Meningen Mededelingen van het waterschap Philips INC Bank Debat Debat 2 Verdachte crèche Foutieve uitspraak 2 Foutieve uitspraak 3 Ziekenhuis PZC Vrijdag 30 januari 2009 I 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) De gewone man moet weer eens wijken bij Philips als het slecht gaat met de resultaten. Maar zo lang de top daar nog miljoenen verdient zal het wel meevallen, denk ik. En hoge heren van Phi lips, wat dacht u ervan om eerst dat elite voetbalclubje PSV eens de deur uit te doen. Dat brengt weer 50 miljoen of meer op. Maar nee, dat zal wel blijven bestaan on danks alle ellende. Als het slecht gaat met ons, gewone mensen, dan doen we ook eerst onze dure hobby de deur uit. Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen Minister Bos geeft 28 miljard, ja u leest het goed, en nog eens 10 mil jard belastinggeld weg aan de ING Bank. Deze directie heeft zich ja renlang miljoenen aan salarissen en bonussen toegekend en wist goed wat voor besmette US hypo theken ze in huis had. Nu gaat de topman Tilmant, de hoofdverant woordelijke, met een bonus rente nieren. Dit soort figuren moet door justitie vervolgd worden voor de schade die is toegebracht aan de Nederlandse samenleving. K. Bartusek Pr. Margrietstr 103, Nieuwdorp Duidelijker kon de foto van Lex de Meester in de krant van 27 januari, genomen tijdens het debat over de toekomst van Zeeland, niet zijn. Het is niet moeilijk te raden wat de burgemeesters Jan Lonink van Terneuzen en Jaap Sala van Sluis denken op het moment dat de Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra de microfoon onder zijn neus krijgt. Dat kan ook niet an ders als Dijkstra de uitspraak dat 'Middelburg en Vlissingen het eni ge stedelijke gebied in Zeeland vor men dat kan uitgroeien tot een economische macht' echt serieus neemt. Ik denk dat Lonink en Sala allebei denken: Oh nee toch, hoe kan je dat nu zeggen! De lichaams taal van de twee Zeeuws- Vlaamse burgemeesters spreekt boekdelen. En als ik goed naar de foto kijk, denkt gedeputeerde Toine Poppel- aars hetzelfde. En terecht. Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen Foto gezien in de krant van 27 ja nuari van het debat over de toe komst van Zeeland? Wat staat bur gemeester Sala er prachtig op. Vast en zeker in diep gepeins over de toekomst van de gemeente Sluis? Wat een enthousiasme! Daar kun nen we de toekomst mee in. Ans Schol Platteweg 1, Breskens Naar aanleiding van de moorden in een Vlaams kinderdagverblijf: Het is heel erg wat deze man heeft gedaan en hij moet zeker gestraft worden voor zijn daden. Hij blijft verantwoordelijk voor zijn daden en moet berecht worden. In de krant van 28 januari staat o.a. dik gedrukt dat hij 'mogelijk schizo freen' is. Door het zo neer te zet ten wordt een grote, kwetsbare groep ongewild gekoppeld aan de daden van deze man. De psychia trie en vooral de groep mensen met schizofrenie worden zo geasso cieerd met geweld en als gevaarlijk beschouwd, terwijl dit niet reëel is. Het blijft gevaarlijk om een arti kel met deze termen aan te dui den. Tegenwoordig zijn er goede medicijnen en behandelvormen. Deze groep is eerder kwetsbaar dan gewelddadig. Het is beter om zijn gedrag en daden te beschrij ven in plaats van zijn daden aan een ziektebeeld te linken. R. Koreman Eisenhowerstraat 8, Goes Ik reageer op de door de heer Her- lé geconstateerde vermeende uit- spraakfouten van het woord 'scep tisch' (lezersbrieven, 28-01): Vol gens gezaghebbende Nederlandse woordenboeken, zoals Van Dale en Koenen, is bij woorden als scep tisch en scepter zowel de uitspraak met een s-klank, als met een sk-klank aan het begin toegestaan; 'septisch' en 'skeptisch' mogen dus beide. De woorden scène, scenisch en scenario e.d. worden evenwel uitgesproken zonder k-klank. De regel is dus minder eenduidig dan de heer Herlé doet voorkomen en het verwijt dat de presentatoren van het NOS Journaal deze woor den foutief uitspreken is dan ook volkomen onterecht. P. Korteknie Kerkstraat 28, Kats Aanvulling op brief nummer 2: Het ligt zelfs voor de hand om de voorkeur te geven aan de uit spraak 'skepties' omdat het woord 'septisch' ook bestaat, echter met een geheel andere betekenis (be derf veroorzakend). Bovendien gaat 'sceptisch' terug op het Griek se 'skeptikos', hetgeen de uit spraak 'skepties' evenzeer recht vaardigt. Overigens kent ook het woord 'scepter' twee uitspraakva rianten: 'septer' en 'skepter'. Sa menvattend: de woorden 'scepsis', 'sceptisch' en 'scepter' kunnen op twee manieren worden uitgespro ken en wijken dus af van de regel dat de 'c' vóór de 'e' niet als 'k' mag worden uitgesproken. Louis Kesteloo Beneluxlaan 8, Middelburg Jammer dat de bevolking van Wal cheren zo negatief) zelfs met een protestactie, reageert op de zieken huisplannen. Zoals de plannen zijn gepresenteerd zal er een zie kenhuis op Walcheren blijven, dus waarom deze negatieve reacties. We zullen allen, inclusief dames en heren politici, moeten willen inzien dat er geen twee zeer gespe cialiseerde ziekenhuizen op een af stand van minder dan 50 kilome ter van elkaar kunnen bestaan. Het zou ons allen sieren als een ie der zich meer zou inzette voor meer samenwerking, dus gebruik maken van eikaars zorg, kennis, apparatuur en specialismen. Dat zal de zorg ten goede komen. Zoals nu gebeurt wordt er veel afgebroken en onrust gezaaid, waardoor personeel en artsen ver trekken. Dit komt de zorg niet ten goede. An Schippér Roompotstraat 2, Lewedorp Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Intrekkingbesluiten baggerspeciedepots Molenweg in Colijnsplaat en Schottersweg in Goes Op 26 januari 2009 zijn de volgende besluiten genomen in verband met de ontmanteling van twee baggerspeciedepots. De intrekkingen betreffen de aan waterschap Zeeuwse Eilanden verleende vergunningen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater. Het afvalwater is afkomstig van de volgende baggerspeciedepots: depot Molenweg in Colijnsplaat en depot Schottersweg in Goes. Het besluit ligt vanaf 2 februari tot en met 16 maart 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 in Wissenkerke, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Ontwerplozingsvergunning Eierhandel Fokke in Lewedorp Op 26 januari 2009 is een ontwerplozings vergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Eierhandel Fokke op de sloot aan de achterzijde van het bedrijf in Lewedorp. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 2 februari tot en met 16 maart 2009 ter inzage: •.bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; Bij de afdeling Post- en Archiefzaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Soms Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11