Zeeland PZC Extra druk op Vlaamse dealers 21 Morgen Koopzondag Middelburg ZEEUWS-VLAANDEREN 29 22 en 23 Gentse drugsdealers overspoeld na sluiting Checkpoint Terneuzen. Verwarring over verzoek Parkeerbeheer Onderzoek vergunning voor verkoop krantjes Verhuisbericht Koos de Vuilnisman maakt Steense jeugd milieubewust Schaapskudde wordt van blaam gezuiverd Parochie 't Heilig Land viert een jaar lang feest Zaterdag 31 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Terneu zen worden drugsdealers in Gent overspoeld door klanten. Veel van de Belgische en Franse klanten zoeken het nu dichter bij huis en volgens advocaten leidt dat regel matig tot filevorming voor de deur van de dealers. Advocaat Filip Van Hende, die eer der deze week twee drugsdealers voor de strafrechtbank in Gent ver dedigde, sprak bij de behandeling van de zaak van een explosieve groei en extra druk op de illegale handel. Daarvan is, volgens hem, sprake sinds Checkpoint een half jaar geleden op gezag van justitie moest sluiten. Volgens Van Hende toont de groeiende vraag in Gent aan dat de sluiting van coffeeshops in bijvoorbeeld Terneuzen alleen maar leidt tot een verschuiving van de problemen naar elders. De advocaat vindt - en hij weet zich gesteund door verschillende collega's - dat in België snel werk moet worden gemaakt van een duidelijkere drugswetgeving. Die is nu te vaag. Het in bezit hebben van maximaal drie gram softdrugs voor persoonlijk gebruik wordt sinds enkele jaren gedoogd, mits dat niet leidt tot 'maatschappelijke onrust'. En juist die formulering leidt tot verwarring, oordeelde het De drugsoverlast in Cent is tóe- genomen na de sluiting van Checkpoint in Terneuzen. De Bel gen en Fransen halen hun drugs nu dichter bij huis. Belgisch Grondwettelijk Hof on langs. Momenteel wordt dan ook gewerkt aan een nieuwe wettekst. Van de Hendes cliënten, twee broers uit Gent, werden veroor deeld tot één en twee jaar. Dat, ter wijl ze alleen maar kleine 'gebrui- kershoeveelheden' hadden ver kocht aan klanten, die met die ge ringe hoeveelheid op zak onder het gedoogbeleid vielen. Het drugsopvangcentrum De Sleu tel in Gent beschikt niet over con crete gegevens over een relatie tus sen de sluiting van Checkpoint en de toename van de vraag in Gent. Wel is bekend dat een belangrijk deel van de klandizie van Check point afkomstig was uit Gent en het Meetjesland. De speurders van de Gentse politie ontkennen overi gens dat er sprake is van een stij gende overlast. Door de stijgende vraag naar met name wiet worden justite en politie in (vooral) de Vlaamse grensstreek wel steeds va ker geconfronteerd met illegale kwekerijen. Rolde de federale poli tie in 2005 'nog maar' 17 kweke rijen op, vorig jaar waren het er al ruim 40. Driekwart daarvan was in Nederlandse handen. Het is weer dele zondag van de maand dus... Middelburg... is gezellig winkelen! TERNEUZEN - Onder de houders van een parkeervergunning voor de Terneuzense binnenstad is ver warring ontstaan over het verzoek dat ze van Parkeerbeheer krijgen om de vergunning op de vooruit te plakken. Volgens raadslid Gijs van den Berg (PvdA) ontstaat er dan echter een dode gezichtshoek. Volgens wethouder Co van Schaik gaat het om een 'vriendelijk ver zoek', maar niet om een verplich ting. „Op de achterruit plakken mag ook, maar liever niet op de zij ruiten." TERNEUZEN - Straatverkopers van krantjes hebben straks in Terneu zen mogelijk een vergunning no dig. Burgemeester Jan Lonink gaat op verzoek van raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) kijken of dat wenselijk is. Broekhuysen ergert zich al lang aan de personen die bij supermarkten posten en daar 'exemplaren van een volgens hem 'illegale daklozenkrant' aan de man brengen. Als er een vergun ningplicht komt, geldt dat overi gens ook voor bijvoorbeeld de Strijdkreet van het Leger des Heils. Op 27 januari 2009 is de redactie Zeeuws-Vlaanderen verhuisd. Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen De overige gegevens blijven ongewijzigd: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl kinderen aan zijn lippen. De komende weken bezoekt Koos de Vuilnisman ook de andere basisscholen in de gemeente. foto Camile Schelstraete SINT JANSTEEN - De leerlingen uit groep 8 van basisschool Inghelosenberghe in Sint Jansteen keken gisterochtend hun ogen uit. Koos de Vuilnisman kwam er op bezoek om een gast les te geveüi over het milieu. Samen met de leerlingen inspecteerde hij onder andere de in houd van een afvalbak om eens kritisch te kij ken wat wij in onze hedendaagse consumptie maatschappij zoal weggooien. Theodoor Braaksma, die het typetje neerzet, krijgt regel matig te horen dat hij de leukste les ooit heeft gegeven. Ook in Sint Jansteen hingen de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105