van tien instellingen Rechters blijven in Zeeland CZ: goed plan is altijd welkom Ziekenhuizen hebben geld nodig Advocaten Schokje Renovatie Vlaketunnel in 2010 Hart-Vaatgroep zat mis met behandelkeurmerk PZC Vrijdag 30 januari 2009 3 Bell melt am. INiiemftae SHuranp l&tëmmm.:. ©IIH® - ®23 7119 «GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 (Vrijdagavond gesloten) MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) tel 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl COMMENTAAR De wens van Orange Cure om de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen te kopen, moet de directies van deze instellingen aan het denken zetten. Het is geen verrassing dat een private investeerder belangstelling toont. In de hoop dat ziekenhuizen over niet al te lange tijd winst mogen uitkeren, proberen geldschieters hier en daar alvast voet aan de grond te krijgen. Maar het is wel zeer opmerkelijk dat deze investeerder brood ziet in twéé echte ziekenhuizen, dus Goes én Vlissingen. Niet de onttakeling van het Walcherse ziekenhuis die de directies nastreven. Het kan blijkbaar heel anders. Wellicht blijft het bij een vriendelijk schoktherapietje voor de ziekenhuisdirecteuren Hans Simons en Rob Zomer. Want hun ziekenhuizen staan niet te koop. En hoewel uit een deel van de bedrijvigheid in ziekenhuizen al wel degelijk winst wegvloeit, is de Tweede Kamer er nog niet aan toe om alle beperkingen op te heffen. Het is nu even afwachten of dit schokje Simons en Zomer tot andere keuzes beweegt. Als het mogelijk is om twee echte ziekenhuizen open te houden en daarbij zelfs winst te maken, hebben zij in elk geval heel wat uit te leggen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeuwen moeten ook in de toekomst eenvoudig en in de buurt naar de rechter kunnen stap pen. Er moet in Zeeland recht ge sproken blijven worden. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer, zo bleek gisteroch tend tijdens een overleg. Of daar mee de rechtbank als bestuurlijke organisatie gehandhaafd blijft, is nog de vraag. CDA, PvdA en WD vinden dat 'rechtspraak laagdrem pelig en goed bereikbaar moet zijn'. Dat vindt ook minister Ernst Hirsch Ballin (CDA, Justitie). „Het is onaanvaardbaar dat in Middel burg geen recht meer wordt ge sproken", zei hij. Op verzoek van de Kamer werkt Hirsch Ballin voor april de plannen uit. GOES - Patiëntvereniging Hart- en Vaatgroep heeft excuses gemaakt bij het Vaatcentrum van het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes. Na protest van de Goese radiologen bleek het hospitaal het keurmerk voor vaatchirurgie ten onrechte onthouden. Achterstand in de re gistraties bij de vereniging was de oorzaak. ZorgSaam in Terneuzen overlegt nog met de vereniging. MIDDELBURG - De Vlaketunnel in de A58 wordt volgend jaar gereno veerd. Na de aanpassingen voldoet de passage onder het Kanaal door Zuid-Beveland aan de nieuwste Europese veiligheidseisen. De bijna veertig jaar oude tunnel werd in 1992 voor het laatst ingrij pend verbeterd. Wat nu moet ge beuren, is het aanbrengen van vluchtdeuren en het aanpassen van technische installaties. Ondui delijk is nog of beide buizen tij dens het werk gedeeltelijk open kunnen blijven of dat het verkeer moet worden omgeleid. Rob Zomer De ziekenhuizen boven de Wester- schelde hebben kapitaal nodig als de fusie doorgaat, laat woordvoer der Jaap Nelemans weten. „Dat kan door naar de bank te gaan of door samen te werken met een an dere partij of door een constructie zoals die bedacht is door Henk van Koeveringe (van Roompot re creatie, red.): hetuitgeven van aan delen aan particulieren." Volgens Nelemans 'zijn alle mogelijkheden open' op het moment dat de zie kenhuizen op zoek gaan naar geld. Hans Simons, de voorzitter van de Raad van Bestuur van de Ooster- scheldeziekenhuizen, verwijst voor een reactie naar Rob Zomer, de voorzitter van de raad van be stuur van het ziekenhuis Walche ren. Maar die wil niet reageren op de plannen van Orange Cure en Raymond Mookhram. „Ik vind niet dat het wijs is om uit de losse pols te reageren. Dit onderwerp is veel te serieus om zo maar een los- se-flodderige reactie te geven." De grootste zorgverzekeraar van Zeeland, CZ in Til burg, is nieuwsgierig naar de ziekenhuisplannen van het be drijf Orange Cure, zegt woordvoer der Dirk-Jan Westerwoudt. „We verwachten binnenkort een uitno diging. Dan kunnen we zien welke plannen er liggen, hoe concreet ze zijn en welk financiële middelen er achter zitten." „Maar alleen van een plan worden onze verzekerden niet beter. Daar is wel wat meer voor nodig. Welke banken zitten er achter? Zijn de initiatiefnemers al bij de gemeen ten geweest? Het is nogal wat om een ziekenhuis over te nemen, laat staan om een ziekenhuis van de grond af op te bouwen, zoals een andere commerciële partij wil. Daar komt nogal wat bij kijken." De verzekeraar wijst een nieuw plan niet bij voorbaat van de hand. „Onze verzekerden hebben baat bij goede en bereikbare zorg. Ieder plan dat daaraan voldoet, bekijken we serieus. Het is goed dat er veel ideeën zijn om de gezondheids zorg in Zeeland op een hoger ni veau te tillen." „Maar er zijn altijd heel veel plan nen. En vaak blijft het daar ook bij. Over de plannen in Zeeland hebben we in de krant gelezen. Er zijn in het hele land nogal wat be wegingen in de zorg op dit mo ment. Een paar maanden geleden werd een plan gelanceerd voor de bouw van een oncologisch cen trum in Boxmeer. Die partij heeft niet met ons gesproken en daar hebben we ook nooit meer iets van gehoord, terwijl het voor dat soort bedrijven wel noodzakelijk is om met verzekeraars te praten, omdat die nu eenmaal de rekenin gen moeten betalen." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3