Cavelot geeft Cadzand stijl Geen genade voor boer in Biervliet Word klant van de Liefkenshoektunnel via de nieuwe abonnementsformü Na twee, drie decennia soebatten krijgt badplaats recreatiepark. Landbouwer moet aanbouw afbreken of bij rechter gelijk halen. Battle of the Bands in Den Dullaert Hulst Rozenoord nodigt allen uit op nostalgische dag Publieksbalie ook politiebureau? UTUNNEL Het Tunnelteam z PZC Zaterdag 31 januari 2009 27 door René Hoonhorst CADZAND-BAD - Geen kuuroord, geen golfslagbad en geen volwaar dig kunstgrasveld. Maar wel 450 luxe vakantiewoningen. Cad- zand-Bad krijgt na drie decennia discussie een recreatiepark dat het dorp grandeur en uitstraling moet geven. Tot verdriet van wethouder Maria le Roy liep de Sluise gemeenteraad deze week niet over van enthou siasme. De bungalows in Cavelot - de naam die twintig jaar geleden hoorde bij plannen voor een kuur oord overleefde de tand des tijds - zijn 'wel aardig, maar niet echt bij zonder', stelden enkele raadsleden. Desondanks gingen alle zeven frac ties akkoord met de aanleg van het recreatiepark. Sommige raadsleden betreurden dan wel dat 'er kansen worden ge mist', alle gemeentebestuurders In Cavelot logerende sporters én bewoners kunnen profiteren van een oefenveldje van kunstgras. Een volwaardig wedstrijdveld in het park is niet nodig, waren het er over eens dat de meest prominente badplaats van de gemeente er in elk geval dik op vooruit gaat. Dus steggelden ze nog wat over de bereikbaarheid per auto, de aanleg van een slechtweervoorziening en de aanleg van een volwaardig wed strijdveld van kunstgras in plaats van een 'half oefenveldje'. De ant woorden van de wethouder dat het er (financieel) niet in zit, niet in de plannen past of toekomstige bewoners onwelgevallig is, bevre digde niet alle raadsleden. Vooral de weigering van Le Roy om de toekomstige entree vanaf de Kievi tenlaan niet toegankelijk te maken voor auto's zat enkele fracties dwars. Zij vrezen dat Cavelot te veel los blijft staan van de rest van de badplaats als mensen niet recht streeks het dorp in kunnen rijden. Maar ze gingen toch maar akkoord met de toezegging dat ze het reali satieplan nog eens onder ogen krij gen voor de handtekeningen van gemeente en projectontwikkelaar zijn gezet. Liberaal Sluis en Ge meentebelangen waren ook blij met de toezegging van Le Roy dat lokale aannemers en installateurs niet worden vergeten bij het gun nen van opdrachten voor realisatie van het park. NV Tunnel Liefkenshoek stelt vanaf nu haar abonneesysteem (Teletol |Q)|] open voor alle regelmatige gebruikers van de tunnel! De voordelen van de teletolkaart; Een handige onderhoudsvrije pas, een snelle doortocht via de gereser veerde lanen, betaalcomfort en een aanzienlijk prijsvoordeel! j Tarieven per 01.02.2009 i Basis j Teletol ID 0] j categorie 1 I 5,50 I 3,23 door René Hoonhorst SLUIS - De meerderheid van de Sluise gemeenteraad wil niet mee werken aan het alsnog legaliseren van een onrechtmatig uitgebreide agrarische woning in de polder on der Biervliet. Door de verbouwing alsnog te legaliseren of te gedogen, zou de gemeente een 'verkeerd sig naal' afgeven, vinden PvdA, Hel der Zeeuws en D T. De overige vier partijen, die tot de aanstelling van wethouder Ben Hennekam de oppositie vormden, vonden dat de gemeente meer 'naar de geest dan naar de letter' moet worden bestuurd. PvdA-frac- tievoorzitter Robert Evers ontplof te vervolgens bijna. „Ik ben teleur gesteld in een deel van deze raad. Het is voor de burgers onbegrijpe lijk als we signalen afgeven dat al- De raad Sluis vindt dat de land bouwer in Biervliet zijn illegale aanbouw moet afbreken. Achter af goedkeuren zou een verkeerd signaal zijn, vindt de raad. les kan en alles mag." Fractievoor zitter Hans Meijer (Helder Zeeuws) was dezelfde mening toe gedaan. Ook hij vond dat de ge meente overtreders geen vrijbrief moet geven om maar te doen wat ze willen. „Dat is een slag in het ge zicht voor degenen die ziel) wel aan de regels houden en ook voor ambtenaren die de regels handha ven." Wethouder Carien Bolijn zag geen mogelijkheden om de ille gale verbouwing met de mantel der liefde te bedekken als de raad geen precedenten wil scheppen. WD, CDA, Gemeentebelangen en Liberaal Sluis hamerden erop dat de verbouwing niemand in de weg staat. Bovendien is de aan bouw kleiner dan het gebouw vroeger was. Het nieuwe provincia le Omgevingsplan staat grotere wo ningen bij agrarische gebouwen overigens wel toe, bevestigde Bo lijn. Meijer had het nog wel op een akkoordje willen gooien als de WD bijvoorbeeld een motie had ingediend over de toegestane grootte van agrarische gebouwen. „Als we als gemeente regels vast leggen, hebben wij er geen proble men mee. Nu moet de rechter er waarschijnlijk aan te pas komen." HULST - Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst roept mu ziekbands op zich in te schrijven voor de talentenjacht Battle of the Bands. De winnaar van deze wedstrijd krijgt deze zomer speeltijd op pop festival Rock Around The Bridge in Sas van Gent. Inschrijven kan vanaf via het mail adres van Den Dullaert: info@den- dullaert.nl. Battle of the Bands wordt vrijdag 17 april vanaf 20.00 uur gehouden in Den Dullaert. SLUIS - De opzet van de oud-Hol landse in het Sluise verzorgings huis Rozenoord is iets anders dan eerder abusievelijk in deze krant vermeld. Zo zijn het Truzements Mannenkoor en de Groedse pap- taartenbakker al in het zorgcen trum geweest. Bezoekers van Ro zenoord kunnen woensdag 4 fe bruari tussen 13.30 en 16.00 uur wel demonstraties kantklossen en spinnen zien. Ook kunnen ze wa fels en babbelaars eten, kaas en/of spullen van bewoners en wellfare Rode Kruis kopen en een gokje wagen aan het Rad van Avontuur. categorie 2 €18,00 i €12,88 De nieuwe formule: "Abonnees" dienden voorheen minstens 2SQ omzet per jaar te realiseren. Vanaf 01.02,20Qf verlagen wij die instapvoorwaarde tot slechts 90. Is op jaarbasis uw 50 aan doortochten niet gerealiseerd, dan wordt het verschil bijgefactureerd het jaar nadien! Rijdt u meer, dan betaalt u enkel het |Q))| -tarief voor de passages en geen extra kosten. Het contract is voor onbepaalde duur geldig. Ho© abonneren: Download alle formulieren van onze website www.liefkenshoektunnel. be of neem contact op met onze klantendienst, +32 3 570 98 04 (elke werkdag van 08.00 tot 16.00 u). Bezorg ons het ondertekend contract, sluit een domiciliëring/machtiging af bij een Belgische of Nederlandse bank en betaal de waarborg van 40 per kaart. Vanaf dan kan u met uw ID)!] -kaart de Liefkenshoektunnel voordelig gebruiken! lË3s= LISFMNIHQfK TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet onderzoe ken of de publieksbalies in Axel en Sas van Gent wel licht ook kunnen fungeren als politiebureau. Daarvoor pleitte Giei van Boom (TOP Gemeentebelangen) in de raadsvergadering. Van Boom deed de suggestie omdat de politie de politieposten in Axel (foto) en Sas van Gent wil sluiten. De stadsraden van beide plaatsen zijn fel tegen de sluiting. Bewoners roepen al jaren om meer blauw op straat, maar met deze maatregel wordt dat juist minder, vrezen ze. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111