staat er op zijn visitekaartje Jeroen Burm Stefan de Die wordt Sportman van het Jaar, Marjet van der Graaff beste bij de vrouwen Wie weet er meer over het boksen in het Arsenaal? Willeboordse en Minderhoud in buitencategorie. Z PZC Zaterdag 31 januari 2009 39 Zeeuws Sportman van het Jaar Stefan de Die (rechts) neemt het applaus in ontvangst onder toeziend oog van turner Anthony van Assche (midden) en biljarter Jean Paul de Bruijn (links). foto Willem Mieras door Barry van der Hooft KAMPERLAND - Toeval of niet: de grootste van de drie op het po dium werd gisteravond gekozen tot Zeeuws Sportman van het Jaar. Stefan de Die troefde turner Anthony van Assche en biljarter Jean Paul de Bruijn af en de zwem mer werd daarmee beloond voor een sterk jaar. De Die besteeg tij dens het NK kortebaan drie keer het podium. De geboren Terneuze- naar won tweemaal goud en pakte één keer zilver. Daarnaast kwam hij ook in actie op het EK korte baan. Bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar Marjet van der Graaff De Thoolse golfster, die tegenwoordig in Rijswijk woont, liet haar prijs in ontvangst nemen door haar moeder, omdat ze op dit moment in Australië een toernooi speelt. Van der Graaff kreeg de voorkeur boven jiujitsuka Lindsay Wyatt en de eveneens afwezige atlete Yvon ne Wisse. De twee winnaars van olympische medailles, amazone Hans-Peter Minderhoud (zilver) en judoka Eli sabeth Willeboordse (brons), kwa men niet in aanmerking voor de prijzen omdat ze door het organi serende SportZeeland in een bui tencategorie waren geplaatst. Zowel Minderhoud als Wille boordse ontbrak tijdens het gala in Kamperland. In de overige categorieën gingen de hoofdprijzen naar de estafette meisjes van zwemvereniging De Stormvogel (sportploeg), tennis ster Lesley Kerkhove (sporttalent) en Joannathan Duinkerke. De jon ge wielrenner won in de categorie aangepaste sporten met een ver standelijke beperking en was dol gelukkig met zijn uitverkiezing. Bij de sporters met een lichamelij ke beperking won de succesvolle zitskiër Jan-Kees van der Klooster, die afgelopen week nog brons won op de X-Games. Hij is op dit moment in Canada voor een wed strijd. schrijfgeld kost 1500 euro. In augus tus vorig jaar heeft hij de Merce des getest op de Nürburgring in Duitsland. „Op rechte stukken haalde ik snelheden van 220 tot 230 kilometer per uur. Het geeft je een enorme kick. In maart ga ik weer naar Duitsland en ik train op het circuit van Zolder." Burm kijkt met een goed gevoel te rug op twintig jaar paardensport. Het winnen van de L-klasse op In- door Zeeland in 1997 ziet hij als een hoogtepunt. De trofee staat nog in de kast in zijn woonkamer. In de zomer reed hij regelmatig in de prijzen op Jumping Zeeuws- Vlaanderen. Het waren gouden tijden voor de Zeeuwse paardensport. „Die evene menten met de nationale toppers zijn er helaas niet meer. In Zee land zijn er bijna geen springrui ters meer", spreekt hij over de ni vellering. In de autosport hoopt hij zijn nieu we ambities waar te maken. In een veld van vijftig deelnemers met Belgen, Brabanders, Limburgers en Zeeuwen, onder wie Cor van Ham uit Sint Jansteen, wil hij dit jaar vooral ervaring opdoen. Burm: „Ik behoor tot de jongste deelnemers. Mijn doel is om uit eindelijk de overstap naar een zwaardere klasse te maken. Mijn wens is om de laatste Formule-i- wedstrijd van het seizoen in Brazi lië, waar de vader van mijn vrien din woont, mee te maken." Jeroen Burm met zijn Mercedes 190. „Het begon echt te kriebelen. Die sfeer van het racen trok me." foto Peter Nicolai VLISSINGEN - De finales van de dis trictskampioenschappen boksen worden zondag 15 maart in het Ar senaal te Vlissingen gehouden. Daarmee wordt een traditie in ere hersteld. In het verleden werden in het knusse zaaltje nogal wat par tijen tegen Engelsen 'uitgevoch ten'. Zo heeft André Step, trainer van boksvereniging DOS Vlissin gen, in 1974 in het Arsenaal ge bokst. Daarna werden er nog ver schillende wedstrijden gebokst, maar niet veel later was het Arse naal bokstheater af. De sportredactie van de PZC en de boksbond zijn aan de voora vond van de districtskampioen schappen op zoek naar herinnerin gen, anekdotes en foto's van clg, bokswedstrijden in het Arsenaal. U kunt uw reacties sturen naar sport@pzc.nl of naar de sportredac tie van de PZC, Park Veldzigt 35, 4336 DR Middelburg. U kunt ook telefonisch contact opnemen met de sportredactie, 0118-434041 (da gelijks na 14.00 uur). UIT m BILJARTEN Terneuzen. Grand Prix driebanden. Poule C "groep 1 (eerstgenoemde wint): Jac van de Bliek-Louis Dallinga 17-43 (50 beurten), Louis Dallinga-Rinus Dingemanse 50-20 (58), Jac van de Bliek-Rinus Dingemanse 17-10 (34). Van de Bliek naar de derde ronde. Groep 2: Francofr Oostdijk-Fons Baart 27-29 (49), Ruud van Vel- zen- Mustafa Babacanoglu 27-19 (45), Fran cois Oostdijk-Ruud van Velzen 27-18 (60). Oostdijk naar de derde ronde. SCHAATSEN Weissensee. Vierde en laatste toertocht. Zeeuws-Vlaamse finishers, 200 km: Piet Klaaysen (Groede) 8.32.25; Daan Geense (Zaamslag) 9.28.46; Patrick Marteijn (Hoofd plaat) 9.40.42; Rudy Snouwaert (Breskens) 9.57.15; Paul de Bruijckere (Oostburg) 10.41.35. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-schaaktoernooi, groot- meestersgroep A. Elfde ronde: Dominguez (Cub)-Aronian (Arm) 1-0, Van Wely (Ned)-Mo- vsesian (Slw) 0-1, Smeets (Ned)-Stellwagen (Ned) 1/2-1/2, Kamsky (VSt)-Karjakin (Oek) 1-0, Adams (Eng)-lvantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Wang Yue (Chn)-Radjabov (Aze) 0-1, Moroze- vitsj (Rus)-Carlsen (Noo) 1/2-1/2. Stand: 1. Do minguez, Aronian, Movsesian, Radjabov 6 1/2, 5. Karjakin, Carlsen 6, 7. Smeets, Kamsky 5 1/2, 9. Van Wely, Ivantsjoek, Adams 5, 12. Stel- Iwagen, Wang 4 1/2, 14. Morozevitsj 4. VOETBAL Eerste divisie: Fortuna Sittard-Excelsior 1-1, Helmond Sport-MVV 2-1, Go Ahead Ea^ les-RKC Waalwijk 0-0, TOP Oss-Telstar 3-0, FC Dordrecht-FC Emmen 1-0, AGOVV Apeldoorn-FC Den Bosch 3-2, VVV-Venlo-FC Eindhoven 6-0. Stand aan kop: WV-Venlo 24-54, RKC Waalwijk 24-43, Cambuur L 23-41, Excelsior 24-39, FC Zwolle 23-37. VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Eerste klasse vrouwen: Ferket en de Maat-R. van Wesemael 1-2, Notaris Stolker-RAHE Buig- werken 2-1, Zaman Sport-Sc Morres 2-1, WC Rhodos-Van Waterschoot 0-3. Tweede klas^f vrouwen: WEA Accountants en Adviseurs-Sc. Morres 3 3-0, Saman Assurantien-Sc Morres 2 3-0, De Sterre-Didi 3-0, Wentzler Pauwels-Mul- tiklus 1-2. Eerste klasse mannen: Stunt- markt-Athanathos 2-2, Party Max Smash 2000-Versmarkt /Dethon 4-0, Outokumpu/ Stuntmarkt/ Rhodos-Doolaege Matthijs 4-0. AGENDA ZATERDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Zaterdag: RCS-Hoek (18.00 uur), Krabbendijke-Zaamslag (14.30^ FC Dauwendaele-VCK (15.00 uur), FC Dauwen- daele 2 - MZVC (12.30 uur), Kloetinge-Arne- muiden (14.30 uur), SSV'65-Kruiningen"(14.30 uur), WC'68-Tholense Boys. Zondag: Terneu- zen-Axel (14.00 uur in Wachtebeke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121