Muzeeum cruist mee wiet zorg voor u Zeeuwse delegatie zal lobbyen op grote conventie in Miami. Getuigen gezocht van ongeval in Vlissingen N59 op Flakkee poosje dicht na ongeluk Themavergadering Partij Souburg Ritthem Ophalen huisvuil w PZC Vrijdag 30 januari 2009 I 23 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat zou het mooi zijn als passagiers van de cruise schepen die binnenkort in Vlissin- gen aanmeren, voor de deur van het Muzeeum werden afgezet. En het kan nog mooier, dromen ze bij het martitiem museum, want wat zou die haar balie graag omdopen tot eerste aanspreekpunt. Die dromen zijn wat dichterbij ge komen, nu het Muzeeum volwaar dig participant is geworden van de cruiseterminal. Wat die samenwer king exact inhoudt, moet nog wor den bepaald. Wel staat vast dat het museum gaat helpen bij het opzet ten van evenementen 'en het ont wikkelen van nieuwe toeristische producten', aldus het persbericht. „Dan moet je denken aan het uit zetten van nieuwe wandeltochten door de binnenstad", verduidelijkt voorlichtster Danielle Otten. „En Het Maritiem Muzeeum heeft zich als participant aangesloten bij Zeeland Cruise Port, de cruise terminal die in mei de eerste pas sagiers aflevert voor Vlissingen. naar Fort Rammekens, om maar iets te noemen. Het is handig als de passagiers, ook die van de bin nenschepen in de binnenhaven, een brochure krijgen met hoe je in de stad komt en wat daar allemaal te beleven valt." Een bezoek aan het Muzeeum, bij voorbeeld. „Ja, dat zou mooi mee genomen zijn, maar dat is niet on ze grootste prioriteit. Het gaat ons erom Zeeland op de toeristische kaart te zetten." Om de provincie nog meer onder de internationale aandacht te brengen, vertrekt bin nenkort een delegatie van Zeeland Cruise Port naar een grote conven tie voor cruiseschepen in Miami. Vertegenwoordigers zullen er pro beren de grootste rederijen ter we reld te porren voor een bezoekje aan Vlissingen. Het eerste cruiseschip, de MS Ama- dea, meert op 8 mei aan in Vlissin gen. De aankomst valt niet te vie ren, die is immers midden in de nacht, maar van het uitzwaaien wil Cruise Port een feestje maken. Op de Groene Boulevard komt een tribune te staan en in de stad zal een tentoonstelling te zien zijn over de vergane glorie van de Olau Line. Mooi moment voor het Mu zeeum om haar PSD-collectie weer eens voor de dag te toveren. VLISSINGEN - De politie zoekt getui gen van een ongeluk in Vlissingen. Op het kruispunt van de Sloeweg en de Gerbrandylaan moest een 47-jarige automobiliste uitwijken voor een overstekende fietser. Zij botste daardoor tegen de paal van een verkeerslicht. De auto raakte zwaarbeschadigd. De fietser is doorgereden. Getuigen kunnen zich melden op 0900-8844. OUDE-TONGE - De N59 tussen Schouwen-Duiveland en Rotter dam is gisteren ter hoogte van Oude-Tonge tijdens de och tendspits enkele uren afgesloten ge weest. Een auto sloeg over de kop en kwam midden op de rijbaan te recht. Volgens een politiewoord voerder raakte niemand gewond. OOST-SOUBURG - De Partij Souburg Ritthem vergadert dan wel elke maand, maar komende maandag kan ze wel wat hulp uit de dorpen gebruiken. Op de agenda staan na melijk onderwerpen als de inrich ting van het openbare gebied, bre de scholen en West-Souburg. De partij wil weten hoe haar dorpsge noten erover denken. De vergade ring begint om 19.30 uur, in buurt huis de Kwikstaart in Souburg. MIDDELBURG - Een foutje in een ge meentelijke mededeling over het ophalen van huisvuil in de ge meente Middelburg kan tot ver warring leiden. In de huis-aan- huis-bladen en op www.middel- burg.nl stond dat voor iedereen de ophaaldag verandert. Dat is niet zo. Alleen voor de mensen die hierover een brief kregen, veran dert de ophaaldag. WEEKEND MB3 Zaterdag 29 januari/zondag 1 februari Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij. 17.30-zon. 22.30 uur: G. C. M. Rullens en Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 22.30 - ma 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen 0. Moens en J. R. M. de Klerck, Turfkaai 1, Middelburg (0118) 612738. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140.vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: F. Willemsen, tel. (0118)-626045 Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-13223446. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: E. vd Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Veel mensen maken zich zorgen over de ziekenhuiszorg in deze regio. Doen we niets, dan zijn die zorgen ook terecht. We moeten juist nu keuzes maken om voor de toekomst een volledig zorgaanbod te garanderen voor de inwoners van onze regio. Een andere organisatie van de zorg is nodig in uw belang. De Raden van Toezicht en de medisch specialisten beseffen dit en staan achter de fusie. Iedere gelegenheid grijpen wij aan om uit te leggen waarom deze verandering nodig is. —•«Si. KLEINE AANTALLEN PATIËNTEN Voor steeds meer behandelingen wordt de kwaliteit afgemeten aan het aantal keer dat die behandeling wordt uitgevoerd. Kleine patiëntaantallen betekent dan dat de kwaliteit tekort schiet met het risico dat de betreffende behandeling niet meer mag worden aangeboden. Dit geldt bijvoorbeeld voor bepaalde behandelingen van kanker. We vragen sommige patiënten inderdaad een wat grotere afstand af te leggen, maar door samenvoeging behouden we wel de zorg voor de regio! KLEINE GROEPEN ARTSEN Wanneer groepen artsen met hetzelfde specialisme zich verenigen, biedt dat voor de specialisten meer mogelijkheden zich te specialiseren. De werkomgeving van specialisten is zo aantrekkelijker, het wordt gemakkelijker nieuwe specialisten aan te trekken en de patiënt profiteert van een ruimer zorgaanbod. DICHTBIJ WAAR DAT KAN, VERDER WEG WAAR DAT MOET Bezoeken aan de polikliniek zijn 85% van de zorg die wij bieden. Op beide locaties, in Goes en op Walcheren, blijven poliklinieken voor alle specialismen. Uw reisafstand verandert niet. Voor de klinische zorg, zeg maar de operaties, krijgen deze twee ziekenhuizen verschillende functies. Door complexe en acute operaties te scheiden van planbare ingrepen, bieden we straks meer traumazorg dan nu, verhogen we de kwaliteit en service voor de patiënt en werken we ook nog eens efficiënter. Inwoners van Schouwen-Duiveland en de Bevelanden reizen voor planbare operaties naar Walcheren. En Walchenaren bieden we acute en complexe zorg in Goes. Dus dichtbij waar dat kan, verder weg waar dat moet. DE JUISTE BLIK Walcheren, de Bevelanden of Schouwen-Duiveland hebben afzonderlijk te weinig schaalgrootte. Alleen met het perspectief van Noord en Midden Zeeland zijn we in staat om gezamenlijk de ziekenhuiszorg in deze regio te behouden en te ontwikkelen. Met zorg voor u. Rob Zomer en Hans Simons Ziekenhuis Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25