Zeeland 'Bouwput prioriteit nummer één' Van A tot Z: Bouwplan te massaal WALCHEREN 18 en 19 Ontwikkelaar WBU presenteert plannen voor gebied Zuidsingel. Eerste Zeeuwse Cruyff Court is in aantocht Vrouw komt om bij treinongeval in Goes Multiculturele prijs voor Scheldehof Nuchter Vrijdag 30 januari 2009 Broedhuis verrast met geboortegolf platte oesters illustratie WBU Tip? walcheren@pzc.nl Dorpsbos Zoutelande raakt overwoekerd door onkruid MIDDELBURG - Belangenvereniging Van A tot Z vindt de gisteren ge presenteerde nieuwbouwplannen voor de Zuidsingel te massaal. Ten onrechte gaat men uit van de grootte van de gesloopte kazerne, aldus Lisette Clarijs, namens de vereniging. Verder vreest de vereniging voor een groot gebrek aan parkeerplaat sen in de omgeving. Van A tot Z gelooft niet dat omwonenden een parkeerplaats onder het nieuwe complex zullen kopen. Gisteren diende voor de rechtbank in Middelburg de kwestie van de de dichtgetimmerde, en van bin nen deels gesloopte panden aan de Koningstraat. Van A tot Z be toogde dat zowel de vergunning voor de interne sloop als de ver gunning voor het dichttimmeren van de panden ten onrechte is af gegeven en eiste dat die vergunnin gen van tafel gaan. De gemeente bestrijdt dit. De rechtbank doet op 12 maart uitspraak. door Theo Giele MIDDELBURG - Nieuwbouw op de bouwput aan de Zuidsingel is voor het Middelburgse college van bur gemeester en wethouder prioriteit nummer één, als het gaat om de stadsontwikkeling. Gisteravond presenteerde de Walcherse Bouw Unie (WBU) de plannen voor de appartementen en stadswoningen in het gebied dat omsloten wordt door de Zuidsingel, Korte Noord straat, Achter het Hofplein en de Koningstraat. De WBU gaat pas bouwen als 60 procent van de in totaal 58 apparte menten en 20 woningen is ver kocht. Een van de aanwezigen vroeg of de gemeente de WBU niet kan helpen om snel aan die 60 procent te komen.-„We zullen al onze creativiteit inzetten als blijkt dat dit percentage niet ge haald wordt. Daarbij zullen we ook een partij als stichting Woon- goed betrekken", aldus wethouder Albert de Vries. Middelburg brengt op dit moment de gevolgen van de kredietcrisis voor de gemeente in kaart. Daarbij wordt ook gekeken naar het wo ningbouwprogramma en hoe die op gang te houden. De Zuidsingel staat wat De Vries betreft boven aan de lijst. Of de gemeente daadwerkelijk moet bijspringen, is de vraag. Vol gens Martin Maranus van M2-ma- kelaars is er veel belangstelling voor het project. Wekelijks melden zich mensen voor informatie. De verkoop begint overigens pas als het ontwerp definitiefis. Architect Hans Fierloos liet in het Middelburgse stadskantoor zijn ontwerp voor de nieuwbouw zien. Hij zei een gebouw met karakter te willen neerzetten, zoals ook de Ge neraal Berghuijskazerne een ge bouw met karakter was. Aan de Zuidsingel en het begin van de Korte Noordstraat komt een complex met 34 appartemen ten. Grenzend aan het gestutte mo- numentenpand aan de Korte Noordstraat komen twee stadswo- Tekening van de nieuwbouw gezien vanaf de hoek Zuidsingel-Korte Noordstraat, ningen. Rondom een (openbare) binnenplein achter het apparte mentencomplex komen ook wo ningen, in de Koningstraat en Ach ter het Hofplein. Verder wil de WBU op de plaats van de te slopen woningen aan de zuidzijde Koningstraat een com plex met 24 appartementen bou wen. Met de zorgstichting SVRZ is afge sproken dat de appartementen aan de Zuidsingel als woonzorglocatie gaan gelden. Als bewoners dat wil len, kunnen zij vanuit het tegen overgelegen Gasthuis zorg afne men. Dat varieert van een maaltijd tot de zwaarst mogelijke zorg, al dus De Vries. VLISSINGEN - Na lang wachten en wat gebakkelei over de locatie, is het eindelijk zover: volgende week woensdag begint de bouw van het Cruyff Court (speciaal trapveldje) in Vlissingen. Wethouder Frans Prins (sport) verricht na vier uur de officiële starthandeling, met een kraan. Het is het eerste Cruyff Court in Zeeland. Het komt te lig gen in Weyevliet, vlakbij Scholen gemeenschap Scheldemond. GOES - Bij de spoorovergang aan de Van Hertumweg in Goes is gis terochtend een vrouw om het le ven gekomen door een ongeval met een trein. Het ongeluk gebeur de rond tien uur met de trein uit de richting Middelburg. Het weg verkeer bij de Van Hertumweg was door het ongeval enige tijd ge stremd. Tot half een reden in bei de richtingen geen treinen. De po litie sluit een misdrijf uit. OOST-SOUBURG - De multiculturele maand die Zorgcentrum Schelde hof in Vlissingen vorig jaar hield, heeft gisteren de Walcheren Mo zaïek Prijs gewonnen. De prijs, een plaquette van mozaïeksteen tjes, wordt jaarlijks uitgereikt door de stichting Walcheren Mozaïek aan een organisatie die via een acti viteit een positieve bijdrage heeft geleverd aan de multiculturele sa menleving. Bijgelovig? Kom nou. „Daar ben ik veel te nuchter voor", riep die Zie- rikzeese altijd. Daar denkt haar omgeving na die gebeurtenis giste ren anders over. „Over twee weken wil ik op vrij dag graag vrij", vertelde ze tijdens het maken van de planning. „Mijn auto moet gekeurd." Een blik in de gezamenlijke agenda deed de colle- Tip? redactie@pzc.nl ga's grinniken. „Dat is op de der tiende. Wie laat er nu op vrijdag de dertiende z'n auto keuren?", klonk het. De Zierikzeese gaf uiter lijk geen krimp, maar voor ze het zelf doorhad zat ze aan de tele foon. „Die afspraak voor die keu ring", hoorden de collega's haar aan de monteur vragen. „Kan die ook een dag vervroegd?" Het affiche op het pand aan de Korte Noordstraat is optimistisch over de termijn waarbinnen Middelburg van de bouwput wordt verlost. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19