Joden in Israël boos op paus over eerherstel Hele keukens voor halve prijzen haar omzwervingen r Rehabilitatie voor ontkenner gaskamers is onverteerbaar. Boete voor voeren meeuwen Oostende Willem J. Ouweneel Vier Aartsvaders New York krijgt Nederlands paviljoen Duitse meisjes verslaan jongens bij comazuipen Bouterse ontslagen als parlementariër Cholera in Zimbabwe eist drieduizend levens Hand van Somalische dief afgehakt 'Sarkozy is saai en hebzuchtig jongetje' ter te maken. Een internationale vloot die deze praktijken bestrijdt, heeft inmiddels veel kapingen kunnen voorkómen. In de Golf van Aden wordt ge patrouilleerd door schepen uit lidstaten van de Europese Unie, alsmede uit de Verenigde Staten, Rusland, India, Iran en China. foto Ministère de la Défense/AP haar familie. De nu 52-jarige Schul- ze wil niet zeggen waarom ze in 1997 vertrok met alleen een rugzak en vijfhonderd mark. Ze was ge scheiden en liet twee volwassen zoons achter. Ze trok door Duits land, Zwitserland, Frankrijk, Bel gië, Italië, Oostenrijk en weer Zwit serland. Ze leefde vooral in de open natuur en kreeg daarom in Duitsland de bijnaam Waldfrau. In de zomer voedde ze zich met vruchten, paddestoelen, wortels en varens uit het bos. Haar vader, een boswachter, had haar geleerd wat wel en niet giftig was. Schulze kreeg af en toe van supermarkten voedsel die net over datum was. Van liefdadigheidsorganisaties kreeg ze soms ook eten en kleding. JERUZALEM - Het opperrabbinaat in Israël, de hoogste joodse geeste lijke instantie daar, heeft de betrek kingen met het Vaticaan opge schort. Het leiderschap is boos over de rehabilitatie van een bis schop die vraagtekens plaatst bij de Holocaust. Het opperrabbinaat neemt niet deel aan een nieuwe ronde in het overleg tussen joden en rooms-katholieken. De gesprek ken zouden begin maart in Vati caanstad plaatshebben. De aanleiding is de opheffing van de excommunicatie van de Britse bisschop Richard Williamson, die het bestaan van de gaskamers in de nazi-concentratiekampen loo chent. „Zonder een publieke ver ontschuldiging en een intrekking van die maatregel zal het moeilijk zijn de dialoog voort te zetten", liet de directeur van het opperrab binaat weten. Joden in vele lan den, maar ook veel rooms-katholie ken, protesteerden al tegen wat zij beschouwen als het eerherstel van een antisemiet. Paus Benedictus-XVI benadrukte gisteren 'zijn volledige en onbe twistbare solidariteit met de jo den'. Hij zei dat de poging om de joden in de Tweede Wereldoorlog uit te roeien een waarschuwing voor alle mensen blijft. Benedictus had afgelopen weekein de de kerkelijke ban van vier bis schoppen, onder wie Williamson, opgeheven 'uit vaderlijke barmhar tigheid'. De ban was uitgesproken omdat ze lid waren van de priester broederschap Pius X, die door de dissidente aartsbisschop Marcel Le- febvre was opgericht. Lefebvre was tegen godsdienstvrijheid en wilde blijven bidden voor de bekering van de joden. Williamson blijft bij zijn mening dat er in de naziconcentratiekam pen nooit gaskamers zijn geweest. Het is volgens hem de historische waarheid en het is daarom niet juist hem tot antisemiet te verkla ren. Hij beweert ook dat niet zes miljoen, maar 'slechts' 200.000 tot 300.000 joden in de kampen zijn omgekomen. De priesterbroederschap Pius X vroeg de paus inmiddels om verge ving voor Williamsons uitlatingen. De organisatie legde de bisschop een spreekverbod op. In de brief aan Benedictus schrijft het hoofd van Pius X, Bernard Fellay, dat de uitlatingen van Williamson op geen enkele manier de opvattin gen van de priesterbroederschap weerspiegelen. 1^ Het opperrabiriaat in Israël schort de contacten met het Vaticaan op, nadat paus Benedic tus XVI een ontkenner van de gaskamers eerherstel gaf. Relatie joden en Vaticaan 1962-1965: Rooms-Katholieke Kerk keurt antisemitisme af. 1984: Nonnnen bouwen een klooster in het vroegere vernie tigingskamp Auschwitz. »- 1993: Het Vaticaan erkent de sinds 1948 bestaande staat Is raël. 2007: Paus Benedictus XVI her stelt de Tridentijnse mis in ere. In die mis wordt op Goede Vrij dag gebeden voor de bekering van de joden. 2008: De zaligverklaring van paus Pius XII wordt uitgesteld. De 'oorlogspaus' zou te weinig hebben gedaan om de Holo caust te verhinderen. 2009: Paus Benedictus XVI heft de excommunicatie van bis schop en gaskamerontkenner Richard Williamson op. OOSTENDE - Wie in de kuststad Oostende meeuwen voert, riskeert voortaan een boete van maximaal 250 euro. Volgens burgemeester Jean Vandecasteels van Oostende is de overlast van de vogels te groot geworden. vlei lezingen door: vier voorbeelden voor christenen 30 januari 2009 Abraham - vier altaren 27 maart 2009 Isaak - vier bronnen 24 april 2009 Jakob - vier opgerichte stenen 5 juni 2009 Jozef - vier stel kleren 20.00 uur, Oost-Souburg, Rehobothstraat 9 meer informatie: J. Vergouwe, T 0118 614883 NEW YORK - New York krijgt een Nederlands paviljoen. Het gebouw tje met informatie over de Neder landse achtergrond van de Ameri kaanse metropool komt op het zuidpuntje van Manhattan waar vierhonderd jaar geleden de eerste kolonisten .uit Nederland landden. Het paviljoen is een ontwerp van architect Ben van Berkel (Erasmus- brug in Rotterdam). BERLIJN - Meisjes in Duitsland heb ben voor het eerst hun mannelijke leeftijdsgenoten verslagen bij het comazuipen. Meer meisjes dan jon gens moesten wegens een alcohol vergiftiging in ziekenhuizen wor den behandeld. In het jaar 2007 waren bijna twee duizend meisjes en ongeveer 1800 jongens tussen de tien en vijftien jaar zo dronken dat zij in een zie kenhuis terecht kwamen. PARAMARIBO - Desi Bouterse is geen lid meer van het parlement van Suriname. Een deurwaarder heeft een brief afgeleverd bij de ex-legerleider, waarin het ontslag aan hem werd meegedeeld. Dat zei de Nationale Assemblee-voor zitter Paul Somohardjo gisteren. Bouterse is ontslagen, omdat hij te weinig aanwezig was bij parlemen taire werkzaamheden. HARARE - Het dodental door de cholera-epidemie in Zimbabwe is gestegen tot ruim drieduizend. Het is daarmee de ergste chole ra-epidemie in veertien jaar in het Afrikaanse land. Bijna zestigdui zend mensen zijn ziek, aldus de Wereldgezondheidsorganisatie gis teren. In amper twee weken tijd is het dodental toegenomen met dui zend. Cholera wordt overgebracht via besmet water. MOGADISHU - De moslim rebellen hebben in een groot deel van So malië de sharia - islamitische wet geving - ingevoerd. Krachtens deze wetgeving werd in de havenstad Kismayo een 26-jarige man de hand afgehakt. Hij zou visnetten gestolen hebben. Eerder werd een 13-jarig meisje gestenigd wegens buitenechtelijke seks. Volgens haar ouders was het meisje verkracht. PARIJS - De Franse socialiste Ségolè- ne Royal haalt in haar boek Femme debout (Vrouw overeind) uit naar president Nicolas Sarkozy. Royal, die de presidentsverkiezingen van Sarkozy verloor, noemt hem een saai en hebzuchtig jongetje. „Sarko zy maakt geen geheim van zijn gul zigheid, zijn boulimia voor geld, sensualiteit en plezier." En: „Zijn energie is indrukwekkend, maar hij is echt een opschepper." PZC Donderdag 29 januari 2009 7 Ook de mooiste SieMatic keukens moeten een keer de showroom verlaten, Nog nooit gebruikt, alleen bewonderd. Nu mogen ze weg voor de halve prijs. Kom voor het actuele aanbod snel langs bij uw SieMatic adviseur. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedyiaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7