staat dat niets onmogelijk is Zeeuwse sportprijzen voor De Die en Van der Craaff van uitspraken Blatter Willeboordse wordt alsnog gehuldigd door gemeente Middelburg Willeboordse en Minderhoud in buitencategorie. w PZC Zaterdag 31 januari 2009 I 39 2 zelf je troep opruimen, geen stu die, geen werk en relaties met vriendjes die verbroken werden omdat ze hem amper zagen. Gilli an van den Berg zag haar kindje tweeënhalf jaar lang vrijwel alleen in de weekeinden. Dat'zegt iets over je sporthart." Het heeft de ultieme sportieve be loning opgeleverd, maar in de voorbereiding is het niet allemaal van een leien dakje .gegaan. Van Galen: „Na anderhalf jaar speelde ik met de gedachte ermee te stop pen. Was ik wel de juiste man op de juiste plaats? Er was ook weinig oprechtheid en eerlijkheid onder de meiden. Een gesprek met een mental coach heeft me een ander inzicht gegeven, want hij wees me op de groepsdynamica volgens Tuchman." Die filosofie draait om vijf Engelstalige elementen: for ming, storming, norming, perfor ming en adjourning, „Wij zaten dus in de tweede 'stormachtige' fa se. We hebben toen vijf weken niet getraind en zijn gaan praten. Collectief, individueel, we hebben een anonieme enquête afgenomen en een evaluatie gehouden. De pro blemen kwamen op papier. Er kwamen ook twintig definities van respect naar voren, want dat was ver te zoeken. We hebben de speelsters bij elkaar gezet en ze van die twintig definities er samen één laten maken. 'Accepteer eik aars verschillen, bewonder eikaars talent, op weg naar het gemeen schappelijke doel' kwam daaruit." „Na die vijf weken hing er een to taal andere sfeer. Twee speelsters zijn vertrokken omdat ze het niet meer zagen zitten. Achteraf gezien denk ik dat zij de rotte appels wa ren. Drie maanden later kwalifi ceerden we ons voor de Spelen en wonnen we van landen die we nog nooit hadden verslagen. We zaten in de fase van performing, het presteren dus. De rolacceptatie was zo duidelijk dat we ineens een heel andere ploeg hadden." Het vervolg is bekend. Na een ne derlaag in de eerste wedstrijd te gen Hongarije, komen de Neder landse vrouwen op stoom. „Toeval ligheden en geluk spelen daarbij ui teraard ook een rol", verliest Van Galen de realiteit niet uit het oog. De tekst op zijn visitekaartje zegt echter veel over die onvergetelijke zomer. Niets is onmogelijk, luidt de tekst. „Maar daarbij moet je wel realistisch blijven", zegt de Rotter damse coach, die over twee maan den zijn eigen boek op de markt brengt. Tot die tijd gaat hij rustig verder met het geven van presenta ties. „Want ik smeed het ijzer als het heet is." Robin van Galen: „Na anderhalfjaar speelde ik met de gedachte ermee te stoppen." foto Willem Mieras ontvangst onder toeziend oog van turner Anthony van Assche (midden) en foto Willem Mieras door Barry van der Hooft KAMPERLAND - Toeval of niet: de grootste van de drie op het po dium werd gisteravond gekozen tot Zeeuws Sportman van het laar. Stefan de Die troefde turner Anthony van Assche en biljarter lean Paul de Bruijn af en de zwem mer werd daarmee beloond voor een sterk jaar. De Die besteeg tij dens het NK kortebaan drie keer het podium. De.geboren Terneuze- naar won tweemaal goud en pakte één keer zilver. Daarnaast kwam hij ook in actie op het EK korte baan. Bij de vrouwen ging de hoofdprijs naar Marjet van der Graaff De Thoolse golfster, die tegenwoordig in Rijswijk woont, liet haar prijs in ontvangst nemen door haar moeder, omdat ze op dit moment in Australië een toernooi speelt. Van der Graaff kreeg de voorkeur boven jiujitsuka Lindsay Wyatt en de eveneens afwezige atlete Yvon- ging moedig te vinden. Wel stelde hij dat het van belang is dat beide voetbalbonden zich als één organi satie presenteren. Blatter maakte die opmerking, omdat hij ontevre den was over de manier waarop Ja pan en Zuid-Korea in 2002 het WK organiseerden. Landen kunnen zich tot maandag aanmelden voor de organisatie van de WK's van 2018 en 2022. De Fifa maakt na die deadline bekend welke kandidaten meedingen. Feyenoord-trainer Leon Vlem- mings kan morgen in de competi- W* Nederland en België moeten se- rieus vrezen dat ze het wereld kampioenschap voetbal, in 2018 of 2022, niet gezamenlijk mogen organiseren. tiewedstrijd tegen NEC beschik ken over Jon Dahl Tomasson. De Deense aanvaller was vanwege blessures maandenlang niet inzet baar. Hij maakte maandag met suc ces zijn rentree bij de beloften van de Rotterdammers. Dit weekeinde worden in het amateurvoetbal geen wedstrijden gespeeld. De KNVB heeft het com plete programma geschrapt, dus ook de duels in de hoofdklassen op zaterdag en zondag. Door de nachtvorst zijn de velden keihard. Sparta heeft doelman Cassio Ra mos gehuurd. De 21-jarige Brazili aanse reservedoelman van PSV maakt dit seizoen af op het Kas teel. Sparta zocht een vervanger voor de langdurig geblesseerde Ha- rald Wapenaar (hernia). ne Wisse. De twee winnaars van olvmr>i<^° iiiv-Jaiiicb, amazone Hans-Peter Minderhoud (zilver) en judoka Elisabeth Willeboordse (brons), kwamen niet in aanmer king voor de prijzen omdat ze door het organiserende SportZee- land in een buitencategorie waren geplaatst. Zowel Minderhoud als Wille boordse ontbrak tijdens het gala in Kamperland. In de overige categorieën gingen de hoofdprijzen naar de estafette meisjes van de Vlissingse zwemver eniging De Stormvogel (sport ploeg), de Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove (sporttalent) en Joannathan Duinkerke. De jonge wielrenner uit Goes won in de ca tegorie aangepaste sporten met een verstandelijke beperking en was dolgelukkig met zijn uitverkie zing. Bij de sporters met een lichamelij ke beperking won de succesvolle zitskiër Jan-Kees van der Klooster, die afgelopen week nog brons won op de X-Games. Hij is op dit moment in Canada voor een wed strijd. Marjet van der Graaff W* Zwemmer Stefan de Die en golf- ster Marjet van der Graaff zijn in Kamperland benoemd tot Zeeuw se Sportman en Sportvrouw van het Jaar. Sepp Blatter door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Bijna een half jaar na het winnen van de bronzen me daille tijdens de Olympische Spe len in Peking werd Elisabeth Wille boordse gisteravond alsnog gehul digd door de gemeente Middel burg. De judoka, die tegenwoordig in Rotterdam woont, ontving uit han den van burgemeester Koos Schou- wenaar een oranje sjaal en een TomTom-navigatiesysteem. „Die sjaal kun je gebruiken als je in 2012 goud hebt gewonnen in Londen", zei Schouwenaar. „En met die TomTom kun je altijd de weg te rug naar Middelburg vinden." Schouwenaar had Willeboordse al in augustus willen huldigen, maar dat werd gedwarsboomd door Ivo Opstelten. „Jij blijft van mijn kam pioenen af', imiteerde Schouwe naar zijn Rotterdamse collega. Willeboordse sprak voorafgaand aan het Zeeuws Sportgala onder meer over haar prestaties en de rol van een coach daarin. Vervolgens vertrok ze omdat ze gisteravond moest trainen. Haar speciale huldi ging door SportZeeland ging daar door de mist in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101