTUNNEL B PZC Zaterdag 31 januari 2009 I 27 door Rob Paardekam THOLEN - Donderdag wordt een spannende dag voor Mike Verweij van de Speelmansplaten. Dan velt de gemeenteraad een oordeel over zijn plannen. „Ik blijf positief" Het verhaal in een notendop: Ver weij diende een jaar geleden een groter plan in dan waar hij enkele jaren geleden toestemming voor kreeg. De eigenaar van camping De Pluimpot in Scherpenisse ziet dat niet zitten en dreigt zijn eigen plan te herzien als het grotere plan van de Speelmansplaten doorgaat. Met name de komst van een over dekt zwembad op De Pluimpot is dan onzeker. En als dat er niet komt, kan de gemeente het bad in Sint-Maartensdijk niet sluiten. Het college wil dat risico niet te nemen en wijst het grotere plan van de Speelmansplaten dan ook af Mike Verweij hoopt dat de raad donder dag een andere keuze maakt. Kunt u nog eens uitleggen waar uw nieuwe plannen uit bestaan? „Zeker, het gaat om 144 vakantie woningen en een jachthaven met 222 ligplaatsen. Verder komt er een bescheiden zwembad en een centraal gebouw met onder meer een horecavoorziening, een confe rentiecentrum en enkele ruimtes AVONDOPLEIDING IN GOES start 19 februari 2009 VOOR MEER INFORMATIE EN/OF AANMELDING t I 0113 - 23 10 55 www. tca-training. nl VLISSINGEN - Organisator Wim Hir- des verwacht dat vandaag in Vlis- singen zeker enkele honderden mensen meelopen in de protest manifestatie voor het behoud van Ziekenhuis Walcheren in Vlissin- gen. Hij baseert dat aantal op de vele mails (120), telefoontjes en an dere steunbetuigingen die hij tot en met gisteren ontving. De deelnemers aan de manifesta tie lopen van het stadhuis naar het ziekenhuis. Politie noch gemeente durft te voorspellen hoeveel men sen er gaan komen. De politie gaat de manifestatie begeleiden met motoragenten en surveillanten. Mike Verweij, hier op de Speelmansplaten, hoopt dat de gemeenteraad niet op de rem trapt als het om zijn plannen gaat. foto Willem Mieras die nodig zijn voor zorgrecreatie." Zorgrecreatie? „Ja, je kunt aan van alles denken. Mensen met een burn-out, bijvoor beeld, die hier terug op sterkte ko men. Voor hen is dan een psycho loog aanwezig. Ik ben in gesprek met verschillende specialisten." Even over die huisjes en ligplaatsen. Dat zijn er wel een stuk meer dan in uw vorige plan. „Dat kan ik niet ontkennen, maar vergeet niet dat ik ook een onder deel uit het plan heb gehaald: het outdoor-adventurepark. Dat zijn de lawaaisporten. We spelen nu helemaal in op rust en ruimte. Dat is wat de gemeente en de provin cie graag willen." Had u de indruk dat het college uw nieuwe plan eerst wel zag zitten? „Nou en of Ze waren in mijn bele ving ronduit positief Ik kreeg tot mijn verbazing kort geleden pas te horen dat ze negatief zouden advi seren." Kennelijk ziet de eigenaar van cam ping De Pluimpot uw plannen als een bedreiging. Snapt u dat? „Niet echt. Maar laat ik eerst zeg gen dat ik niets vervelends over hem wil roepen. Ik gun hem het door Rob Paardekam THOLEN - Als de gemeente Tholen nu niet als de wiedeweerga actie onderneemt, ontstaat over enkele jaren een enorm tekort aan senio renwoningen. Om dat te voorko men, wordt binnenkort een heus Deltaplan opgesteld. Tot en met 2015 zullen er in de ge meente 551 huishoudens van 65 jaar en ouder bijkomen. Dat is een stijging van liefst 27 procent. Een groot deel van deze huishoudens zal al heel snel een geschikte wo ning nodig hebben, en dat terwijl in sommige Thoolse dorpen (met name Sint-Annaland) nu al wordt geklaagd over een tekort aan senio renhuisvesting. |"J* Tholen krijgt er de komende ja- ren 551 huishoudens van 65 jaar en ouder bij. Zonder maatrege len ontstaat een enorm tekort aan seniorenhuisvesting. Hét centrum voor de kunsten VEERE VLISSINGEN MIDDELBURG Vanaf 2 februari starten er weer nieuwe korte cursussen voor volwassenen. Zoals de 10 lessen durende cursussen: Grafiek etsen Beeldhouwen of Pottenbakken draaien Voor meer informatie over ons aanbod: www.kunsteducatiewaicheren.ni of bel Q118 - 414 928 allerbeste. Toch zou het nooit in me opkomen om te vragen wat hij vraagt: dat er geen andere ontwik kelingen meer mogen plaatsvin den. ]e moet uitgaan van je eigen kracht. De markt is groot genoeg." U vindt dus dat beide plannen best samen kunnen? „Ik weet het wel zeker. Samen vor men wij straks nog maar een mid delgroot park. Je moet je niet ver gissen in de mogelijkheden van Tholen. Het is een heel mooi ei land, waar op dit moment qua re creatie nog niet zoveel is. Voor mijn part komt er bij Stavenisse nóg een groot vakantiepark. We versterken elkaar alleen maar." Wat verwacht u donderdag van de gemeenteraad? „Dat ze mijn plan op zijn merites beoordeelt en het niet laat afhan gen van andere zaken. Ik wil eer lijk behandeld worden. Er zijn ge woon geen harde bewijzen dat bei de plannen niet samen kunnen." En als de raad het toch afwijst? „Dan heb ik een probleem. Ik zal dan heus wel iets gaan doen, om mijn nek te redden. Maar het park krijgt dan niet de kwaliteit en de duurzaamheid, die wij voorstaan." Dus dan geen Herman den Blijker, die het restaurant gaat opzetten? „Klopt, maar ook de andere grote namen, die ik heb enthousiast heb gemaakt, kunnen dan afhaken. En zeg nou zelf: een toparchitect als Piet Boon, of Landal Greenparks, die laat je toch niet lopen?" Hoe frustrerend is dit allemaal? „Heel frustrerend, maar ik blijf po sitief Ik heb het idee dat de ge meenteraad toch naar een oplos sing wil toewerken." SCHERPENISSE - Jeroen Knols van De Pluimpot laat in een reactie we ten dat hij op zich niets heeft te gen de ambitieuze plannen van de Speelmansplaten. „Maar de timing is gewoon verkeerd." Jarenlang is er volgens Knols niets gebeurd op Tholen als het om het toerisme gaat. Het zou dom zijn nu alles gelijk te doen. „Dan zou het wel eens ten koste van alles kunnen gaan", zegt hij. „Boven dien kan Verweij op basis van het huidige bestemmingsplan best een begin maken met zijn plannen." De eigenaar van De Pluimpot be nadrukt nogmaals dat het zwem bad een verliesgevend onderdeel van zijn plan is. „Dan is het toch heel redelijk dat ik het herover weeg als elders gelijktijdig ook gro te plannen doorgang vinden?" m Tholen onderscheidt drie soorten ouderenwoningen: plaatsen in re guliere zorgcentra, de traditionele seniorenwoningen met hulp op af roep en de zogeheten nultreden- woningen. Daar wonen mensen nog gewoon zelfstandig, maar het huis is wel geschikt gemaakt door dat bijvoorbeeld de belangrijkste ruimtes te bereiken zijn zonder een trap op te hoeven. Als het gaat om de gewone senio renwoningen, dreigen er in Tho len op termijn driehonderd tekort te zijn. Bij het aantal nultredenwo- ningen is het nog erger: 535 te wei nig als de gemeente geen actie on derneemt. Bestaande plannen tot en met 2018 voorzien in de komst van 174 en 234 woningen in beide woningtypen. Te weinig dus. Door bijvoorbeeld afspraken te-ma ken met woningcorporaties en ont wikkelaars en bij inbreidingsprojec- ten voorrang te geven aan ouderen woningen, hoopt de gemeente het tij nog te keren. In het nog op te stellen 'Deltaplan wonen, zorg en welzijn' worden deze en andere plannen verder uitgewerkt. THOLEN - In de Grote Kerk in Tho len vindt zaterdag 7 februari een zangavond plaats. Het bijzondere is dat er geen koren zijn, maar de aanwezigen zelf mogen zingen. De psalmzangavond wordt georgani seerd door de Stichting Cantus, de organist is John Propitius. De zang avond begint om 19.30 uur. NV Tunnel Liefkenshoek stelt vanaf nu haar abonneesysteem (Teletol IQ))] open voor alle regelmatige gebruikers van de tunnel! De voordelen van de teietolkaart: Een handige onderhoudsvrije pas, een snelle doortocht via de gereser veerde lanen, betaalcomfort en een aanzienlijk prijsvoordeel! I Tarieven per 01.02.2009 Basis Teletol IQ lil I j categorie 1 i i €5,50 i 3,23 categorie 2 €18,00 i €12,88 I De nieuwe formule: "Abonnees" dienden voorheen minstens 250 omzet per jaar te realiseren. Vanaf ©Ij02~2009 verlagen wij die instapvoorwaarde tot slecMs€5QJs op jaarbasis uw 50 aan doortochten niet gerealiseerd, dan wordt het verschil bijgefactureerd het jaar nadien! Rijdt u meer, dan betaalt u enkel het |Q))j -tarief voor de passages en geen extra kosten. Het contract is voor onbepaalde duur geldig. Hoe abonneren: Download alle formulieren van onze website www.liefkenshoektunnel. be of neem contact op met onze klantendienst, +32 3 570 98 04 (elke werkdag van 08.00 tot 16.00 u). Bezorg ons het ondertekend contract, sluit een domiciliëring/machtiging af bij een Belgische of Nederlandse bank en betaal de waarborg van 40 per kaart. Vanaf dan kan u met uw O ))1 -kaart de Liefkenshoektunnel voordelig gebruiken! O- usfutsswat* Het Tunnelteam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 131