Op zijn kaartje Been schrikt niet Wie weet meer over boksen in Arsenaal? Levon Aronian moet de macht weer delen Schouwse Boys blijft in spoor van koploper Oe Jong houdt Olde Heuvel uit WK-ploeg Fortuna Sittard laat kans liggen Ruime zege Roda JC op Heracles Almelo HSV aan kop na zege op Bayern München Van Galen gebruikt zijn presentaties om een beetje af te kicken. Voorzitter van Fifa spreekt zich uit tegen duokandidaturen. 38 I Zaterdag 31 januari 2009 pzc W vlissingen - De finales van de dis trictskampioenschappen boksen worden zondag 15 maart in het Ar senaal te Vlissingen gehouden. Daarmee wordt een traditie in ere hersteld. In het verleden werden in het knusse zaaltje de nodige par tijen tegen Engelsen 'uitgevoch ten'. Zo heeft André Step, trainer van DOS Vlissingen, in 1974 in het Arsenaal gebokst. Daarna werden er nog verschillende wedstrijden gebokst, maar niet veel later was het Arsenaal bokstheater af De sportredactie van de PZC en de boksbond zijn aan de voora vond van de districtskampioen schappen op zoek naar herinnerin gen, anekdotes en foto's van de bokswedstrijden in het Arsenaal. U kunt uw reacties sturen naar sport@pzc.nl of naar de sportredac tie van de PZC, Park Veldzigt 35, 4336 DR Middelburg. U kunt ook telefonisch contact opnemen met de sportredactie, 0118-434041 (da gelijks na 14.00 uur). wijk aan zee - Levon Aronian heeft de macht die hij woensdag in het Corus-schaaktoernooi greep weer afgestaan. De Armeniër offer de in de elfde ronde een vol punt tegen Leinier Dominguez. De Cu baan kwam daardoor op gelijke hoogte. Ook nummer twee Andrej Karjakin verloor, waardoor er nu vier koploper zijn. burgh-haamstede - Door een moeizame maar verdiende zege op Kanja/'t Hart van Gastel bleef Schouwse Boys in het spoor van koploper Groene Ster. In eigen huis won de ploeg van Theo Ver- kaart met 5-3. Halverwege leidde Schouwse Boys onbezorgd met 4-1. Leon Sinke (3X), Serge Berre- voets en Vincent Bakker scoorden. erfurt - Met een uiterste krachts inspanning heeft Bob de Jong gis teren een WK-ticket voor de 5000 meter veroverd. De schaatser klok te bij de World Cup in Erfurt een tijd van 6.23,45 en was daarmee slechts 0,27 seconde sneller dan zijn concurrent Wouter Olde Heu vel. Het verdict was hard: De Jong naar de WK, Olde Heuvel niet. sittard - Fortuna Sittard heeft gis teravond in de Jupiler League nage laten om de vierde periodetitel bin nen te halen. Het elftal verspeelde tegen Excelsior in de slotfase een voorsprong: 1-1. Omdat Go Ahead Eagles en RKC Waalwijk ook ge lijk speelden (0-0) staat Fortuna nog wel bovenaan, FC Zwolle heeft echter de beste papieren. UIT BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse. Cue's PerfAction-Roadhouse Roadies 1-8: 8-ball. Mark Schelling-Marco Verrips 4-3; Ricar- do Meerman-Raoul Wijs 2-4; Mark Schel- ling-Robbin Jobse 0-4. 9-ball. Ricardo Meer- man-Chris van Renswoude 2-5; Pim Stil-Fokke Osterthun 4-5; Pim Stil-Chris van Renswoude 0-5. Roadhouise Rookies-Tlhie Goons 9-0: 8-ball. Marcel Cevaal-Kevin Beun 4-2; Hans Da- vidse-Martijn de Wolf 4-3; Dennis Dierickx-Ke- vin Beun 4-0, 9-ball. Rinus Witte-Alan Tergn 5-3; Indra Warman-Alan Tergn 5-2; Johan Hou- terman-Martijn de Wolf 5-3. Teambork-Roadhouse United 4-4: 8-ball. Bob Rodrigues-Peter van de Schraaf 4-2; Frank Wuijts-Ragne Pieters 4-2; Sander Barte- lings-Peter van de Schraaf 3-4. 9-ball. Frank Wuijts-Ragne Pieters 5-4; Sander Barte- lings-Lion Baas 4-5; Bob Rodrigues-Lion Baas 3-5. Runout-Cue's Reaction 4-4: 8-ball. Roel van den Broek-Jaimy Goedegebure 4-2; Pieter Kuij- pers-Maarten Grashoff 3-4; Danny Deering-Jas- per Vantricht 1-4. 9-ball. Ramon Verhaaren-Jas- per Vantricht 5-3; Danny Deering-Jochem Bruijnooge 5-3; Pieter Kuijpers-Jaimy Goedege bure 2-5. SCHAATSEN Weissensee. Vierde en laatste toertocht. Zeeuwse finishers, 200 km: Cor Schipper (Middelburg) 7.56.22; René v.d. Berge (Krab- bendijke) 8.09.30; Johan Gijzeis (Yerseke) 8.12.16; Piet Klaaysen (Groede) 8.32.25; Daan Geense (Zaamslag) 9.28.46; Patrick Marteijn (Hoofdplaat) 9.40.42; Rudy Snouwaert (Bres- kens) 9.57.15; Paul de Bruijckere (Oostburg) J 0.41.35; Dick van Houwelingen (Zoutelande) 10.41.35. 100 km: Peter Mesu (Middelburg) 3.37.01; Peter Moret (Kapelle) 3.59.54; Ko Minnaard (Wemeldinge) 4.51.42; André v.d. tuinaanleg en onderhoud Walcherseweg 258,4334 SJ Middelburg - Tel. 0118-613381Fax 0118-639991 info@desmiauinaanleg.nl www.desmiauinaanleg.nl kerkrade - Roda JC heeft in de strijd tegen degradatie drie belang rijke punten gepakt. In een koud Parkstad Limburg Stadion bleef de ploeg van trainer Harm van Veld hoven gisteravond Heracles Alme lo met 3-1 de baas. Eric Addo, Andres Oper en Sekou Cissé scoor den voor de Limburgers. Invaller Vojtech Schulmeister redde de eer. hamburg - Bayern München is slecht begonnen aan de tweede sei zoenshelft in de Duitse voetbal competitie. De titelverdediger ver loor gisteravond met 1-0 bij Ham burger SV, waar de Nederlander Martin Jol trainer is. Mladen Petric maakte kort voor rust het enige doelpunt. Bayern miste heel veel kansen op de gelijkmaker. door Barry van der Hooft kamperland - Het filmpje duurt een minuut of vier en laat het suc ces van de Nederlandse waterpo- losters tijdens de Olympische Spe len in Peking nog een keer zien. Toegegeven: het zorgt voor kippen vel op de armen en een kleine tin teling in de onderbuik. En dat is precies wat Robin van Galen wil. Zijn publiek moet weten wat hij heeft gepresteerd, zodat ze in de drie kwartier die volgen geboeid naar hem luisteren. Dat de Rotterdammer zijn presen taties met de bewegende beelden begint, is een slimme zet. Zijn ge balde vuisten, de vreugde na het laatste fluitsignaal en de tranen van routinier Gillian van den Berg; Van Galen laat het allemaal zien. „Sinds de Spelen heb ik al meer dan honderd presentaties ge geven", bekent de succescoach. „Ik gebruik het om af te kicken. Het is een soort vlucht, want de 'schei ding' van mijn speelsters en staf is best moeilijk geweest." Tegenwoordig traint hij een man- nenteam in Gouda, maar de rest van zijn leven zal hij herinnerd worden aan de zomer van 2008. Goud in Peking voor de Neder landse waterpolosters, daar had den weinig mensen rekening mee gehouden. Van Galen vertelt over het proces, dat drie jaar in beslag heef! genomen. „Keihard trainen heeft daarbij voorop gestaan", zegt Van Galen. „We waren 48 weken per jaar met waterpolo bezig en sliepen met z'n allen in een jeugd herberg. Zelf afwassen, zelf koken, v M :.v Ende (Nisse) 4.51.49. 50 km: Tonnie de Boer (Kapelle) 2.14.17. VOETBAL Eerste divisie: Fortuna Sittard-Excelsior 1-1, Helmond Sport-MVV 2-1Go Ahead Eag- les-RKC Waalwijk 0-0, TOP Oss-Telstar 3-0, FC Dordrecht-FC Emmen 1-0, AGOW Apeldoorn-FC Den Bosch 3-2, WV-Venlo-FC Eindhoven 6-0. Stand aan kop: VVV-Venlo 24-54, RKC Waalwijk 24-43, Cambuur L 23-41, Excelsior 24-39, FC Zwolle 23-37. AGENDA ZATERDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Zaterdag: RCS-Hoek (18.00 uur), Krabbendijke-Zaamslag (14.30), FC Dauwendaele-VCK (15.00 uur), FC Dauwen- daele 2 - MZVC (12.30 uur), Kloetinge-Arne- muiden (14.30 uur). Zeeuws Sportman van het Jaar Stefan de Die (rechts) neemt het applaus in biljarter Jean Paul de Bruijn (links). zeist - Harry Been is ervan over tuigd dat Nederland en België van af maandag meedingen naar de or ganisatie van het wereldkampioen schap voetbal in 2018 of 2022. De secretaris-generaal van de KNVB, en bestuurslid van de stichting 'kandidatuur België/Nederland' zegt niet te zijn geschrokken van uitspraken van Fifa-voorzitter Sepp Blatter. Blatter vertelde gisteren in Para guay zich te verzetten tegen geza menlijke WK-kandidaturen. „Als we aanbiedingen hebben van drie of vier individuele landen die het WK willen organiseren, krijgen die de voorkeur. Duokandidaten wijzen we dan automatisch af', zei Blatter in Asuncion bij een persconferentie van de Zuid-Ame rikaanse confederatie. „Onzin", zegt Been stellig. „Er is niets aan de hand. Ik vraag me af of Blatter dit wel zo heeft gezegd. Let nou maar op: maandag staan wij samen met België in het rijtje van landen dat in de race is om een van de twee WK's te organise ren." Been sprak twee maanden ge leden met Blatter, toen deze ken nismaakte met de nieuwe KN- VB-voorzitter Michael van Praag. Tijdens die ontmoeting kwam de kandidaatstelling voor het WK van Nederland en België ook ter sprake. Blatter gaf toen aan de po-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 100