Orange Cure wil keten Meer jongere vrijwilligers Beroemd 2 Vrijdag 30 januari 2009 PZC Jeugd met hogere opleiding doet vaker vrijwilligerswerk. ONDINE VAN OER VLEUTEN Ik heb altijd al een zekere verwantschap gevoeld met Victo ria Beckham. Ook zij was als kind een beetje dik. 2. Ook zij werd als kind een beetje gepest. 3.0ok zij heeft een ra zend knappe en getatoeëerde man. 4. Zij weet zéker dat ze el ke vrijdag met haar kop in de krant staat. En ik ook. Deze week werd ik gewaar dat ik nóg iets met haar gemeen heb: wij zijn onze anonimiteit kwijt. Ik had een kopje koffie ingeschonken voor de timmerman, die in de badkamer bezig was. „Dank u wel", zei hij. Om er direct aan toe te voegen. „En nu moet ik verder uitkijken wat ik zeg, want voor je het weet, staat het in de krant." Jazeker, hij las mijn columns. Bij de Hema la zen ze die trouwens ook, bleek de dag ervoor, toen ik probeerde af te dingen op een bh. Het probleem met bekendheid is: anderen weten eerder dat je het bent dan jij zelf Want wat doe je als je een beroemdheid spot? Je negeert hem, uit res pect voor zijn privacy. Stel je voor dat iedereen de hele dag 'dag!' zou zeggen tegen Paskal Jakobsen! Ik bedoel maar. Zelf woon ilt tegenover een beroemde schrijver, maar ik heb expres nog nooit 'dag' gezegd. Sterker, ik doe net of ik hem niet zie, uit beleefdheid. Intussen zat ik met de nodige dilemma's. Kon ik nog wel in ka merjas en laarzen de rolcontainer naar buiten slepen? Midden op het Bellamypark heel hard iets onbetamelijks roepen, in het openbaar in huilen uitbarsten? Kon ik nog wel een bad hair day hebben? Sterker - ik dacht aan David Beckham - kon mijn man nog wel een bad hair day hebben? Ik belde direct de kapper op om te vragen of hij morgen een plekje had. „Wie zegt u?", zei de stem aan de andere kant. „Kunt u dat even spellen?" Misschien valt het toch nog wel mee. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Sterker: ik doe net of ik hem niet zie, uit beleefdheid. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie door René Schrier MIDDELBURG - Steeds meer Zeeuw se jongeren doen aan vrijwilligers werk. Dat heeft Scoop in Middel burg uitgezocht voor de jeugdmo- nitor, een constant onderzoek on der de Zeeuwse jeugd. In 2008 ging het om 32 procent van de jongvolwassenen en in 2004 was dat nog 26 procent. Jon geren met een hbo of universitaire opleiding doen vaker aan vrijwilli gerswerk, dan hun leeftijdsgeno ten die een lagere opleiding heb ben gevolgd. Dat vrijwilligerswerk wordt vooral verricht bij sportver enigingen (15 procent) of bij een andere vereniging of club (12 pro cent). Een kleiner deel doet vrijwil ligerswerk bij een instelling zoals een peuterspeelzaal, verzorgings huis, kinderboerderij of dieren asiel. En dan verricht nog 7 pro cent onbetaalde diensten bij een politieke partij of bijvoorbeeld het Rode Kruis. Omdat de Wet maatschappelijke ondersteuning er van uitgaat dat mensen een beroep kunnen doen op hun naaste omgeving, heeft Scoop ook uitgezocht hoeveel jon- pw Scoop onderzoek leert dat steeds meer Zeeuwse jongeren aan vrijwilligerswerk doen. De interesse in politiek neemt de afgelopen jaren wat af. geren zorgtaken verrichten. Dat blijkt ruim éénderde, 36 procent, te zijn. Hier blijkt weer dat jonge ren met een hogere opleiding min der vaak zorgtaken verrichten voor mensen in hun directe omge ving. Jongeren zonder geloofsover tuiging verrichten ook minder vaak zorgtaken. De interesse in politiek is de afgelo pen jaren onder jongeren iets afge nomen. De grootste groep jonge ren (43 procent) is een beetje geïn teresseerd in politiek. Een groep van 18 procent is redelijk geïnteres seerd en 7 procent is zeker in poli tiek geïnteresseerd. Vrouwen heb ben dan weer minder iets met poli tiek dan mannen. Jongeren noemen vergrijzing het grootste probleem van Zeeland. Ineens duiken commerciële partijen op in het Zeeuwse ziekenhuisland. Orange Cure wil de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen kopen. Wat is dat voor bedrijf? door Nadia Berkelder Orange Cure bestaat sinds juli 2007. Direc teur Erik aan de Steg- ge (31) is het enige per soneelslid, meldt de informatie van de Kamer van Koophandel. Maar achter Orange Cure gaat een veel groter bedrijf schuil: Iesselhol- tinck bv, een investeerder die in vastgoed doet. En dat bedrijf is weer als partner verbonden met ASVB, het bouwconcern van An ton aan de Stegge, dat in 2007 een omzet van een half miljard euro behaalde. Iesselholtinck heeft een Zeeuwse connectie. Het bedrijf is partner bij alle projecten van de Goese pro jectontwikkelaar Van Garderen Dekker. „Iesselholtinck is een be drijf dat participeert in onderne mingen, ze hebben veel kennis in huis", zegt directeur Ko van Garde ren „Het bedrijf is honderd pro cent betrouwbaar. Het is een goe de club. Ik weet dat ze landelijk op verschillende manieren met zie kenhuizen bezig zijn." Orange Cure deed eerder een gooi naar de IJsselmeerziekenhuizen in Flevoland toen bleek dat die fail liet waren. De instellingen in Lely stad en Emmeloord zijn intussen overgenomen- door een andere pri vate partij: de MC-groep van Loek Winter. Overigens is het reddings plan dat hij heeft gepresenteerd onlangs afgekeurd door de Neder landse Zorgautoriteit. Orange Hospitals, een onderdeel van Orange Cure wil meer dan de ziekenhuizen in Zeeland, zo staat op de website van het bedrijf te le zen. „Het streven is gericht op de vorming van een keten van mini maal tien ziekenhuizen in Neder land in de komende vijfjaren." Het bedrijf heeft er op dit mo ment nog niet een: dat kan ook niet, er is nog maar één privaat zie kenhuis in Nederland: het Sloter- vaartziekenhuis in Amsterdam. Het bedrijf werkt in Zeeland sa men met de Vlissingse adviseur Raymond Mookhram. Hij treedt op als adviseur. Mookhram is niet alleen huisarts, maar ook directeur en initiatiefnemer van het gezond heidscentrum in Koudekerke. Daarin werken huisartsen samen met fysiotherapeuten, psycholo gen, diëtisten en een apotheek. Mookhram laat weten geen func tie te willen bekleden bij het zie kenhuis, mocht dat worden overge nomen door Orange Cure. Aan de Stegge zegt te geloven in middelgrote zelfstandige zieken huizen, zoals die in Vlissingen en in Goes. En hij zegt ook zeker te weten dat hij het geld voor de over name bij elkaar krijgt. „Het draait om een goed ondernemingsplan. Ik zou graag eigenaar van de zie kenhuizen worden." Dat commer ciële ziekenhuizen kunnen wer ken bewijst het Slotervaartzieken- huis inmiddels. Dat ziekenhuis, dat in 2006 nog failliet leek te gaan, behaalde een jaar later een winst van 6,5 miljoen euro. Twee volwaardige ziekenhuizen, in Vlissingen en in Goes, die samenwer ken met topziekenhuizen buiten de regio. Geen fusie, maar samenwerking tussen het ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen in Goes. De kwaliteit van de zorg moet omhoog en de ziekenhuizen moeten weer financieel gezond worden. Specialisten krijgen meer zeggenschap en verantwoordelijkheid. Zorgtoerisme is volgens Raymond Mookhram nadrukkelijk onderdeel van het plan. Wat wil Orange Cure?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2