Fondsen willen meer hersteltijd Wilders dringt aan op beveiliging voor Spong Onderzoek woonlasten van burgemeesters Ex-minister Borst pleit 1 UUR FOTOALBUM VOOr protontherapie Kinderporno r in tbs-kliniek Tuinder kan in kas met helft minder gas toe Advocaat heeft enkele bedreigingen doorgestuurd naar OM. Tientallen miljarden euro aan pensioenen verdampt door crisis. Schade aan omliggend weefsel zou minder zijn dan bij röntgen. Nog even (be)helpen VERSCHOa - fc 4 Vrijdag 30 januari 2009 PZC DEN HAAG - PVV-leider Geert Wil ders heeft gisteren bij minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie er op aangedrongen dat advocaat Gerard Spong persoonsbeveiliging krijgt. Hij veroordeelde gisteren 'op de krachtigste wijze' alle be dreigingen van zijn aanhangers aan het adres van de strafpleiter. Spong heeft zelf het Amsterdamse Openbaar Ministerie (OM) om be veiliging gevraagd wegens de 'hon derden' bedreigingen die afkom stig zijn van aanhangers van Wil ders. In afwachting van een beslis sing van justitie heeft Spong zelf bewaking geregeld. Het gerechtshof in Amsterdam be sliste vorige week dat justitie Wil ders alsnog moet vervolgen we gens diens anti-islamitische uitla tingen. Spong was een van de par tijen die zich voor die vervolging heeft ingezet. „De afgelopen dagen krijg ik elke dag bedreigingen, soms onver- DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) wil weten hoeveel burgemeesters onte recht een hoge vergoeding krijgen voor dubbele woonlasten. Zij heeft aan alle commissarissen van de koningin gevraagd deze infor matie boven water te halen. Ter Horst deed haar verzoek naar aanleiding van de affaire rond de burgemeester van Den Helder, Ste fan Hulman. Hij kreeg maande lijks 3200 euro omdat hij een huis bloemd", zegt Spong. „Zoals, 'we hakken je kop eraf en 'je gaat er aan'." Spong heeft enkele 'saillante' be dreigingen, soms zelfs voorzien van naam of e-mailadres, doorge stuurd naar het OM. Ook heeft Spong aangifte gedaan van chanta ge. Iemand dreigt een brief open baar te maken als Spong zijn aan gifte tegen Wilders niet intrekt. In de brief zou staan dat Spong 35 jaar geleden als docent in Surina me hoge cijfers gaf aan studenten in ruil voor seksuele diensten. „Ab solute flauwekul", zegt Spong. Ook antiracismeorganisatie Neder land Bekent Kleur zegt 'zo'n twee honderd hatemails' te hebben ont vangen waarin de afzenders recht streeks verwijzen naar de vervol ging van Wilders. Vandaag zou de organisatie aangifte van bedreiging doen. Volgens Wilders, die zelf wegens ernstige bedreigingen al jaren wordt beveiligd, zijn bedreigingen altijd verwerpelijk.. Het OM zegt geen mededelingen te kunnen doen over de door Spong gevraagde beveiliging. in Den Helder heeft, maar zijn huis in Rotterdam niet verkocht kreeg en daardoor verlies leed. Zo'n hoge vergoeding is tegen de regels, stelde de minister eerder. Volgens de wet mogen burgemees ters maar 272 euro per maand krij gen, maximaal vier maanden lang, als zij dubbele woonlasten heb ben. Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland kreeg met 1089,08 euro in totaal een ver goeding volgens de regels. DEN HAAG - De Nederlandse pen sioenfondsen zijn zó hard geraakt door de financiële crisis dat ze meer dan de wettelijke drie jaar nodig zeggen te hebben voor finan cieel herstel. Maar het kabinet lijkt nog weinig te voelen voor versoe peling van de.hersteltermijn. Vrijwel alle fondsen bevriezen de komende jaren de pensioenuitke ring. Menig fonds laat ook de pre mie stijgen. Maar algemeen wordt betwijfeld of deze maatregelen vol doende zijn om binnen drie jaar weer voldoende vet op de botten te krijgen. ABP, het fonds waar ambtenaren en leraren voor hun pensioen spa ren, zag vorig jaar het vermogen met veertig miljard euro afnemen tot 173 miljard over. Dat betekent DELFT - De tijd is rijp om in Neder land protonradiotherapie mogelijk te maken. Dat heeft oud-minister van Volksgezondheid Els Borst gis teren in Delft gezegd. Borst, tegenwoordig voorzitter van de Nederlandse Federatie Kanker patiëntenorganisaties, sprak tij dens de Nationale Conferentie Pro ton Radiotherapie. De therapie is een voor Nederland nieuwe techniek bij de bestrijding van kanker. Bij de bestraling van tumoren zou de schade aan omlig gend weefsel minder zijn dan bij gangbare röntgenstraling. Dit is met name van belang voor kinde ren en de behandeling van tumo ren in de nabijheid van gevoelige weefsels, zoals hersenen en ogen. De gemiddelde behandelduur is twee maanden. De therapie wordt in Duitsland, Ja- WAGENINGEN - Nederlandse tuin ders kunnen in hun kassen dezelf de productie halen met de helft minder gas. Dat blijkt uit een studie van onder meer de Wageningen Universiteit. Afgelopen week is een praktijktest begonnen om te bekijken of deze theoretische besparing ook echt haalbaar is. Dat meldde de Wageningen Uni versiteit gisteren. een daling van 20 procent. Alle pensioenfondsen kampen met fors in waarde gedaalde aandelen beleggingen. Extra problematisch is de lage ren te, waardoor de verplichtingen van de pensioenfondsen juist ho ger moeten worden gewaardeerd. Vooralsnog komt de uitbetaling van pensioenen niet in gevaar. Maar hoe langer herstel uitblijft, hoe groter de kans dat de pensioe nen daadwerkelijk minder wor den. Om dat te voorkomen moe ten alle fondsen een herstelplan in leveren bij De Nederlandsche Bank. Volgens directeur Peter Borgdorff van pensioenfonds Zorg en Wel zijn is 'het onwenselijk om voor de korte termijn maatregelen te ne men die op lange termijn wellicht ongunstig zijn'. Hij pleit, evenals de de vereniging van bedrijfstak pensioenfondsen, voor maatwerk binnen de voorgeschreven kaders. pan en de Verenigde -Staten al veel toegepast. De therapie is wel duur der dan die met röntgenstraling, maar de kosten worden volgens voorstanders terugverdiend door dat patiënten bijvoorbeeld minder snel opnieuw kanker krijgen die aan de bestraling te wijten is. Voorstander Borst stelt ook dat er op het gebied van protontherapie goed klinisch wetenschappelijk on derzoek moet worden verricht. Drie consortia (in Groningen, Delft en Maastricht) werken mo menteel aan de bouw van Neder landse protonenklinieken. De fi nanciering daarvan is nog niet rond. Borst suggereerde dat het ministe rie van Onderwijs, Cultuur en We tenschap en het Innovatieplatform wel een handje kunnen meehel pen. Het College voor zorgverzekerin gen komt half maart met een ad vies over deze therapie aan de hui dige minister van Volksgezond heid Ab Klink. GRONINGEN - De directie van tbs-kliniek Van Mesdag in Gronin gen stelt een onderzoek in naar de herkomst van cd's met kinderpor no, nepwapens en drugs, die on langs werden aangetroffen bij pa tiënten. „We nemen de vondst hoog op. Het zijn zaken die niet thuishoren in de Van Mesdag. We onderzoe ken uitgebreid hoe de spullen zijn binnengekomen", aldus Petra de Maar van de kliniek. Ze kan niet verklaren hoe de spul len bij de patiënten terecht kon den komen. Alle bezoekers van de kliniek worden namelijk gefouil leerd. „Daarmee proberen wé te voorkomen dat drugs, maar ook schadelijke dvd's de kliniek wor den binnengesmokkeld. Komen we dergelijke spullen tegen, dan worden deze direct afgepakt.." Er komt een strafrechtelijk onder zoek naar de drie pedofielen bij wie de cd's met kinderporno zijn aangetroffen. MBiV TO cH IS JE M06OE*2 NOU NÓG NI6T PotzO PETER .WIIIIimiMlIHH'H ROTTERDAM - Een RET-medewerker (I) helpt een klant met het opladen van zijn chipkaart. De Rotterdamse RET doet vanaf gisteren als eerste Knip deze bon uit en ontvang 25% KORTING Voor Klantkaarthouders 50% korting op wenskaarten NIEUW bij Verschoore/SprintPhoto; Maak je eigen fotoalbum in onze Kodak Kiosk! Knip deze waardebon uit -i en ontvang 25% korting. Deze actie is geldig tot 15 februari 2009. Bergen op Zoom Etten-Leur Goes Hulst Middelburg Zierikzee Oostburg Roosendaal Terneuzen www.verschoore.nl sprï wtphoto services advies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4