Haal het poldermodel uit de kast VU Geen brug naar 't bos pobb^ Gimbrére HELFT van de HELFT PvdA pleit voor AED-alarm Werk zoeken via sportclub GEHELE WINTERCOLLECTIE Kringloopwinkel in Tholen is weer open Carnavalsmiddag voor jeugd in Groot Pesööt Samen kijken hoe het mooier kan B PZC Donderdag 29 januari 2009 23 Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Göes T +31 (0)113 231220 F +31 (0)113 250335 www.excent.eu dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden. De Thoolse raad staat voor een dilemma: kiezen voor de Speelmansplaten óf De Pluimpot. Maar moet ze die keuze wel willen maken? Het zijn twee prachtplan nen: de eigenaar van cam ping De Pluimpot in Sc-her- penisse wil zijn park uitbreiden met een groot aantal recreatiewo ningen en een overdekt zwembad, waarvan de Tholenaren ook ge bruik kunnen maken. Maar de ideeën van Mike Verweij van de Speelmansplaten aan de Oesterdam liegen er ook niet om. Behalve onder meer woningen en ligplaatsen heeft zijn plan als meer waarde dat hij enkele toppers in hun vakgebied aan zich heeft we ten te binden. Onder andere top- ANALYSE door Rob Paardekam kok Herman den Blijker en de be kende architect Piet Boon willen meedoen. Dat het hier niet om luchtfietserij gaat, heeft Verweij be wezen door de contracten die hij met deze heren heeft gesloten aan de raad te laten zien. Twee mooie plannen, iedereen te vreden, zou je denken. Niet dus. Het college verzet zich hevig tegen de grotere plannen van de Speel mansplaten en beweegt hemel en aarde om de raad mee te krijgen. Burgemeester en wethouders kwa men met allerlei, soms zwakke, ar gumenten, maar maandag kwam tijdens de commissie ruimte de aap uit de mouw. Wat veel men sen al vermoedden, gaf wethouder Van Dis toen toe: de eigenaar van De Pluimpot vindt het allemaal te veel worden en dreigt zijn plan nen te heroverwegen als de ambiti euze uitbreiding van de Speel mansplaten ook door mag gaan. Daar zijn ze op het gemeentehuis een beetje van geschrokken, want als het nieuwe zwembad op De Pluimpot er niet komt, kan de ge meente haar zwembad in Sint-Maartensdijk niet sluiten. In feite wordt de raad nu voor het blok gezet: kiezen voor De Pluim pot óf de Speelmansplaten. Een lastige keuze, waar veel fracties dan ook mee worstelen. De raad begeeft zich op glad ijs als ze zwicht voor het dreigement van een ondernemer, die zegt dat hij zijn plannen wellicht intrekt als een ander ook iets mag ontwikke- THOLEN - De Thoolse kringloop winkel is zaterdag weer geopend van ïo.oo tot 15.30 uur. Deze dag wordt op veel artikelen 25 procent korting gegeven. De kringloopwinkel is te vinden in de voormalige hal van Timpa op bedrijventerrein Slachtveld aan de Wattstraat 1. len. Aan de andere kant valt best begrip op te brengen voor de eige naar van De Pluimpot. Hij zegt dat het zwembad, dat hij mede voor de Thoolse gemeenschap ontwik kelt, verliesgevend is en wil daar om de zekerheid dat de andere on derdelen van zijn plan goede kan sen hebben. Een grote concurrent op enkele kilometers afstand kan dan een sta-in-de-weg zijn. En ga als raad maar eens beoordelen of beide plannen echt niet samen kunnen. Dat is onmogelijk. Tijd dus om het aloude Hollandse poldermodel uit de kast te halen. Enkele partijen lieten maandag al doorschemeren dat ze volgende week donderdag tijdens de raads vergadering helemaal geen besluit willen nemen, maar zullen aan dringen op gesprekken tussen alle partijen. Geen gek idee. De keuze die nu voorligt, moet je misschien wel helemaal niet willen maken. OUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereni ging de Vlooientrappèrs uit Oud- Vossemeer (Grööt Pesööt) houdt zaterdag een kindermiddag in café De Hoop. Er worden ballonnen opgelaten en er wordt bekend ge maakt wie dit jaar de jeugdnar en de jeugdprinses zijn. Het bal be gint om 14.30 uur. THOLEN - De gemeente Tholen zal geen brug aanleggen tussen de Ga- reelmakersdreef in Tholen en het dorpsbos aan de andere kant van de watergang. De 55.000 euro die daarvoor was gereserveerd, wordt deels besteed aan een nieuwe brug nabij de Kotterstraat. Om in het dorpsbos aan de Zwar- teweg te komen, moeten veel Tho lenaren nu een eind omlopen. Een brug over de watergang, zou die wandeling een stuk verkorten. De gemeente heeft van de Dienst Lan delijk Gebie^ echter begrepen dat bewoners van de Gareelmakers- dreef tijdens een informatieavond hebben aangegeven de brug niet te willen. Het college heeft daarop be sloten hem niet aan te leggen. THOLEN - De PvdA in Tholen wil dat mensen die een hartapparaat kunnen bedienen in de toekomst worden gealarmeerd als iemand in de omgeving een hartstilstand ge kregen heeft. Dat kan bijvoorbeeld via een sms'je. Sinds kort hangen in alle Thoolse kernen zogeheten AED-apparaten. Als iemand een hartstilstand krijgt, moet er maar net iemand in de buurt zijn die ermee overweg kan. Daarom is het volgens Henk Nieuwenhuis (PvdA) een goed idee om mensen die het apparaat kunnen bedienen via de alarmcen trale om hulp te vragen. Elders in het land is dit al een groot succes. THOLEN - Thoolse werkzoekenden, die via een Bergse basketbalclub een baan vinden. Het klinkt wat vreemd, maar tpch is het binnen kort wellicht werkelijkheid. Het initiatief komt van de Thoolse WD-fractie. Die heeft contact ge zocht met basketbalvereniging de West-Brabant Giants in Bergen op Zoom. Het idee is om tijdens de thuiswedstrijden werkzoekenden uit Tholen in contact te brengen jjnet bedrijven uit de businessclub van de vereniging, die vacatures open hebben staan. Dat kan wel licht tot iets moois leiden. Het col lege laat nu weten mee te willen werken aan het initiatief en het sa men met de gemeente Bergen op Zoom vorm te willen geven. SINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland is één van de winkelgebieden waar de gemeente Tholen op korte termijn een schouwronde houdt om te zien welke wensen er leven. Ook Tho- len-stad en Sint-Maartensdijk komen aan de beurt. „We gaan samen met de ondernemers let terlijk door de straten lopen om te kijken wat er wel en niet mooi is", legt wethouder Eric Coos- sen uit. „Verder kunnen de middenstanders al hun wensen kenbaar maken. Grotere lantaarnpa len, meer parkeerplaatsen, je kunt van alles be denken." Doel is het verbeteren van de uitstra ling van de winkelgebieden. Als de schouwron- des zijn uitgevoerd wordt een soort plan van aan pak opgesteld waarin een taakverdeling tussen ondernemers en gemeente wordt gemaakt. „Want we moeten het samen doen", stelt Goos- sen. Hij sluit niet uit dat later ook in andere dor pen een schouw wordt gedaan. Nu is voor Tho len, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland gekozen, omdat in die dorpen de meeste winkels zitten. Het ideetje komt voort uit het rapport 'Tholen sa men één'. Dat gaat over de detailhandel en is op gesteld door de Thoolse Ondernemers Federatie. Die toonde zich onlangs heel kritisch over de ma nier waarop de gemeente met de aanbevelingen uit het rapport omgaat. Het college vindt dat er wel degelijk zaken zijn opgepakt en zegt een goe de samenwerking met de ondernemers na te stre ven. foto Willem Mieras "f WALSTRAAT VLISSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG (m.u.v. jassen jacks)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81