Waterdunen verdeelt Sluise raad Iet-bedrijf breidt sterk uit Promotietaks Hulst voor schoon centrum UITVERKOOP DONDERDAG 5 FEBRUARI! DELSCHER MEERSSCHAERT 'Provincie geeft geen argumenten voor zilte natuur in Waterdunen.' LAATSTE WEEK LAATSTE DAG Softechmatrix biedt bedrijven meer goedkope software. FEBRUARI KOSTUUMMAAND exclusieve mannenmode gentsestraat 11-13 Hulst www.meersschaertmode.nl z PZC Zaterdag 31 januari 2009 [25 door René Hoonhorst SLUIS - Gedeputeerde Staten ont vangen vandaag twee brieven over Waterdunen van Sluise gemeente bestuurders. De brieven zullen het dagelijks provinciebestuur duide lijk maken dat de gemeenteraad ernstig verdeeld is over de regierol die GS voor zichzelf zien. Aanleiding is de mededeling dat de provincie een voorkeursrecht heeft genomen op grondaankopen binnen het plan Waterdunen bij Breskens. Eenieder die grond wil verkopen in het gebied, moet de provincie drie maanden de gele genheid geven tot aankoop over te gaan. GS kondigden al eerder aan een inpassingsplan voor Waterdu nen voor te bereiden om vestiging van een nieuw recreatiepark en aanleg van zilte natuur te garande ren. De Sluise gemeenteraad was niet bij voorbaat tegen die plan nen, maar stelde als voorwaarde dat de benodigde grond vrijwillig verworven moest worden. Nadat de provincie bekendmaakte een in passingsplan voor te bereiden, wa ren het Sluise college en een deel van de raad bereid met de provin cie mee te werken. Zelfs na vesti ging van het voorkeursrecht stelde het college de raad voor om mee te werken aan verdere uitwerking van het inpassings- én het inrich tingsplan. De gemeente hecht er Sluise bestuurders laten Gedepu- teerde Staten in een brief weten dat de raad verdeeld is over de rol die GS zichzelf toedichten in het project Waterdunen. wel aan dat nog steeds wordt inge zet op vrijwillige grondverwerving en Sluis wil ook de vergunningen verstrekken die nodig zijn voor het inrichtingsplan. Een concept brief van die strekking werd tij dens de gemeenteraadsvergade ring ondersteund door PvdA en Dorpsbelangen en Toerisme, sa men goed voor acht raadsleden. De overige partijen - Helder Zeeuws, CDA, Gemeentebelangen, WD en Liberaal Sluis - willen niet meewerken aan het inpas singsplan. Het plan is volgens hen alleen bedoeld om de afspraak over vrijwillige grondverwerving niet te hoeven nakomen. GS heb ben volgens de vijf fracties nog steeds geen enkel steekhoudend ar gument aangedragen om plan Wa terdunen uit te voeren. Bovenge- meentelijk belang, een veiliger zee wering en compensatie voor Wes- terscheldeverdieping zijn er met de haren bijgesleept, maar missen elke overtuigingskracht, aldus elf van de negentien Sluise raadsle den. Alleen de Molecatengroep en Het Zeeuwse Landschap kiezen uit eigenbelang voor zilte natuur, stellen elf Sluise raadsleden. Grote Markt 11-13, Goes (0113)22 76 07 SCHOONDIJKE - Het iet-bedrijfje Sof techmatrix breidt vier jaar na de start op het Technopark in Schoondijke sterk uit. Directeur Hans Peter Willems presenteerde gisteren de nieuwe strategie van het bedrijf Softechmatrix leverde tot nu toe Open Source software, vooral aan bedrijven uit het midden- en klein bedrijf. Open Source software is- door vrijwilligers en hobbyisten ontwikkeld. De software is echter wel hoogwaardig en professioneel te gebruiken. De ontwerpers ver spreiden de door hen ontwikkelde software via het internet. Iedereen kan vervolgens zonder licentiekos ten legaal beschikken over de soft ware. Softechmatrix haade al software van het net om die vervolgens te implementeren bij bedrijven. Veel ondernemers, waaronder ook ICT' ers, durfden de softwarepakketten nog niet te laten installeren, om dat ze niemand hadden voor be heer en onderhoud van de soft ware. „Als er storingen waren, kon den ze nergens aankloppen. Wij zijn daarom als Softechmatrix in die markt gestapt. We testen, pro grammeren en installeren nu niet alleen de software meer, maar zor gen ook voor onderhoud en het verhelpen van storingen." Willems trok drie nieuwe mede werkers aan. Hij verwacht in de loop van dit jaar nog twee of drie werknemers te kunnen gebruiken. HULST - Johan en Ria van Waes uit Heikant expo seren samen met dochter en schoonzoon Esther en Anno Enserink tot en met 10 februari in 's Landshuis in Hulst. Het is een afwisselende ten toonstelling. Johan aquarelleert, Ria werkt onder meer met glas en grafiek. Arno en Esther zijn be zig met batik. Het schilderij dat Johan ophangt (foto) heet Sa men zijn we licht en is van zijn dochters hand. De expositie van de familie Van Waes is te zien tijdens openingsuren van het VVV in Hulst. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De nieuwe reclamebelas ting voor ondernemers in de ge meente Hulst wordt dit jaar onder meer besteed aan maatregelen voor een schone en veilige binnen stad. Het geld wordt verder gebruikt voor promotionele activiteiten, evenementen en de bevordering van de samenwerking tussen de ondernemers in Hulst. Ook de aankleding van de binnen stad met kunst of verlichting en ondersteuning voor de stichting Bezoekersmanagement zijn zaken die bekostigd moeten worden van de opbrengst van de zogenoemde promotietaks. De gemeente heft de belasting dit jaar voor het eerst. Ondernemers betalen voor de reclame die ze voe ren aan of bij hun winkel. De ge meente verwacht dat de belasting 120.000 euro oplevert. Komt er minder in het laatje, dan is er ook minder budget voor de bestedingsdoelen die in het voor stel van het college van burgemees ter en wethouders aan de gemeen teraad zijn genoemd. Is de op brengst van de belasting meer dan 120.000 euro, dan kan er meer aan uitgegeven worden. De invoering van de reclamebelas ting is min of meer een nood greep. De gemeente kwam de on dernemersvereniging Hulst Ves tingstad op die manier te hulp, na dat de vereniging de laatste jaren kampte met een forse terugloop van het aantal leden. Met de con tributie van die leden voerde Hulst Vestingstad promotie. In Hulst zijn echter steeds meer filia len van landelijke winkelketens te vinden. De filialen kunnen meelif ten op de reclame die vanuit de overkoepelende organisatie wordt gevoerd. Bi j aankoop van een kostuum in de maand februari krijgt u van ons een kadocheque van 100,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109