Geldschieter wil ziekenhuizen PZC GlK23?CX3ÏE ansa? teofftqg rePyrrfflrfP cT s Lotto: Zes jaar geëist voor doodslag Langer werken vaker in cao Sponsors zijn grillige gevers 8 en 9 Dwight Lodeweges slechts tussenpaus bij PSV 31 Orange Cure gelooft niet in fusie tussen Vlissingen en Goes. En dan de handjes de lucht in __s Maak 2x kans op de Lotto Jackpot! Word ook abonnee! Zonnig en koud 4° VRIJDAG 30 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 25 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Orange Cure, een in vesteringsmaatschappij uit Deven ter, heeft interesse in de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes. Het be drijf heeft nog geen concreet bod gedaan, maar het wil beide zieken huizen overnemen. Als Orange Cure eigenaar wordt, is de fusie tussen de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes van de baan. „We geloven niet in fusies", zegt di recteur Erik aan de Stegge. „Wel in intensieve samenwerking, bijvoor beeld op het gebied van facilitair management, inkoop en het labo ratorium." Het bedrijf streeft naar twee volwaardige ziekenhuizen, mét een afdeling verloskunde in Vlissingen. Orange Cure is de par tij achter de Vlissingse huisarts Raymond Mookhram, die eerder aangaf interesse te hebben in de ziekenhuizen. Orange Cure wil de bestaande zie kenhuizen behouden. „Eerst moe ten de ziekenhuizen stijgen op de ranglijsten en moeten ze fman- Investeringsmaatschappij Orange Cure wil de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen kopen. Het bedrijf wil twee volwaardige ziekenhui zen in Midden-Zeeland. cieel gezond zijn. Wel willen we mensen een totaalpakket aanbie den in samenwerking met zieken huizen buiten de regio. Het is ver standig om eerst een gezond zie kenhuis te creëren en dat in de toe-, komst uit te bouwen." Er is één maar: het ziekenhuis is niet te koop. „De bal ligt bij de zie kenhuizen", erkent Aan de Stegge. „De financiering is geen probleem. We willen zelf het benodigde risi cokapitaal beschikbaar stellen, in dien nodig dragen banken zorg voor vreemd vermogen. Voor goe de plannen is altijd geld. Als ik naar de cijfers kijk, geloof ik dat de ziekenhuizen bestaansrecht heb ben." Orange Cure had eerder be langstelling voor het Slotervaartzie- kenhuis in Amsterdam en de IJssel- meerziekenhuizen in Flevoland. (Hit) pagina 2 en 3: Orange Cure wil keten van tien instellingen pagina 3: commentaar gV.VoX Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ga naar één van de 220 Globe Reisburo's ofwww.globereisburo.nl. gaat nét even verder ZaterdagTüpérZaterdag! Ga snel naar de winkel of kijk op www.lotto. Jan Smit is de beste zanger van Nederland reageer op www.pzc.nl reacties: 463 Poëzie verrijkt het leven eens 32% I 68% MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede eiste gisteren zes jaar tegen een 56-jarige man uit Sluiskil. Die zou op 9 septem ber 2008 op het Kanaleneiland bij Sas van Gent de 44-jarige Ronald van Pelt om het leven hebben ge bracht. Advocate B. Roodveldt vroeg om ontslag van rechtsvervol ging, omdat de man volgens haar niet wist hij wat hij deed door een plotselinge 'dissociatieve stoornis'. pagina 25: dader sloeg in trance GOES - Zo'n 4500 mensen woonden gisteravond in de Zeelandhallen in Goes het eerste van twee concerten van de Volendamse zanger Jan Smit bij. Het optreden was daarmee vrijwel uitverkocht. Zondagmiddag is het tweede concert. De optredens vormen de afsluiting van de Jan Smit Komt Naar Je Toe-Tour. De strak georganiseerde en geregisseerde show werd geopend door Moni que Smit, de zus van de volkszanger, die in korte tijd al de handjes van het publiek in de lucht kreeg. Het uiterst populaire duo Nick Et Simon, dat in viel voor de de nieuwste Volendamse troef 3JS, vervolgde het voorprogram ma. Na een pauze van een half uur was het de beurt aan Jan Smit in eigen persoon. pagina 26 en 27: Smit maakt van Zeelandhallen Klein Volendam DEN HAAG - In één op de drie re cent afgesloten cao's zijn afspraken gemaakt over verlenging van de ar beidsduur. Werknemers worden steeds meer aangespoord meer uren aan de slag te gaan of flexibe ler te werken om de gevolgen van de vergrijzing op de arbeidsmarkt op te vangen. pagina 10: wij moeten massaal meer werken Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Achter grond: 10; Meningen: 11; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cul tuur: 26, 27; Sport: 29 t/m 33; Te levisie: 34, 35; Autobijlage: 37 t/m 43. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1