PZC Federer maakt tennis makkelijk 29 31 «R^ 31 Zwitserse topspeler wederom in finale van Australian Open. Status veldrijden lijkt gewaarborgd KNVB pakt scouting jeugdvoetbal aan Wembley decor finale Champions League Napoli-speler Mannini een jaar geschorst Contract Piet Buter bij FC Utrecht ontbonden mm JÉBk llÉfqp jB 111 sL m Us - Matige opslag breekt Elena Dementieva weer eens op Vrijdag 30 januari 2009 Overwinning voor Telefonica Blue in Volvo Ocean Race Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier MELBOURNE - Wie als niet geoe fend tennisser naar Roger Federer kijkt, denkt vrijwel meteen: dat kan ik ook. De manier waarop de Zwitser over de baan beweegt, de wijze waarop hij zijn positie kiest, doet tennis op kinderspel lijken. Andy Roddick had zich gisteren, in hun onderlinge halve finale op de Australian Open, ook weer ver baasd. „Het lijkt of hij er niet zo hard voor hoeft voor te werken als een ander. Hij staat altijd op de goede plek. Zo slijt je lichaam niet, kan je nog wel een tijdje voort." Het is voor de concurrentie van Fe derer te hopen dat Roddick onge lijk heeft. Anders zou Federer nog weieens heel veel meer grands- lams kunnen winnen. Door een 6-2, 7-5, 7-5-overwinning op Rod dick krijgt de 27-jarige Federer in ieder geval zondag de kans om een veertiende titel te pakken. Lukt dat, dan evenaart de Zwitser het re cord van Pete Sampras. Zijn tegenstander heeft weliswaar nog geen naam, maar Federer weet wat hem te wachten staat. „Of het nu Fernando Verdasco of Rafael Nadal wordt, ik weet exact hoe ze spelen. Ze zijn allebei links, doen alles op de baan hetzelfde. Met Fernando als tegenstander tref ik een speler die nog nooit in een grandslamfinale gestaan heeft. Een finale tegen Rafa zou, vanwe ge onze onderlinge geschiedenis, opwindender zijn." Federer strandde vorig jaar tijdens de Australian Open in de halve fi nales. Hij was toen zichzelf niet. Onderzoek toonde een maand la ter aan dat hij de ziekte van Pfeif fer onder de leden had. De nawee ën duurden lang voort. De finales op Roland Garros en Wimbledon verloor hij. En voor het eerst sinds zijn eerste grandslamzege op Wim bledon in 2003 ontving hij drie toernooien op rij geen beker. Om dat het ook in de kleinere toer nooien niet wilde lukken, raakte Roger Federer verslaat met speels gemak Andy Roddick in de halve finale van de Australian Open. De Zwitser gaat op voor zijn veertiende grandslamtitel. de veelvraat van weleer zijn eerste plek op de wereldranglijst kwijt aan Rafael Nadal. Op de US Open was de Zwitser echt weer subliem. Die lijn zet hij in Australië voort. Weliswaar moest de 27-jarige alleskunner af gelopen weekeinde tegen Tomas Berdych een 2-0-achterstand in sets rechtbreien, de kwart- en hal ve finale was zijn spel beter dan ooit. Zijn passeerslagen waren op nieuw vernietigend, hij creëerde le gio breekkansen en serveerde te gen akelig hoge percentages. Juan Martin del Potro kreeg drie games voor de moeite: 6-3, 6-0, 6-0. An dy Roddick sprokkelde er gisteren heel wat meer, maar had ook geen schijn van kans: 6-2, 7-5,7-5. Roddick leek al bij voorbaat op te moeten boksen tegen de statistie ken. Van de zeventien onderlinge confrontaties verloor de Ameri kaan er vijftien. „Ik moet de eerste set sowieso winnen, anders wordt het al meteen een moeilijk ver haal", besefte Roddick vooraf Binnen de kortste keren werd zijn service echter gebroken. De klep van zijn baseballcap ging daarna nog dieper over de ogen, de gebo gen schouders hingen nog meer. Alleen zijn discussies met de umpi re werden feller. Hij werd zelfs ge dwongen zijn excuses te maken, deed dat, maar trok die in de der de set na een zoveelste dispuut weer in. Federer bleef onbewogen. „Ik vond dat Andy wel een beetje recht van spreken had, er waren een aantal slechte beslissingen van de lijnrechters en scheidsrechter bij. Ik heb me ook niet geërgerd aan hem. Ik heb doorgaans wel ple zier met hem op de baan, laat me trouwens toch niet zo snel van de wijs brengen." Roger Federer retourneert in zijn halve finale tegen Andy Roddick op de Australian Open. foto Andrew Brownhill/AP HOOCERHEIDE - De status van het veldrijden als topsport bij sport koepel NOCNSF lijkt gewaar borgd. Samen met de internationa le wielrenunie UCI is de KNWU erin geslaagd bij de wereldkampi oenschappen in Hoogerheide 24 landen aan de start te krijgen. Dit aantal is nodig om de status te be houden. De topsportstatus is belangrijk om in aanmerking te komen voor sub sidie. Vorig jaar kwam de finan ciële steun voor het veldrijden al ter discussie te staan. ZEIST - Met het zelf organiseren van jeugdtrainingen in het hele land wil de KNVB de jacht op piepjonge voetballertjes indam men. Jaarlijks gaat de bond in sa menwerking met profclubs op tachtig plaatsen in Nederland een twaalftal trainingen op touw zet ten. Voor deze sessies selecteren de plaatselijke amateurclubs hun beste E-pupillen. De KNVB wil daarmee voorkomen dat voetbal lertjes al op hun zesde of zevende worden achtervolgd door scouts en makelaars. NYON - Het Wembleystadion in Londen is over twee jaar het decor van de finale van de Champions League. In 2012 wordt de eind strijd gespeeld in de Allianz Arena in München. Het opgeknapte Lans- downe Road in Dublin mag in 2011 de finale van de Europa Lea gue (de huidige Uefa Cup) ontvan gen. Een jaar later wordt om de trofee gestreden in het nationale stadion van Boekarest. Dit jaar is de finale van de Champions Lea gue in Rome, in Istanbul de finale van de Uefa Cup. MILAAN - Het hof van sportarbitra- ge (CAS) in Lausanne heeft de Ita liaanse voetballers Daniele Manni ni en Davide Possanzini voor een jaar geschorst. Beide spelers waren in december 2007 te laat voor een dopingcontrole na de wedstrijd van hun club Brescia. Vleugelaan valler Mannini speelt inmiddels bij Napoli in de Serie A en is daar vaste waarde. Zijn advocaat rea geerde onthutst op de straf, die veel hoger is dan de twee weken schorsing die het Italiaans olym pisch comité had opgelegd. UTRECHT - FC Utrecht heeft af scheid genomen van technisch di recteur Piet Buter. Beide partijen bereikten gisteren overeenstem ming over het ontbinden van het contract van Buter, die FC Utrecht op 1 februari officieel verlaat. Bu ter kon zich niet vinden in het ont slag van trainer Willem van Hane- gem, eind december, en meldde zich vervolgens ziek. Volgens FC Utrecht en Buter is er geen werkbare basis meer voor een terugkeer van de technisch di recteur. gijjg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31