Inbraakgolf in Zeeuws-Vlaanderen 'Kokkelsector krijgt Vakbond FNV bezorgd over Dow geen hoge vergoeding' Kraanmachinist krijgt werkstraf Sinds begin december meer dan honderd woningkraken in regio. Werkstraf voor mishandelen 'loverboy' Raad van State wijst claim twee miljoen van kokkelvissers af. GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN! DOOR DE HELE BINNENSTAD 29 - 30 - 31 JANUARI B PZC Donderdag 29 januari 2009 21 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De golf van inbraken in Zeeuws-Vlaanderen houdt aan. Vanaf eind november tot de jaar wisseling noteerde de politie zo'n tachtig woningkraken. Deze maand werd in circa dertig huizen ingebroken. De politie houdt buurtonderzoeken, maar tast voor lopig nog in het duister over de mogelijke daders. „De recherche legt alle zaken naast elkaar om te zien of er overeen komsten zijn", zegt politiewoord voerster Esther Boot. „Daaruit blijkt in ieder geval dat de meeste inbraken plaatsvinden in de na middag en de vroege avonduren." Er is geen lijn te bespeuren voor wat betreft de plaatsen waar wordt ingebroken. De daders slaan hun slag verspreid door heel Zeeuws-Vlaanderen. Ze hebben het in de meeste gevallen gemunt op geld en sieraden. Ook in Vlaanderen vinden veel in braken plaats. Het is niet bekend of er een verband is met de Zeeuws-Vlaamse zaken. „Onze re cherche heeft over de inbraken wel contact met de Belgische colle ga's", weet Boot. „Ze bekijken of het misschien gaat om een bende die vanuit België opereert, of juist andersom." Ook Walcheren heeft recent te ma ken gehad met een flinke inbraak- Sinds eind november zijn er in Zeeuws-Vlaanderen al meer dan honderd inbraken gepleegd. De politie tast nog in het duister over de mogelijke daders. golf Ook daar loopt het onder zoek naar de daders nog steeds en ook in dat geval is het niet bekend of er een verband is met de inbra ken in Zeeuws-Vlaanderen. De politie roept inwoners op extra alert te zijn om verdachte omstan digheden. Dit geldt vooral voor mensen die in straten voor bestem mingsverkeer en langs niet-door- gaande wegen wonen. „Noteer kentekens van verdachte auto's en bel die naar de politie door. Moge lijk kan die informatie bijdragen tot een oplossing van de inbraak- golf', zegt Boot. „Levert het niet op dan is dat jammer. Maar je kunt beter een keer teveel bellen." In dat verband zegt Esther Boot het jammer te vinden dat er wel heel wat mensen reageren op de website www.hvzeeland.nl. De po- litiepersberichten worden op de si te integraal geplaatst en daar wordt door bezoekers gereageerd op de inbraakberichten. Zo zou er in Westdorpe een ver dachte groene Mercedes gesigna leerd zijn. „We zouden het fijn vin den als mensen met dat soort in formatie ook ons bellen", zegt Es ther Boot. MIDDELBURG - Twee Vlissingse broers zijn veroordeeld tot voor waardelijke cel- en werkstraffen van 180 en 240 uur voor mishande ling van een jongen. Ze dachten dat hij een loverboy was en het voorzien had op de dochter van één van hen. Maar hij bleek een se rieuze relatie met haar te hebben. HULST - Op de Grote Markt in Hulst is gisteren een begin gemaakt met de installatie van de fon tein die de gemeente van de Rabobank heeft ge kregen. Het watermonument is een creatie van de kunste naar Ronny Ivens. Het kunstwerk heeft de vorm van een ellips en is drie meter in doorsnede. De buitenrand biedt voorbijgangers bovendien een zitplaats. De Rabobank schonk de fontein in juni vorig jaar al symbolisch aan de gemeente Hulst bij gelegen heid van de officiële opening van haar nieuwe bankkantoor aan de Stationsweg in diezelfde plaats. Volgens kunstenaar Ronny Ivens duurt het nog zeker anderhalve week voor de fontein echt af is. Daarna kan het waterspel, afhankelijk van het weer, in werking worden gesteld. foto Peter Nicolai Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- ind. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl MIDDELBURG - Een kraanmachinist uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een werkstraf van zestig uur. Daarnaast kreeg hij een voor waardelijke rijontzegging van zes maanden. De man veroorzaakte op 25 janua ri 2008, rijdend met zijn kraan, een verkeersongeval. Op het mo ment dat hij linksaf sloeg, botste een motorrijder tegen zijn machi ne en raakte daarbij zwaar ge wond. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie een werk straf van 120 uur tegen de bestuur der. Volgens de rechtbank handel de de kraanmachinist onvoorzich tig en heeft hij aanmerkelijke schuld aan het ongeval. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De kokkelsector moet genoegen nemen met een schade vergoeding van 45.000 euro van minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat voor een elektriciteits kabel van Delta Nutsbedrijven die in de Westerschelde is gelegd. Dit bepaalde de Raad van State giste ren. De kokkelvissers eisten twee mil joen euro omdat een strook van 200 meter aan weerszijden van een kabel die er al tien jaar ligt, niet kan worden bevist. Volgens de sector is ook bewezen dat de kokkelstand rond de nutskabel ach teruit is gegaan. Het ministerie heeft de ontwikke ling van de kokkels in de Wester schelde vergeleken met de ontwik kelingen in de Waddenzee. Uit on derzoek zou zijn gebleken dat in de afgelopen jaren niet veel ver schillen zijn opgetreden met de kokkelstand in de Waddenzee. De Raad van State zegt dat Eurlings dit onderzoek heeft mogen gebrui ken bij de onderbouwing van de merendeels afgewezen schade claim. TERNEUZEN - FNV Bondgenoten wil proberen gedwongen ontsla gen bij Dow Benelux in Terneu- zen te voorkomen. De bond is ge schrokken van de omvang van de reorganisatie en vraagt zich af waarom Dow direct drastische maatregelen neemt. Bondsbestuurder Liliane Schoone had liever gezien dat Dow tijdelijk arbeidstijdverkorting had aange vraagd voor een aantal medewer kers. Als de markt weer aantrekt, zouden de medewerkers weer vol tijds kunnen worden ingescha keld, redeneert ze. „Als Dow men sen tijdelijk elders stationeert, houdt het bedrijf hen wel in de buurt." Het concern schrapt twee honderd van de 2150 banen in Ter- neuzen. De maatregel is het lokale gevolg van een wereldwijde reorga nisatie van het bedrijf, die in de cember werd aangekondigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79