Lodeweges niet meer dan een tussenpaus Wie Elena Dementieva zal het nooit leren Zege Telefonica Blue in Ocean Race Vierde etappe gaat de boeken in als een van de zwaarste. Dubbele fouten breken Russin tegen Serena Williams op. Reker loopt op eieren in zoektocht naar nieuwe hoofdtrainer PSV. OPEN DAG JANUARI ...wil Ruud als toekomstig Leraar Basisonderwijs een lesje leren PZC Vrijdag 30 januari 2009 31 QINGDAO - Het Spaanse zeiljacht Telefonica Blue met de Nederland se schipper Bouwe Bekking heeft de vierde etappe van de Volvo Ocean Race gewonnen. De boot ar riveerde gistermorgen als eerste in de mistige haven van het Chinese Qingdao. Het vertrek was op 18 ja nuari in Singapore. Telefonica Blue won ook de derde etappe van de zeilrace om de we reld en loopt door de zege verder in op de Ericsson 4. De Zweedse klassementsleider eindigde als der de in de vierde etappe achter het Amerikaanse Puma Ocean Racing. Die vierde etappe gaat de boeken in als een van de zwaarste. Twee boten moesten voortijdig opgeven door averij die ze opliepen in een oceaanstorm: de Telefonica Black en de Ericsson3. Ook de Neder landse boot Delta Lloyd moest uit wijken naar Taiwan om herstel werk te verrichten. Het is nog onzeker of Bekking in de vijfde etappe naar Rio de Janei ro meevaart, omdat hij kampt met. een vervelende rugblessure. door Edward Swier MELBOURNE - John McEnroe schreeuwde het vierenhalf jaar ge leden tijdens de finale van Roland Garros al, op geheel eigen wijze, door de BBC-microfoon. „Kan ie mand, in hemelsnaam, dat meisje het adres van Pete Sampras ge ven." Klaarblijkelijk is het Elena Demen tieva nog steeds niet gelukt con tact te leggen met de magnifieke serveerder, of ander deskundig ad vies in te winnen. In de halve fina le van de Australian Open sloeg de Russin, bevangen door de span ning, in de beslissende fase weer dramatisch op. Serena Williams profiteerde, onder het vanwege de extreme temperatuur gesloten dak van de Rod Laver Arena: 6-3, 6-4. Ze strooide nadien zout in de wonde door te. verklaren dat ze „kalm, zo kalm" was geweest. „Ik was constanter en serveerde in ie der geval beter." In de finale speelt de Amerikaan se zaterdag tegen een andere Rus sin, Dinara Safina. Zij klopte Vera Zvonareva met 6-3, 7-6. De winna res van de finale wordt de nieuwe nummer één van de wereld. Williams kan een unieke reeks neerzetten, ze won de Australian Open al in 2003, 2005 en 2007. Een vierde titel in Melbourne zou haar totaal aan grandslamzeges op tien brengen. Safina won nog niet eerder één van de grote vier toer nooien. Dementieva evenmin. Ze kan het niet. Zeker als het spannend wordt, slaagt ze er maar niet in haar opslag onder controle te krij gen. In de kwartfinales ontsnapte de nummer vier van de wereld nog, ondanks tien dubbele fouten. De Spaanse Carla Suarez Navarro was te onervaren. Maar Williams is van een andere orde, die straft zulke tekortkomingen meteen af. In de tweede set, Dementieva leid de met 3-0, ging het helemaal mis. De spanning werd zichtbaar, acht dubbele fouten volgden. De ene na de andere servicegame werd ingeleverd. „Ze kwamen niet op het juiste moment die dubbele fouten", wilde Dementi eva er slechts over kwijt. De 27-ja- rige tennisster uit Moskou is het simpelweg helemaal zat om er nog meer over te zeggen. Tijdens de finale op Roland Gar ros in 2004 tegen Anastasia Myski- na, de wedstrijd die McEnroe tot wanhoop dreef, was ze eerlijker. „Ik haat mijn service", gilde ze op de baan. De partij staat bij veel tennisliefhebbers nog altijd op 1 in het rijtje van meest afzichtelij ke finales ooit. Myskina kon daar niet zo heel veel aan doen, De- mentjeva was extreem nerveus en daardoor in haar opslag drama tisch slecht. Dikke tranen huilde ze destijds op de persconferentie: „Ik weet het ook niet meer. Ik weet niet meer hoe ik moet serve ren." Later dat jaar verloor Dementieva ook de finale van de US Open van Svetlana Koetsnetsova. Inmiddels is er berusting, lijkt ze te beseffen dat ze nooit een grandslam zal winnen. Wie haar ook adviseert, Dementieva krijgt het niet onder controle. Vorig jaar kreeg ze op Wimbledon wat tips van John van Lottum. Ook hij constateerde een groot probleem. „Elena heeft een coach nodig, die haar de hand vatten en rust geeft voor zulke mo menten op de baan. Iedereen is nerveus als hij op het punt staat de halve finale of finale te berei ken." Op advies van Van Lottum nam Dementieva, die tot op heden met haar moeder langs de toer nooien reisde, deze winter een coach in dienst. Maar ook Andrej Olhovski is er nog niet in geslaagd tot Dementieva's hersenen door te dringen. Vergeer en Homan in finale De Nederlandse rolstoeltennis sters Esther Vergeer en Korie Homan hebben de finale van de Australian Open gehaald. Vergeer won in Melbourne met 6-1, 6-3 van de Australi sche Daniela di Toro. Homan won met 7-5, 6-1 Florence Gra- vellier uit Frankrijk. Afgelopen jaar stonden Vergeer en Ho man ook al tegenover elkaar in de eindstrijd. In 2008 speelden de twee tien onderlinge finales, die Ver geer allemaal won. Homan (De Wijk) was op de Paralymische Spelen in Pe king evenwel dicht bij een ver rassing. Ze verloor toen met 7-6 in de derde set. Vergeer staat al sinds 1998 on afgebroken eerste op de we reldranglijst. De 27-jarige speelster uit Woerden won de Australian Open eerder in 2002, 2003, 2004, 2006, 2007 en 2008. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Dwight Lodeweges oogde bepaald niet gelukkig met het beroep dat algemeen directeur Jan Reker van PSV op hem deed om de opgestapte Huub Stevens als hoofdtrainer op te volgen. Zijn instemming leek eerder op een 'ja maar' dan op een volmondig 'ja'. De voormalige assistent van zowel Stevens als diens voorganger Sef Vergoossen is slim genoeg om te weten hoe de voetbalwetten in el kaar zitten. Een rechterhand die promotie krijgt, wordt zelden ge zien als een man die geloofwaar digheid bezit als hij een nieuwe koers inzet. En als hij dezelfde koers volgt als zijn voorganger, wint hij ook niet aan vertrouwen. De benoeming van Lodeweges is niet meer dan een noodoplossing. Eén die meer risico's dan zekerhe den inhoudt. Het wachten is op de benoeming van de zesde hoofd coach in minder dan anderhalf jaar tijd. Sinds Reker algemeen di recteur is, hadden Ronald Koe man, Wouters, Vergoossen, Ste vens en nu dus Lodeweges het voor het zeggen. Reker kan zich bij de benoeming van de nieuwe hoofdtrainer geen misser meer veroorloven. De weer stand bij de supporters wordt steeds groter. Hem wordt nog de hand boven het hoofd gehouden door de Raad van Commissaris sen. Zij gaf hem de opdracht mee om PSV financieel gezond te krij gen. Hij was voor de rvc een dank bare bulldozer om financiële brok stukken uit het verleden weg te werken. Nu die fase voltooid is, heeft PSV meer dan ooit behoefte aan een lei ding die een visie ontwikkelt waar langs de club de komende jaren moet opbloeien. De benoeming van Stevens heeft PSV in sportief opzicht niets gebracht, maar zijn vertrek veroorzaakt misschien nog wel een groter probleem. Als Re ker daarvoor geen oplossing wéét te bedenken, wordt het behoud van zijn positie haast onmogelijk. Hij weet dat alle kritische ogen meer dan ooit op hem gericht zijn. Dwight Lodeweges spreekt de spelers van PSV toe op zijn eerste training als hoofdverantwoordelijke voor de selec tie van de Eindhovenaren. foto Ruud Verhalle/ANP 31 10.30- 15.00U i "Ik koos voor de pabo in Vlissingen omdat de HZ goed staat aangeschreven en vanwege de persoonlijke sfeer. Ik woon in Bergen op Zoom, het reizen is prima te doen. Ik heb nu twee jaar stage gelopen op drie basisscholen, het is prettig om de theorie direct toe te passen. Als leraar of lerares moet je enthousiast, positief en energiek zijn. Wie ik een lesje wil leren? Eerlijk gezegd zijn er eerst nog velen waar ik zelf een lesje van wil leren!" Kom naar de Open Dag en stel je eigen vragen! Hogeschool ffT Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59