Afghanistan stemt later 'Brussel wemelt van de spionnen' Obama's plan krijgt fiat Huis Rabobank: Fortis Bank: Postkrediet: SNS Bank: Opel: 10,90% 10,50% 10,30%' 9,70 7,99 Man gooit dochtertje van brug Russische en Chinese 'verslaggevers' werken voor inlichtingendienst. 819 miljard dollar België telt minder verkeersdoden SmartBuy: de slimste financiering Opel gunt iedereen een Opel OPEL Situatie in het land is te onveilig voor presidentsverkiezingen. 6 Vrijdag 30 januari 2009 PZC BRUSSEL - Ettelijke tientallen perso nen die zich in Brussel voor jour nalist uitgeven, zijn eigenlijk spion nen. Dat heeft Alain Winants, de chef van de Belgische Staatsveilig heid, gezegd tijdens een hoorzit ting in de senaat, zo meldde de krant De Morgen gisteren. „Om het even wie kan zich uitroe pen tot journalist", aldus Winants. „Het is ontstellend hoeveel Chine se en Russische journalisten er in Brussel rondlopen, van wie men zich kan afvragen of ze ooit een opleiding tot journalist hebben ge noten." „We hebben wel eens twij fels over de 24 Chinezen van pers bureau Xinhua", zegt Lorenzo Consoli, voorzitter van de buiten landse persvereniging IPA. Er valt weinig aan te doen. Wie met zijn paspoort en een brief van zijn hoofdredacteur een accreditatie aanvraagt, krijgt die bijna altijd. Winants deed zijn mededeling tij dens een hoorzitting over een wetswijziging die het voor agen ten van Belgische veiligheidsdien sten mogelijk maakt legaal een val se identiteit aan te nemen. Zij mo gen zich dan bijvoorbeeld uitge ven voor journalist. Nu doen ze dat nog niet. „Mijn agenten hou den zich aan de wet", aldus Winants. Economisch reddingsplan Obama goedgekeurd Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft het reddingsplan van president Barack Obama goedgekeurd. De stemverhouding was 244 voor en 188 tegen. Waar gaat hij de 819 miljard dollar ASjjf voor gebruiken? Belasting verlaging: 275 Gezondheids zorg: 87 Elektriciteit, groene energie: 60 Scholen: 41 Overheids gebouwen: 31 Gezondheid: 40 Sociale diensten: 79 Werkloosheid: 43 Wegen en bruggen: 30 10 miljard dollar Wetenschappelijk onderzoek:10 Jobtraining: 4 Preventieve gezondheid: 4 Politie: 4 Overig: 4.2 infographic: AFP WASHINGTON Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft het economische reddingsplan van pre sident Barack Obama goedge keurd. De Republikeinen in het Huis stemden unaniem tegen, zo dat de stemverhouding 244 tegen 188 was. Dinsdag stemt de Senaat over het plan. Voorafgaand aan de stemming in het Huis zei Obama erop te ver trouwen dat zijn plan zou worden goedgekeurd. Hij verklaarde begrip te hebben voor de scepsis tegen het reddingsplan, gezien de om vang ervan. „Daarom omvat het herstelplan nooit eerder geziene maatregelen die het Amerikaanse volk in staat stellen mijn regering ter verantwoording te roepen", zei hij. Ook komst er een speciale web site waarop de stand van zaken van het stimuleringspakket ge volgd kan worden. De Republikeinse leider in het Huis, John Boehner, zei 'teleurge steld' te zijn in het plan dat 'een boel overbodige uitgaven' bevat, 'die geen banen zullen creëren'. www.recovery.gov MELBOURNE - Een 4-jarig Austra lisch meisje is gisteren overleden nadat haar 35-jarige vader haar vanaf een brug in Melbourne in een rivier had gegooid. De kleuter maakte een val van 58 meter, meld den lokale media gisteren. De man stopte tijdens de spits zijn auto op de brug. Hij tilde het kind vervolgens uit de auto en kieperde haar over de rand van de brug. Het kind werd door reddingswer kers uit het water van de rivier Yarra gehaald en moest gereani meerd worden. Ze stierf korte tijd later. De politie kon de man een uur la ter aanhouden, vlakbij een recht bank. Hij wordt verdacht van moord op zijn dochter. In zijn au to zaten nog twee andere kinde ren. BRUSSEL - In België zijn tussen 1 de cember 2007 en 30 november vo rig jaar 857 mensen omgekomen in het verkeer, 120 minder dan in dezelfde periode het jaar ervoor. Dat bleek gisteren uit cijfers van het Belgische Instituut voor Ver keersveiligheid. Mogelijk blijft het aantal doden over heel 2008 onder de duizend. Dat zou voor het eerst in vijftig jaar zijn. Overigens is het aantal verkeersdoden in België, met ruim 10 miljoen inwoners, flink hoger dan dat in Nederland, dat ruim 16 miljoen inwoners telt. In 2007 kwamen in Nederland 791 mensen in het verkeer om. Een nieuwe outo kopen met een loge rente van 7,99%. Bij Opel noemen we dat SmartBuy. Wie slim is, profiteert nu tijdelijk van dit speciale aanbod. U betaalt een vast bedrag per maand, profiteert van een extra jaar garantie én u heeft na drie jaar een gegarandeerde minimale inruilwaarde. Daar bovenop ontvangt u bij aankoop van een energiezuinige Opel 700,- cash, in het handje! Dat wil toch iedereen? Rentepercentages bancaire instellingen op basis van een persoonlijke lening voor een bedrog vanaf 1.500,- tot 10.000,- tot 60 maanden. Bron: beursxknl/ienen.asp peildotum 26 januari 2009. ^C0 l/fy, www.opel.nl Model Verkoopprijs Inruil en1 of aanbetaling Te financieren bedrag Looptijd Maandtermijn" Gegarandeerde Inruil waarde slottermijn Krediet- vergoeding Totale prijs Krediet Effectieve rente op jaarbasis Opel Agila Selection 5-drs. 1.0 €11.095,- 3.883,25 €7.211,75 36 €129,33 €4.500,- €1.411,83 €9.026,55 7,99% Opel Corso Selection 3-drs. 1.0 €12.795,- €4.478,25 €8.316,75 36 €147,82 €5.200,- €1.625,25 €10.373,70 7,99% Voor deze financiering, op basis van aflopend krediet, geldt een minimum aanbetaling van 15 Dé financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services. GMAC FS is geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten onder nummer 12013025. *Genoemde maandbedragen zijn inclusief premie overlijdensrisico dekking eerste contractant en 1 jaar Verlengde Garantie. De actie loopt tot en met 31 maart 2009. Toetsing bij het BKR te Tiel. Prijzen zijn ind. 6T\V en BPM, exclusief afieveringskosten, verwijderingsbijdrage en bröndstof. KABUL - De Afghaanse presidents verkiezingen worden vier maan den uitgesteld tot 20 augustus, wanneer extra internationale troe pen zijn gearriveerd en de veilig heidssituatie is verbeterd. Dat maakte de Afghaanse kiescommis sie gisteren bekend. Krachtens de grondwet hadden de verkiezingen eind april moeten worden gehouden, maar het is daarvoor nu te onveilig, zei com missievoorzitter Azizullah Lodin. Hij zei te verwachten dat het parle ment de nodige maatregelen zal nemen om een machtsvacuüm te voorkomen. De vijfjarige termijn van president Hamid Karzai loopt officieel op 22 mei af. De komende tijd worden extra bui tenlandse troepen verwacht. Zo zijn voor 2009 dertigduizend Ame rikaanse manschappen aangekon digd. Aangenomen wordt dat dui zenden daarvan worden ingezet in het roerige zuiden. Gehoopt wordt dat het daardoor in augustus veili ger zal zijn, zei Lodin. Het uitstel valt onder een artikel in de kieswet dat voorziet in een oplossing voor veiligheids- of logis tieke problemen. In zo'n geval blijft de president langer aan. Diverse parlementariërs zeiden dat de grondwet bepaalt dat verkie zingen dertig tot zestig dagen voor het verstrijken van de presiden tiële termijn moeten worden ge houden. Een criticus zei dat veilig heidsproblemen te weinig grond voor uitstel zijn, omdat het al ze ven jaar onveilig is. De voormalig onderminister van Buitenlandse Zaken van Amerika Richard Armitage verwacht dat de veiligheidssituatie in Afghanistan juist zal verslechteren. „Het wordt eerst alleen maar erger. De rege ring in Kabul is corrupt en incom petent. We hebben de Pathaanse bevolking (de meerderheid in Af ghanistan) van ons vervreemd. De wederopbouw bestaat vooral uit 'feel good'-projecten om het thuis front tevreden te houden, maar het bouwen van scholen en zieken huizen heeft geen zin ais er geen centrale regering is die zulke facili teiten kan ondersteunen." Toch vindt Armitage, die vier jaar deel uitmaakte van de regering Bush, dat Nederland langer moet blijven in Uruzgan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6