Fanfare in Heikant na Monumentaal pand op provinciale lijst Vijf weekeinden geen trein op deel spoorlijn Dorpsraden Hulst mogen hun zegje doen Extra argument voor heemkundigen tegen mogelijke verbouwing. Boeddhabeeldjes te zien in bieb Philippine Beperking cafébezoek in Hulst met carnaval Band Francis Levoy in Irish Pub Terneuzen Nuchter 'Veel jongeren trekken weg uit de streek voor vervolgstudie. Wij hebben in de loop der jaren werkelijk tientallen muzikanten opgeleid die we zo kwijt zijn geraakt.' Lotgenotencontact via internetforum Draaibrug bij Sluiskil zondag afgesloten Lezing voor KBO in Ossenisse 18 Vrijdag 30 januari 2009 PZC door Wout Bareman TERNEUZEN - Het monumentale pand in de Kersstraat in Terneu- zen, waarin Zorgstichting Arduin een lunchcafé wil vestigen en een passage wil aanbrengen, staat op de provinciale monumentenlijst. Dat versterkt de argumenten van de Heemkundige Vereniging Ter- neuzen, die bezwaar maakt tegen de aantasting van het historische, beeldbepalende pand. Voorzitter Edwin Hamelink: „Het onderstreept onze bezwaren. Een erg oud monument is het natuur lijk niet, maar de bouwstijl en het simpele feit dat het een beeldbepa lend pand is, zijn voldoende om te voorkomen dat het straks onher kenbaar uit de steigers komt." In een gesprek met de verantwoor delijke wethouders zal een delega tie van de heemkundigen op korte termijn om uitleg vragen over de gevolgde procedure. Hamelink en de zijnen hikken ook aan tegen een mogelijke aanpassing van de gevel van het oude stadhuis, iets verderop, in de Noordstraat. Ook de Wijkraad Binnenstad protes teert daartegen. De raad vindt dat de historische waarde niet mag worden aangetast. 'Als de onderne mer die het pand wil betrekken het niet eens is met een dergelijke maatregel, moet hij maar afzien van de koop'. De wijkraad vindt het overigens vreemd dat bewo ners niets aan een woning mogen veranderen en ondernemers ken nelijk wel. PHILIPPINE - In de vitrinekast van de bibliotheek in Philippine is tot en met maart een verzameling Boeddhabeeldjes te zien van Diny van Alpen-Bont. De beeldjes zijn van verschillende materialen ge maakt. Ze is zich in Boeddhabeeld jes gaan verdiepen tijdens een her stelperiode van een ernstige ziek te. De verzameling is te zien tij dens de openingsuren van de bibli otheek. HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst beperkt tijdens de carnavalsperiode zoals voor gaande jaren de toegang tot de ho reca. Van 2i februari tot 25 februari is het kroegbazen verboden bezoe kers toe te laten tussen 03.00 en 09.00 uur. Het verbod om alcohol op straat te drinken, wordt daaren tegen versoepeld. Dat is toegestaan langs de routes van de carnavalsop tochten. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse band Francis Levoy treedt van avond op in Irish Pub The Pen- nywhistle aan de Nieuwstraat in Terneuzen. Francis Levoy speelt muziek die uiteen loopt van bal lads tot echte rootrock. De band stond met 'Peace of heart' op nummer 23 in de Zeeuw se top 40 van Omroep Zeeland. Het optreden begint om 21.30 uur, toegang gratis. f§W! Tipredactie@pzc.nl BijgelovigKom nou. „Daar ben ik veel te nuchter voor", riep die Zie- rikzeese altijd. Daar denkt haar omgeving na die gebeurtenis giste ren anders over. „Over twee weken wil ik op vrij dag graag vrij", vertelde ze tijdens het maken van de planning. „Mijn auto moet gekeurd." Een blik in de gezamenlijke agenda deed de colle ga's grinniken. „Dat is op de der tiende. Wie laat er nu op vrijdag de dertiende z'n auto keuren?", klonk het. De Zierikzeese gaf uiter lijk geen krimp, maar voor ze het zelf doorhad zat ze aan de tele foon. „Die afspraak voor die keu ring", hoorden de collega's haar aan de monteur vragen. „Kan die ook een dag vervroegd?" TERNEUZEN - In aansluiting op de lezing van auteur Jacques Smeets geeft Dinie Meertens morgenmid dag voor het Steunpunt Terneu zen een toelichting op het belang van internet voor lotgenoten. Via het internet komen patiënten ge makkelijk met elkaar in contact en ontstaan hechte vriendschappen. De bijeenkomst wordt om 14.00 uur gehouden in de Soete Inval aan het Schuberthof in Terneuzen. SLUISKIL - Rijkswaterstaat voert van zondag 18.00 uur tot en met maandag 06.00 uur werkzaamhe den uit aan de draaibrug bij Sluis kil (N61) over het kanaal Gent-Ter- neuzen. Hiervoor wordt de brug in beide richtingen afgesloten voor auto- landbouwverkeer. Twee we ken later, van zondag 15 februari 6.00 uur tot en met maandag 16 fe bruari 6.00 wordt de brug nog maals afgesloten. OSSENISSE - Jerry van Eeden houdt maandag 2 februari een lezing over het ontstaan van Zeeuws-Vlaanderen. Hij doet dat vanaf 14 uur in Hof ter Nesse op uitnodiging van de afdelingen van de kring Hontenisse van de Katho lieke Bond van Ouderen. Na de in leiding door Van Eeden is er gele genheid tot het stellen van vragen. Meer informatie bij J. Remijn via 0114-681272. Muziekvereniging Heikant in 1956, de periode dat elke muzikant zichzelf leerde spelen en notenleer aan de meeste Ie GOES - Spoorwegbeheerder Pro- Rail hervat eind februari de onder houdswerkzaamheden aan de Zeeuwse spoorlijn. Gedurende vijf weekeinden moe ten reizigers rekening houden met beperkt treinverkeer, te beginnen met het weekeinde van 28 februari en 1 maart. Aannemer BAM Rail heeft de op dracht het stenen ballastbed op tal van plekken te vervangen. Ook zul len er werkzaamheden plaatsvin den aan de bovenleiding.Daar- naast worden er voorbereidingen getroffen om een onderdoorgang te maken voor nieuwe N57 bij Mid delburg, waarvoor in het Kanaal door Walcheren een aquaduct wordt gemaakt door Rijkswater staat. De planning van de werkzaamhe den ziet er als volgt uit: Weekeinde 28 februari en 1 maart tussen Goes en Vlissingen. Weekeinde 14 en 15 maart ook tus sen Goes en Vlissingen. Weekeinde 21 en 22 maart even eens Goes-Vlissingen. Weekeinde 28 en 29 maart tussen Roosendaal en Kruiningen. Weekeinde 4 en 5 april opnieuw Goes-Vlissingen. De buitendienststellingen zijn elk weekeinde van vrijdag- op zater dagnacht vanaf één uur tot maan dag vijf uur 's ochtends. De NS zet ten bussen in. HULST - Het gemeentebestuur van Hulst nodigt alle wijk- en dorpsra den in de gemeente uit om hun zegje te doen over het nieuwe be leid voor een verbeterde communi catie. Bij de gemeente is daar een plan van aanpak voor in de maak. De wijk- en dorpsraden hebben de gelegenheid tot 2 maart hun reactie te geven op de wijze waar op de gemeente het contact met de wijk- en dorpsraden wil onder houden. De wijk- en dorpsraden kunnen woensdag 18 februari hun visie op de zaak geven tijdens een bijeenkomst in gemeenschapscen trum De Warande in Sint Jan steen. Daarna stelt de gemeente raad het nieuwe beleid vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76