Een jaar lang feest in de Tegenstanders van zendmast krijgen steun Terneuzen onderzoekt winkeldiefstallen Nieuwe opzet samenstelling WMO-raad 22 Zaterdag 31 januari 2009 PZC Nieuwsuitzendingen AVS half uur vroeger Reuzenrad op kaaien Antwerpen moet weg Terneuzenaar vast na bedreiging met mes Alle Sluise bruggetjes krijgen slijtlaag Eerste huwelijk in nieuwe trouwzaal Hulst PZC bezorgers.nl Verward Politiek verdeeld over verbod op roofjassen en rooftassen. 'De gemeente Hontenisse wist zich geen raad met de noodzaak van de restauratie. Die gemeente was er gewoon te klein voor om dat te kunnen regelen.' TERNEUZEN - De Oost-Vlaamse re gionale televisiezender AVS begint de dagelijkse nieuwsuitzendingen voortaan om 18.00 uur en niet lan ger om 18.30 uur. Daarmee volgt AVS, die ook in Zeeuws-Vlaande- ren via de kabel te zien is, het voor beeld van andere regiozenders in Vlaanderen. De verschuiving van het begin van de uitzendingen bij die zenders leidde direct tot een grotere kijkdichtheid. ANTWERPEN - Pogingen om het reu zenrad aan de Scheldekaaien in Antwerpen een permanente plaats te geven, zijn mislukt. Het rad werd gisteren afgebroken. De Nederlandse eigenaar was te laat met het aanvragen van een vergun ning voor een vaste plek. De ex ploitant zag kansen om, naar het voorbeeld van Londen, Antwer pen een extra attractie te bezor gen. TERNEUZEN - De politie heeft don derdagmiddag in een woning in de Rozenstraat in Terneuzen een 36-jarige man aangehouden. Hij wordt ervan verdacht dat hij kort tevoren in een woning in de La- rixstraat een leeftijdgenoot had be dreigd met een mes. De twee zijn, volgens de politie, bekenden van elkaar. De oorzaak ligt dan ook in de relationele sfeer. SLUIS - Het kan een paar jaar du ren, want het jaarlijkse budget is acht mille, meldde wethouder Ca- rien Bolijn. Alle voetgangersbrug getjes over waterlopen in de ge meente Sluis krijgen een slijtlaag, die moet voorkomen dat mensen bij gladheid in het water glijden. Jaarlijks bekijkt de gemeente wel ke bruggen eerst aan de beurt zijn. HULST - Zo vaak komt het niet voor dat de burgemeester aanwe zig is bij je trouwplechtigheid. Het overkwam een echtpaar uit Hulst gistermiddag wel. Burgemeester Jan-Frans Mulder sprak hen kort voor de voltrekking van hun bur gerlijk huwelijk even kort toe. Ook kreeg het echtpaar het Reynaert- beeldje van de gemeente als ge schenk overhandigd. Aanleiding voor deze actie was de eerste hu welijksvoltrekking in de volledig vernieuwde trouwzaal in het stad huis van Hulst. Mpibel 0800 - 022 27 10 RhS WeoeNeRNieuwsMedia Ze ontmoetten elkaar bij toeval in een horeca-etablissement in Terneu zen, die twee zwangere vrouwen uit Hulst. Het werd al snel een diepzinnig gesprek tussen lotgeno ten. De één had het over de proble men bij het trappen lopen, de an der had klachten van heel andere aard: ze loopt rond als een kip zon der kop. Laatst was het zangzaad Schilders leggen in de kapel van de Corneliuskerk in Lamswaarde de laatste hand aan de restauratie. Tip? redactie@pzc.nl voor de kanarie kwijt. Dat stond dus in de koelkast. En neem die af spraak met de verloskundige. Ze had zich er speciaal wat voor opge poetst. Toen ze in haar auto stapte, trof ze bij toeval een boodschap penlijstje in haar jaszak. Dus ging ze braaf boodschappen doen. Bij thuiskomst belde de verloskundige, ietwat ongerust. Waar ze bleef. door Wout Bareman TERNEUZEN - De bewoners van flats in de Katspolder in Terneu zen krijgen in hun strijd tegen de plaatsing van een zendmast op de hoek Rooseveltlaan/Kamerlingh Onnesstraat steun van het Zeeuws Platform Stralingsrisico's. De omwonenden zijn van plan binnenkort hun verontrusting over de voorgenomen plaatsing ge bundeld te deponeren bij het colle ge van burgemeester en wethou ders. Volgens woordvoerder Frans Wolfert zijn er rond de plaatsing van de KPN-mast vreemde dingen gaande. „Uit stukken die ter inza ge liggen bij de gemeente, blijkt dat de gemeente de locatie al eer der heeft afgewezen." Daarnaast wordt, volgens hem, geen reke ning gehouden met de aanwezig heid van verschillende scholen in de directe omgeving van de ge plande zendmast. Wethouder Frank van Hulle ont kent dat ten stelligste. „We betrach ten de grootst mogelijke zorgvul digheid, want doe je dat niet, dan kan dat leiden tot eindeloze proce dures. Dat willen voorkomen." Volgens Van Hulle speelt de ge meente bij de voorbereiding van het plan tot plaatsing van de mast volledig open kaart. „Tja, mensen willen allemaal mobiel bereikbaar zijn. Onze taak is te zoeken naar een zo goed mogelijke locatie." HULST - De gemeente Hulst wil de WMO-raad op een andere wijze samenstellen. De bedoeling is le den van de andere adviesraden die de gemeente rijk is, af te vaardigen in de WMO-raad. Het gaat dan om de Seniorenraad, de stichting werkgroep Gehandicaptenbeleid, de Cliëntenraad Sociale Zekerheid en de jongerenraad. Volgens wet houder Frank van Driessche is voor deze opzet gekozen na een ge sprek met enkele leden van de de missionaire WMO-raad. De raad viel uiteen omdat veel leden na an derhalf jaar van mening waren, dat de raad door de gemeente niet serieus werd genomen en gebrek kig werd geïnformeerd. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen gaan bij de winkeliers peilen of diefstal met behulp van zogenoemde roof tassen en roofjassen een probleem is in de gemeente. Het college doet dit naar aanlei ding van een discussie in de ge meenteraad daarover. Afhankelijk van de uitkomst kan een verbod in de Algemene Plaatselijke Veror dening worden opgenomen, of kunnen andere maatregelen wor den genomen. Een door raadslid Cees Freeke (LCF) ingediende mo tie om nu al een verbod in de APV op te nemen, haalde het niet. On der de verschillende fracties waren de meningen verdeeld. De VVD, Christenunie en Pim Broekhuy- sen (eigen lijst) zagen wel wat in het voorstel. Het CDA en de PvdA probeerden het in het belachelijke te trekken, waarbij Henk Siersema (CDA) midden in de raadzaal zelfs een act met een tas opvoerde. De vraag waarmee veel raadsleden worstelden, was hoe een dergelijk verbod gehandhaafd moet wor den. Broekhuysen wees erop dat veel gemeenten wel een verbod hebben opgenomen in hun APV. „Zouden die het dan allemaal ver keerd hebben?" Volgens hem is bij voorbeeld in Amstelveen het aan tal winkeldiefstallen fors gedaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106