Zeeland PZC 21 Alternatief Ballotstraat peperduur Morgen Koopzondag Middelburg BEVELANDEN-THOLEN I SSÊm 22 en 23 Kosten lopen volgens Goese rekenmeesters op tot 20 a 30 miljoen. IJsvogeltjes kunnen straks ronddolen bij 'griezelige' Schouwersweel - - -- IR I Parkeergarage in Goes toch eind dit jaar klaar Verdachte opgepakt na valse bommelding Verward Zaterdag 31 januari 2009Tip? bevelanden(Dpzc.nl/tholen@pzc.nl gezuiverd F ru itteeltmuseum laat Goese corso herleven door Harmen van der Werf goes - De alternatieve ontsluiting die bewoners hebben voorgesteld voor de zeer drukke Buys Ballot straat in Goes, is door het college van B en W definitief afgewezen. TWintig tot dertig miljoen euro is nodig om het plan uit te voeren, volgens berekeningen van de ge meente, en dat is het college van B en W veel te gortig. Het voorstel hield in dat er parallel aan de Buys Ballotstraat een ande re weg zou moeten komen door de nog te bouwen wijk Riethoek. De Buys Ballotstraat waar 's och tends en 's middags in de spits al tijd opstoppingen zijn, zou dan au- toluw kunnen worden. Volgens be woners die het plan bij de gemeen te indienden, was dit een unieke kans. Riethoek moet tenslotte nog worden gebouwd. „We hebben het plan serieus opge pakt", licht wethouder Rinus Die leman toe, „en helemaal door des kundigen laten doorrekenen. Het blijkt financieel volstrekt onhaal baar." Dieleman had het in de ge meenteraad eerder over een inves tering van tien a vijftien miljoen euro. Een fors bedrag is daar dus bijgekomen, oplopend tot twintig a dertig miljoen. „In het eerste be drag zaten alleen de aanlegkosten van de weg", aldus Dieleman, „ter wijl we ook rekening moeten hou- 1^ Nieuwe weg ter ontlasting van Buys Ballotstraat in Goes is door college van B en W van Goes als veel te duur afgewezen. Initiatief nemers zijn nog niet overtuigd. den met planschadeclaims van om wonenden uit de bestaande wijk Watership Down en dat de weg ten koste gaat van vijfentwintig huizen in Riethoek." Piet Pieterse, één van de initiatief nemers uit de Buys Ballotstraat, staat te kijken van de enorm hoog ingeschatte investering. „Ik wil die stukken nog wel eens goed bestu deren." Pieterse vraagt zich onder meer af of de gemeente wel heeft meegewogen dat anders een forse herinrichting van de Buys Ballot straat nodig is, inclusief de spoor wegovergang en de oversteek rich ting de Patijnweg en het centrum van Kloetinge. Het bewonersplan met alle cijfer tjes komt nog in de gemeenteraad. Wethouder Dieleman wil met be woners verder praten over het ver keersveiliger maken van de Buys Ballotstraat. Dé oplossing is en blijft naar zijn oordeel een nieuwe afslag Goes op rijksweg A58 bij het Oosterscheldeziekenhuis. „Dat zal heel Goes-Zuid ontlasten, ook de Buys Ballotstraat. Dertig procent minder auto's komen daar dan." Zicht op aanleg van de afslag is er echter nog niet. - —A, - - ■2- .ygr'. heinkenszand - Over de Schouwersweel aan weel, ontstaan bij een dijkdoorbraak in de vijf- tig in bezit had, wilde er vanaf. Natuurmonu- Natuurmonumenten wil er ook een dode po- de Oudekamersedijk bij Heinkenszand doen al- tiende of zestiende eeuw, dankt er haar bij- menten heeft zich niet laten afleiden door al- pulierenstam omtrekken, zodat de wortels lerlei griezelverhalen de ronde. Een man zou naam aan: Doolman. Onlangs kwam het na- Ie horrorverhalen en de weel aangekocht. De vrijkomen. Voor ijsvogeltjes ontstaat zo een er in een ver verleden verdronken zijn en zijn tuurgebiedje te koop. Een ouder echtpaar uit Doolman wordt opgeknapt. Er komt een lam- ideale broedplaats. Kunnen die mooi bij de geest zou er nog ronddolen. De Schouwers- Noord-Holland, dat de weel sinds de jaren vijf- merweide voor de Zeeuwse Schaapskudde. Schouwersweel ronddolen, foto Willem Mieras goes - Met bouwer BAM heeft de gemeente Goes sluitende afspra ken gemaakt om de nieuwe par keergarage aan het Bleekveld toch op tijd, eind 2009, te kunnen ope nen. Door vertraging met het stor ten van onderwaterbeton dreigde uitstel tot medio 2010, aldus burge meester Dick van der Zaag. BAM gaat met twee ploegen werken, tot tien uur 's avonds, om de achter stand ongedaan te maken." heinkenszand - De politie heeft een 25-jarige man uit Middelburg aangehouden, die op 20 december een valse bommelding zou heb ben gedaan in De Stenge in Hein kenszand. Daar was op dat mo ment een bruiloftsfeest aan de gang. Het gebouw werd ontruimd. Ruim een uur later, nadat de poli tie het hele gebouw had door zocht, kon het feest worden voort gezet. De verdachte is ingesloten. Het is weer de 1 e zondag van de maand dus... Middelburg... ...is gezellig winkelen! Ze ontmoetten elkaar bij toeval in een horeca-etablissement in Terneu- zen, die twee zwangere vrouwen uit Hulst. Het werd al snel een diepzinnig gesprek. De één had het over de problemen bij het trappen lopen, de ander had klachten van heel andere aard: ze lijkt een kip zonder kop. Laatst stond het zangzaad voor de Tip? redactie@pzc.nl kanarie in de koelkast. En neem die afspraak met de verloskundige. Ze had zich er speciaal wat voor opgepoetst. Toen ze in haar auto stapte, trof ze bij toeval een bood schappenlijstje in haar jaszak. Dus ging ze braaf boodschappen doen. Bij thuiskomst belde de verloskun dige, ietwat ongerust. Waar ze bleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125