Niets is onmogelijk, Steeds meer paardenkrachten voor Louis Dallinga sneuvelt in poule Tomasson klaar voor rentree bij Feyenoord Levon Aronian moet de macht weer delen Maximale zege voor Royal/de Parel De Jong houdt Olde Heuvel uit WK-ploeg Ruime zege Roda JC op Heracles Almelo Blatter doet WK-hoop in Nederland afnemen Van Galen gebruikt zijn presentaties om een beetje af te kicken. Willeboordse alsnog gehuldigd Hulstenaar (33) is via paardensport en karten in het autoracen beland. jg 28 Zaterdag 31 januari 2009 PZC TERNEUZEN - Louis Dallinga drong niet door tot de derde ronde van de Grand Prix driebanden. On danks een winstpartij overleefde hij de poulewedstrijden niet. Het was Jac van de Bliek die daar een stokje voor stak. In de ope ningspartij bleek de handicap een te zware opgave voor Louis Dallin ga. Van de Bliek maakte zijn aantal van 17 caramboles vol op het mo ment dat Dallinga nog 7 treffers van zijn totaal van 50 verwijderd was. Daarna herstelde Louis Dallin ga zich wel via winst op Rinus Dingemanse, maar omdat Jac van de Bliek ook de slotpartij tegen die zelfde Dingemanse won was de ze- ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Leon Vlemmings kan morgen in de competitiewedstrijd tegen NEC beschikken over Ion Dahl Tomas- son. De Deense aanvaller was vanwege blessures maandenlang niet inzet baar. Hij maakte maandag met suc ces zijn rentree bij de beloften van de Rotterdammers. WIJK AAN ZEE - Levon Aronian heeft de macht die hij woensdag in het Corus-schaaktoernooi greep weer afgestaan. De Armeniër offer de in de elfde ronde een vol punt tegen Leinier Dominguez. De Cu baan kwam daardoor op gelijke hoogte. Ook nummer twee Andrej Karjakin verloor, waardoor er nu vier koploper zijn. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het team van Royal/de Parel uit Sas van Gent boekte een maximale zege in de landelijke tweede divisie drie banden. In het biljartcentrum in Capelle aan den IJssel versploeg het thuis ploeg Capelle 2 met 8-0. Leslie Menheer, Jens van Dam, Tony Dobbelaere en Eddie van Goethem wonnen hun partijen. ge van Dallinga slechts van bijkom stig belang. In groep 2 van poule C haalde Francois Oostdijk de derde ronde. Hij begon met winst op Fons Baart. Laatstgenoemde kwam in de nabeurt met een serie van drie nog knap terug tot op één caram bole, maar liet toen een ogen schijnlijk simpel driehoekje liggen. Daarna won Oostdijk van Ruud van Velzen en stelde daarmee zijn plaats in de derde ronde veilig. In tegenstelling tot eerdere berich ten wordt de finale van dit toer nooi zondag om 16.00 uur niet in 't Bierwinkeltje maar in café Du Commerce gespeeld. ERFURT - Met een uiterste krachts inspanning heeft Bob de Jong gis teren een WK-ticket voor de 5000 meter veroverd. De schaatser klok te bij de World Cup in Erfurt een tijd van 6.23,45 en was daarmee slechts 0,27 seconde sneller dan zijn concurrent Wouter Olde Heu vel. Het verdict was hard: De Jong naar de WK, Olde Heuvel niet. KERKRADE - Roda JC heeft in de strijd tegen degradatie drie belang rijke punten gepakt. In een koud Parkstad Limburg Stadion bleef de ploeg van trainer Harm van Veld hoven gisteravond Heracles Alme lo 'met 3-1 de baas. Eric Addo, Andres Oper en Sekou Cissé scoor den voor de Limburgers. Invaller Vojtech Schulmeister redde de eer. ASUNCION - Nederland en België moeten serieus vrezen dat ze het WK voetbal, in 2018 of 2022, niet gezamenlijk mogen organiseren. Fi- fa-voorzitter Sepp Blatter maakte gisteren, drie dagen voor de deadli ne waarop landen zich kunnen aanmelden voor de organisatie van beide evenementen, duidelijk dat een duokandidatuur wat hem betreft geen serieuze optie is. door Barry van der Hooft KAMPERLAND - Het filmpje duurt een minuut of vier en laat het suc ces van de Nederlandse waterpo- losters tijdens de Olympische Spe len in Peking nog een keer zien. Toegegeven: het zorgt voor kippen vel op de armen en een kleine tin teling in de onderbuik. En dat is precies wat Robin van Galen wil. Zijn publiek moet weten wat hij heeft gepresteerd, zodat ze in de drie kwartier die volgen geboeid naar hem luisteren. Dat de Rotterdammer zijn presen taties met de bewegende beelden begint, is een slimme zet. Zijn ge balde vuisten, de vreugde na het laatste fluitsignaal en de tranen van routinier Gillian van den Berg; Van Galen laat het allemaal zien. „Sinds de Spelen heb ik al meer dan honderd presentaties ge geven", bekent de succescoach. „Ik gebruik het om af te kicken. Het is een soort vlucht, want de 'schei ding' van mijn speelsters en staf is best moeilijk geweest," Tegenwoordig traint hij een rnan- nënteam in Gouda, maar de rest van zijn leven zal hij herinnerd worden aan de zomer van 2008. Goud in Peking voor de Neder landse waterpolosters, daar had den weinig mensen rekening mee gehouden. Van Galen vertelt over het proces, dat drie jaar in beslag heef! genomen. „Keihard trainen heeft daarbij voorop gestaan", zegt Van Galen. „We waren 48 weken per jaar met waterpolo bezig en sliepen met z'n allen in een jeugd herberg. Zelf afwassen, zelf koken, Robin van Galen „Na anderhalf jaar stoppen." zelf je troep opruimen," geen stu die, geen werk en relaties met vriendjes die verbroken werden omdat ze hem amper zagen. Gilli an van den Berg zag haar kindje tweeënhalf jaar lang vrijwel alleen in de weekeinden. Dat zegt iets over je sporthart." Het heeft de ultieme sportieve be loning opgeleverd, maar in de voorbereiding is het niet allemaal van een leien dakje gegaan. Van Galen: „Na anderhalf jaar speelde ik met de gedachte ermee te stop pen. Was ik wel de juiste man op de juiste plaats? Er was ook weinig oprechtheid en eerlijkheid onder de meiden. Een gesprek met een mental coach heeft me een ander inzicht gegeven, want hij wees me op de groepsdynamica volgens Tuchman." Die filosofie draait om vijf Engelstalige elementen: for ming, storming, norming, perfor ming en adjourning. „Wij zaten dus in de tweede 'stormachtige' fa se. We hebben toen vijf weken MIDDELBURG - Bijna een half jaar na het winnen van de bronzen medail le tijdens de Olympische Spelen in Peking werd Elisabeth Willeboordse gisteravond alsnog gehuldigd door de gemeente Middelburg. De judoka, die tegenwoordig in Rotterdam woont, ontving uit handen van burgemeester Koos Schouwenaar een oranje sjaal en een Tom- Tom-navigatiesysteem. „Die sjaal kun je gebruiken als je in 2012 goud hebt gewonnen in Londen", zei Schouwenaar. „En met die TomTom kun je altijd de weg terug naar Middelburg vinden." Schouwenaar had Willeboordse al in augustus willen huldigen, maar dat werd gedwarsboomd door Ivo Opstelten. „Jij blijft van mijn kam pioenen af', imiteerde Schouwenaar zijn Rotterdamse collega. Wille boordse sprak gisteravond voorafgaand aan het Zeeuws Sportgala over haar prestaties en de rol van een coach daarin. Vervolgens vertrok ze om dat ze moest trainen. Haar speciale huldiging ging daardoor de mist in. speelde ik met de gedachte ermee te foto Willem Mieras niet getraind en zijn gaan praten. Collectief individueel, we hebben een anonieme enquête afgenomen en een evaluatie gehouden. De pro blemen kwamen op papier. Er kwamen ook twintig definities van respect naar voren, want dat was ver te zoeken. We hebben de speelsters bij elkaar gezet en ze van die twintig definities er samen één laten maken. 'Accepteer eik aars verschillen, bewonder eikaars talent, op weg naar het gemeen schappelijke doel' kwam daaruit." „Na die vijf weken hing er een to taal andere sfeer. Twee speelsters zijn vertrokken omdat ze het niet meer zagen zitten. Achteraf gezien denk ik dat zij de rotte appels wa ren. Drie maanden later kwalifi ceerden we ons voor de Spelen en wonnen we van landen die we nog nooit hadden verslagen. We zaten in de fase van performing, het presteren dus. De rolacceptatie was zo duidelijk dat we ineens een heel andere ploeg hadden." Het vervolg is bekend. Na een ne derlaag in de eerste wedstrijd te gen Hongarije, komen de Neder landse vrouwen op stoom. „Toeval- lighedemen geluk spelen daarbij ui teraard ook een rol", verliest Van Galen de realiteit niet uit het oog. De tekst op zijn visitekaartje zegt echter veel over die onvergetelijke zomer. Niets is onmogelijk, luidt de tekst. „Maar daarbij moet je wel realistisch blijven", zegt de Rotter damse coach, die over twee maan den zijn eigen boek op de markt brengt. Tot die tijd gaat'hij rustig verder met het geven van presenta ties. „Want ik smeed het ijzer als het heet is." te. door Aector Dooms HULST - Jeroen Burm was toe aan een nieuwe sportieve uitdaging. De 33-jarige Hulstenaar was actief in de paardensport, stapte over naar het karten en heeft nu voor autoracen gekozen. Het is een wereld van verschil als je alleen al uitgaat van het aantal gaardenkrachten: van 1 pk van een paard naar 185 pk van zijn ra ceauto. De nuchtere Zeeuws-Vla ming heeft er niet bij stilgestaan, maar kan er wel om lachen. „Auto racen is minstens zo veilig", stelt hij. Burnt raakte een jaar of vijf ge leden uitgekeken op de paarden sport. „Ik had er geen trek meer in. In de trainingen moest ik te veel tijd steken. Ik wisselde nogal eens van paard. In de weekeinden reed ik wedstrijden. Ik ben in 2004 gaan samenwonen met mijn vriendin. We hebben een zoontje, Jay, die nu drie jaar oud is. De paar densport viel steeds moeilijker te combineren met mijn privéleven." Zijn passie voor de autosport heeft hij al sinds zijn jeugd. Hij volgt al heel lang de Formule i-races, waar de inmiddels gestopte Michael Schumacher zijn grote voorbeeld was. „Ik ben altijd al geïnteres seerd geweest in auto's. Als auto monteur sta je er dichterbij." Dit jaar maakt Burm met zijn mer- cedes 190 zijn debuut in de catego rie 2000-2500CC op het autocircuit van Francorchamps. De zes beste resultaten van de zeven wedstrij den, die tussen eind april en okto ber worden verreden op de Bel gische circuits, tellen voor het alge meen klassement. Burnt begon vijf jaar geleden al met karten. „Ik reed mijn rondjes op de kartingbaan in Sint-Niklaas. Een kennis van me, Leon Denkers, die in het Belgische De Klinge het bedrijf Sanilux heeft, vroeg mij in 2006 om aan een kartwedstrijd mee te doen. Ik won in Sint-Ni- klaas. De beste drie kregen van de sponsor-organisator HansGröhe een startbewijs voor de 25-uursra- ce van Francorchamps, de zogehe ten VW Fun Cup voor Volkswa gens. „Met een team van vijf coureurs deden we mee aan de race in Fran corchamps. We gingen als laatste van start en eindigden als 48e van de 160 teams." 'Op rechte stukken haalde ik snelheden van 220 tot 230 kilometer per uur' Het smaakte naar meer. Burm ziet de karting als een mooie opstap naar het autoracen. „Het begon echt te kriebelen. Die sfeer van het racen trok me." De automonteur haalde in 2007 zijn racelicentie, nadat hij op het circuit van Zolder met goed gevolg een praktijkexamen had afgelegd. Met de (financiële) steun van zijn werkgever Aléx Casteels, een echte Mercedesfreak, en Denkers werd de Mercedes 190 tot raceauto ver bouwd. „Er komt heel wat bij kijken. De auto moet aan allerlei (veilig heidseisen voldoen. Biesheuvel uit Nieuwendijk heeft een kooi in de Mercedes gebouwd. De auto is vervolgens gecertificeerd goedge keurd." Samen met Denkers, met wie Burm de Stichting J. en L. Motor sport vormt, heeft hij de auto ge kocht voor zo'n 7000 euro. Het in-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 120