PZC Fietspad door De Poel toch in één keer deDRVKKERY SNS B°"k 17 Watersnoodmuseum bij de elite BEVELANDEN-THOLEN 25 18 en 19 Sluipers tussen Goes en Heinkenszand moeten drie maanden omrijden. Brasseriemenu j Taxatiedag Woord 'Spiderman' snoeit hoge populieren Hengelaars krijgen geen nettenvrije zone voor de kust Bij de opa van de papkar is het prima winkelen Donderdag 29 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen®pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Waterschap Zeeuwse Eilan den kan het vrijliggende fietspad door De Poel tussen Goes en Hein kenszand toch in één keer aanleg gen. Een landbouwer die eerst wei gerde grond te verkopen, is alsnog overstag gegaan. De onteigenings procedure waarmee Zeeuwse Ei landen vorig jaar zomer dreigde, is van de baan. Volgende week beginnen de werk zaamheden aan het fietspad vanaf de Verbartelweg (de weg waaraan Hotel Goes staat), langs de Sinouts- kerkseweg, via het viaduct over de A58 en vervolgens langs de Noord- hoekweg tot aan de autoluwe Bim- melsweg naar Heinkenszand. Aan nemer Dura Vermeer uit Klundert die het karwei uitvoert voor ruim één miljoen euro, heeft het tracé langs de Sinoutskerkseweg al met paaltjes uitgezet. Dura Vermeer heeft volgens plan ning drie maanden nodig voor het karwei, tot en met eind april. De honderden automobilisten die ge wend zijn door De Poel te sluipen tussen Goes en Heinkenszand, moeten jn elk geval op werkdagen een andere route nemen. Fietsers kunnen wel gebruik blijven ma ken van de wegen. Het fietspad is in maart al gereed, maar in de Sinoutskerkseweg en Noordhoekweg moeten ook nog drempels worden. Fietsers die uit Goes komen, moeten daar name lijk straks die wegen oversteken. Dat kan niet anders, omdat de con structie van het viaduct over de A58 het niet toelaat dat auto's aan OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk krijgt het keur merk 'geregistreerd museum' van de Stichting Nederlands Museum- register. Daardoor hoort het vanaf nu bij het keurkorps van de Neder landse musea: zo'n dertig procent van de twaalfhonderd musea heeft dat keurmerk. „Je komt op achterstand als je het keurmerk niet hebt", zegt direc teur Jaap Schoof „Als je wilt uit wisselen, vragen andere musea steeds vaker om de registratie." Dankzij het keurmerk komt het museum ook in aanmerking voor compensatie van de overheid als het kinderen gratis binnen laat. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur vanmorgen, 9.30-12.30 uur Rente per 23 januari 2009. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. preisoep, kabeljauw of couscous Zeeuws Veilinghuis en Zeeuwse pudding j 15,00 en 12,50 vegetarisch l van5vond, 19.00-20.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 j Popquiz met Gerard Ekdom kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Op het schoolplein doet de 6-jari- ge Robin bijna net zo veel kennis op als binnen de muren van het schoolgebouw. Het schoolplein is een ware sociaal-culturele bron voor Robin. Die dag had hij weer een bijzonder woord op het plein gehoord en dat wilde hij toch wel erg graag met zijn ouders en zijn zusje delen. Toen hij dat woord 's avonds aan tafel met een samenzweerde rige blik in zijn ogen liet horen, vroeg zijn moeder of Robin toch wel wist wat dat woord bete kent. „Nou, nee, ik weet het niet precies", moest hij ruiterlijk er kennen. „Maar ik weet wel dat pappa en mamma het al twee keer gedaan hebben." Verbartelweg (richting Goes)t /Ongereedweg Noo rdfy oversteekplaats fietsers Poelbos M viaduct over A58 één kant rijden. „Je krijgt dan een scheve belasting", aldus een woord voerster van Zeeuwse Eilanden. „Niet erg handig dat fietsers uit Goes twee keer moeten overste ken", reageert Borsels wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer), „maar beter deze oplossing dan geen fietspad." Vanaf de Verbartelweg tot de Oost- weg, door het Poelbos komt het fietspad wel aan één kant. Dat geldt ook voor het tracé langs de Noordhoekweg tot aan de Bim- melsweg. De aanleg'van de aparte fietsroute is het sluitstuk van jaren lang gesteggel over sluipverkeer door De Poel. Het waterschap heeft eerst van alles geprobeerd om auto's te weren. Niks hielp. Op verzoek van Borselse dorpsraden, landbouworganisatie ZLTO en de gemeenten Goes en Borsele is uit eindelijk gekozen voor het schei den van fiets- en autoverkeer door middel van een fietspad. Aanleg fietspad de Poel OUDELANDE - Je moet het maar durven. Als een heuse woensdagochtend een aantal populieren van ballast. De Spiderman klautert deze boomverzorger aan de Oude- snoeiwerkzaamheden worden uitgevoerd op verzoek landsepolderdijk bij Oudelande op grote hoogte van tak van Natuurmonumenten. Waarschuwing voor alle 'ama- naar tak. Voorzien van tuigen, touwen en een handzaag teurklimgeiten': doe dit niet na, dit klusje vraagt om ontdoet de werknemer van Pius Floris Boomverzorging een professionele aanpak. foto Willem Mieras SNS jaarsparen: tot 5%* spaarrente Thea spaart voor haar kleinkind. Mfet SNS jaarsparen: tot 5% rente en altijd bij je geld kunnen Ga naar snsbank.nl voor jouw spaarplan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75