heeft een broer in de oorlog stof(fen) tot nadenken u Witte en Odd Fellows krijgen geen extra geld Amateur Muziekfestival Oude Tonge Van crisis niet veel te merken op vakantiebeurs in Antwerpen 'De Piraat' Geen gemeentegeld alzheimervereniging Ontmoetingsavond borstkankerpatiënten Inloopavond van meditatiegroep bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl S PZC Vrijdag 30 januari 2009 19 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Sebastiaan Groen leest zijn op persoonlijke ervaringen gebaseerde gedicht Hart voor. foto's Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de Vereniging Alzheimer Ne derland hoeft niet te rekenen op subsidie van de gemeente Schou- wen-Duiveland. De vereniging vroeg de gemeente een bijdrage van 500 euro voor de organisatie van een Alzheimer Ca fé en een activiteit rond Wereld Al zheimer Dag. De gemeente ziet het echter niet als haar taak subsidie te verstrek ken aan een landelijke patiëntenor ganisatie. Dat is, stelt de gemeente, eerder een taak van de landelijke overheid. ZIERIKZEE - Borstkankerpatiënten en ex-borstkankerpatiënten zijn op donderdag 5 februari welkom in het Welzijnshuis. Palazzoli, het Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker, hun naasten en nabestaanden, houdt daar een ontmoetingsavond. Be langstellenden kunnen daar te recht voor een luisterend oor en advies. De avond in het Welzijns huis aan de Calandweg in Zierik- zee is van 19.30 uur tot 21.00 uur in. Graag vooraf aanmelden: tele foon 0113-212936 of via de mail palazzoli@zeelandnet.nl SOMMELSDIJK - De meditatiegroep Sommelsdijk houdt op dinsdag 3 februari een vrije inloopavond. De avond is bedoeld voor mensen die wat meer willen weten over meditatie zonder een verplichting aan te gaan voor een bepaalde me thode of groep. De mediatiegroep Sommelsdijk wil door meditatie 'de ware natuur van de geest op wekken en laten zien wat wij wer kelijk zijn'. De inloopavond is van 19.30 tot 21.30 uur in het Koets huis, Van Gorcumstraat 22 Som melsdijk. Meer informatie bij Leen- tje Grootenboer, 0187-601796. RENESSE - De Luctor et Emergo Lo ge in Zierikzee en muziekvereni ging Witte van Haemstede uit Burgh-Haamstede' krijgen geen extra subsidie van de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat heeft het dagelijks gemeentebestuur be sloten. De Witte van Haemstede haalde november vorig jaar in het kader van haar 125-jarig bestaan de Ko ninklijke Militaire Kapel naar Burgh-Haamstede voor een con cert en vroeg de gemeente een een malige subsidie daarvoor. Dat ver zoek is afgewezen. De Luctor et Emergo Loge is on derdeel van de Independent Order of Odd Fellows en ondersteunt al vele jaren doel met een sociaal maatschappelijk karakter. Novem ber vorig jaar organiseerde de loge een benefietconcert ten bate van goede doelen. Om het concert te doen slagen werd ondernemers, instellingen en particulieren om financiële steun gevraagd. De gemeente werd een eenmalige extra subsidie gevraagd. Hoewel de gemeente het benefietconcert omschrijft als 'een nobel initiatief wordt de gevraag de subsidie geweigerd. Het subsidiëren van activiteiten als benefietconcerten, collectes en sponsordiners past - stelt het colle ge - niet in het subsidiebeleid van de gemeente. OUDE TONGE - Partycentrum De Grutterswei in Oude Tonge is za terdag 7 februari het toneel van een Amateur Muziek Festival. Doel is hét stimuleren van het sa men musiceren. De organisatie - Stichting Podium en Muziek school Goeree-Overflakkee - ver wacht 250 a 300 amateurmuzikan ten die een staaltje van hun kun nen komen geven. Onder anderen een popkoor, een dwarsfluitkwin tet en een shantykoor hebben zich gemeld. De muzikale prestaties worden beoordeel door een drie koppige jury, maar ook het pu bliek heeft 'stemrecht'. Het festival begint om 09.30 uur. Het slotcon- cert begint om 20.00 uur. ANTWERPEN - Volgens de organisa tie van het Antwerpse Vakantiesa lon was er tijdens de woensdag af gesloten editie van deze beurs in Antwerp Expo weinig te merken van de crisis. Er kwamen meer dan 103.000 bezoekers op de va kantiebeurs af en daarmee is het aantal van vorig jaar geëvenaard. Onder de bezoekers waren ook veel belangstellenden uit Zeeuws-Vlaanderen. Volgens de ex posanten steejjj het aantal boekin gen op het salon opmerkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51