Knalapparaten aan banden gelegd 17 cruni na/cm m i i\/ca Kin jLnUü VV t IN L/ UIV c LAIN LJ 25 18 en 19 5 Schouwen-Duiveland stelt regels op na verloren rechtszaak. Acht meter is acht meter! N59 op Flakkee poosje Vrouw komt om bij Uitstel discussie over dicht na ongeluk spoorovergang in Goes bruidsschat Obase jgfironiMiT"] T— Nuchter 13tSs Broedhuis verrast met geboortegolf platte oesters Vrijdag 30 januari 2009 Brugklassers dichten: 'verloren liefde gaat over mezelf Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland werkt aan regels om overlast door knalap paraten tegen vogels in tuinen en akkers te voorkomen. Aanleiding is een proces voor de rechtbank in Middelburg, waarin de gemeente in het ongelijk werd gesteld. In oktober 2007 diende Tonny Noordhoek van minicamping en koetserij Het Gareel in Ellemeet een klacht in over knalapparaten van twee landbouwers, grenzend aan haar bedrijf. Haar gasten schrokken zich telkens een hoedje van de knal en ook de paarden hadden er last van. Noordhoek vreesde dierenleed en omzetder- ving. Een paard kan zich namelijk bezeren als het schrikt terwijl het ingespannen staat en er waren ook al campinggasten weggeble ven vanwege de herrie. Het gemeentebestuur verklaarde het bezwaar ongegrond, omdat campings weliswaar volgens de wet 'geluidsgevoelige objecten' zijn, maar minicampings niet. „De ze minicamping is onderdeel van een agrarisch bedrijf en ligt in het buitengebied. Daar mogen knalap paraten worden gebruikt", moti veerde wethouder Roel van der Wekken de afwijzing van het be zwaar. De rechter dacht daar ech ter anders over. De gemeente 1*^ Er komen regels voor het ge- bruik van knalapparaten in tui nen. Reden hiervoor is het be strijden van overlast. Aanleiding is een uitspraak van de rechter. heeft geen regels over het gebruik van knalapparatuur en daarom geen argumenten om een bezwaar hiertegen te onderschrijven of af te wijzen. „Dat moeten we nu rechttrekken. Daarom gaan we regels Voor deze apparaten opnemen in de Algeme ne Plaatselijke Verordening", rea geerde wethouder Ad Verseput (re creatie, bijzondere wetten) giste ren op het vonnis. Die regels zijn opgesteld door de Vereniging Zeeuwse Gemeenten en omhel zen onder meer dat knalapparaten niet tussen zonsondergang en zonsopkomst mogen worden ge bruikt. Verder moeten ze op mini maal 250 meter van de bebouwde kom of de woning van derden staan en ook op minstens vijftig meter van de openbare weg. Verseput: „Dat betekent niet dat knalapparaten die hieraan niet vol doen per se verboden zijn. Er moet eerst een klacht over komen. Dan gaan we kijken of er daadwer kelijk sprake is van overlast en ver volgens gaan we met beide par tijen op zoek naar een oplossing. Pas als dat allemaal niet lukt, tre den we handhavend op." ZIERIKZEE - Medewerkers van aannemer Van Strien uit Goes plaatsen een bord op de krui sing van de Laan van St. Hilaire en de West straat in Zierikzee. „Ja, het staat er opvallend op", zegt gemeentelijk projectleider Kees Paauwe. „En dat moet ook, want vrachtwa gens - ook al zijn ze maar een béétje langer dan acht meter - rijden zich helemaal klem." Maandag gaat de drukke Hoofdpoortstraat dicht voor werk aan het riool. Verkeer vanaf de N59 en Poortambacht naar het centrum wordt omgeleid: personenauto's door de Rave- straat en vrachtauto's (maximaal acht meter) door de Weststraat. Langere trucks kunnen tot 12 april, als het werk klaar moet zijn, het centrum niet bereiken, foto Ronald den Dekker OUDE-TONGE - De N59 tussen Schouwen-Duiveland en Rotter dam is gisteren ter hoogte van Oude-Tonge tijdens de och tendspits enkele uren afgesloten ge weest. Een auto sloeg over de kop en kwam midden op de rijbaan te recht. Volgens een politiewoordvoerder raakte niemand gewond. Automo bilisten werden omgeleid, wat tot vertraging leidde. GOES - Bij de spoorovergang aan de Van Hertumweg in Goes is gis terochtend een vrouw om het le ven gekomen door een ongeval met een trein. Het ongeluk gebeur de rond tien uur met de trein uit de richting Middelburg. Het weg verkeer bij de Van Hertumweg was door het ongeval enige tijd ge stremd. Tot half een reden in bei de richtingen geen treinen. De po litie sluit een misdrijf uit. ZIERIKZEE - De gemeenteraad heeft de beslissing over de 'bruidsschat' voor de onderwijskoepel Obase uitgesteld. De raad moest gistera vond beslissen over het college voorstel om een deel van geld niet uit te keren. Obase haalde onlangs zeer fel uit naar de gemeente om dat dit voorstel gebaseerd zou zijn op 'belegen jurisprudentie'. De raad wil nu eerst alle stukken op nieuw bestuderen. Bijgelovig? Kom nou. „Daar ben ik veel te nuchter voor", riep die Zie- rikzeese altijd. Daar denkt haar omgeving na die gebeurtenis giste ren anders over. „Over twee weken wil ik op vrij dag graag vrij", vertelde ze tijdens het maken van de planning. „Mijn auto moet gekeurd." Een blik in de gezamenlijke agenda deed de colle- Tip? redactie@pzc.nl ga's grinniken. „Dat is op de der tiende. Wie laat er nu op vrijdag de dertiende z'n auto keuren?", klonk het. De Zierikzeese gaf uiter lijk geen krimp, maar voor ze het zelf doorhad zat ze aan de tele foon. „Die afspraak voor die keu ring", hoorden de collega's haar aan de monteur vragen. „Kan die ook een dag vervroegd?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49