Versluijs is vooral een trainingsbeest Zeeuwen kansrijk op NK zwemmen voor de jeugd Schaker Aronian grijpt de macht Zuidzandse kan ZK halve marathon voor vierde keer winnen. Provincie stuurt vijftien deelnemers naar titelstrijd in Dordrecht. Inter loopt uit op concurrenten Spanje/Portugal concurrent WK Meer dan 100 goals voor Dauwendaele Wooter en Musampa trainen bij AGOVV PZC Donderdag 29 januari 2009 33 door Peter van Kouteren ZUIDZANDE - Frédérique Versluijs werd ooit door haar leraar lichame lijke opvoeding aangespoord zich aan te melden bij atletiekclub De Wielingen en raakte in de loop der jaren verslaafd aan lopen. Als één van de weinige Zeeuwse vrou wen komt ze uit in wedstrijden. Mondjesmaat, want de Zuidzand se traint vooral graag. Zondag staat ze in Cadzand voor de vijfde keer aan het vertrek voor de Midwinter Halve marathon van Cadzand. De 39-jarige Zeeuws-Vlaamse won de loodzwa re wedstrijd drie van de vier voor gaande keren. „Ik heb altijd gezegd dat ik geen zandloper ben", vertelt ze. „Maar deze wedstrijd is abso luut niet saai. Er zijn hellingen en er staat wind. Ik moet het sowieso meer van kracht hebben dan van soepel lopen op asfalt." De vijfvoudig Zeeuws crosskam pioene legde zich vier jaar geleden pas toe op het lopen van langere af standen en is vooral een trainings beest. De geboren Zwitserse is één van de atleten van De Wielingen, die sinds de oprichting in 1984 lid is van de West-Zeeuws-Vlaamse club. „Ik kon op school redelijk lo pen", weet ze nog. „Maar toen ik als scholiere aan wedstrijden ging meedoen, eindigde ik altijd als laat ste. Ik was redelijk lui van aard", biecht ze op. „Ik ging liever wer pen. Onder Kees van Oosten ben ik meer voor het lopen gaan trai nen en toen ik een jaar of zeven tien was, werd ik Zeeuws kam pioen op de achthonderd meter." „Ik werk bij een administratiekan toor, veel boekhouden en jaarreke ningen verwerken. Heel leuk werk, maar geestelijk inspannend. Ik heb het lopen als mens gewoon nodig. Ik ben geen druk type, maar heb wel veel energie. Dat moet ik ergens kwijt. Ik ben lid van de dorpsraad van Zuidzande, zit in de redactie van 't Susander- tje, zit in de bouwcommissie voor de verbouwing van de basisschool en loop veel. Ook lichamelijk doet het me goed. Vroeger werd er wel eens gezegd dat ik voor een atlete best mollig was. Ik was ook nooit echt slank en ben best een beetje ijdel. Dat mag toch?" De blonde atlete legde zich toe op het lopen, maar gaat slechts spora disch in wedstrijden aan de start. „Vorig jaar heb ik alleen maar aan de halve marathon van Cadzand en de Oudejaarsloop van Zuidzan de meegedaan. Maar ik train wel veel. Nooit op de baan, altijd in de polder. Ik heb een vast rondje. Als er iets gebeurt, weten ze thuis waar ik uithang. Vijf keer in de week, vijftien kilometer per dag. Dertien jaar lang heb ik samen met Wilmar Krijnen getraind. Dat was altijd heel gezellig. Ik heb veel aan Wilmar te danken. Als ik geen zin had, moest ik toch, want je laat het natuurlijk uit je hoofd om af te bellen. Tegenwoordig gaat mijn man Ronny of mijn zoon Rémy soms mee, maar ik sla nu ook wel eens een training over. Soms zijn er belangrijkere dingen. Ik heb helemaal niks met schema's en train zoals ik me voel. Gaat het goed, dan loop ik hard. Dan kan ik echt tevreden thuis komen. En als ik slecht heb getraind, dan kan ik daar niet van wakker liggen. Niks moet, het mag. Ik heb ook nooit een tijd in gedachten. Maar als ik ergens aan meedoe, wil ik wel win nen. Zo werkt het toch in de sport?" Midwinter Halve Marathon Aan de 18e Midwinter Halve Marathon in Cadzand-Bad is zondag het Zeeuws kampioen schap verbonden. De start voor wedstrijd- en prestatielopers is om 11.30 uur aan Boulevard De Wielin gen. Het parkoers voert de atle ten gedeeltelijk over het strand en door de duinen. Frédérique Versluijs uit Zuid zande won in 2005, 2006 en 2008. Het record bij de vrouwen is sinds 1996 in 1 uur, 21 minu ten en 51 seconden in handen van de Belgische Siska Maton. Een verbetering van dit record levert 100 euro op. Voor verbetering van het par koersrecord bij de mannen is een premie van 200 euro be schikbaar. Dat staat sinds 1993 op naam van Koewachtenaar Sepp Vermeulen in 1 uur, 8 minuten en 1 seconde. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Op het NK zwem men voor de jeugd, dat komend weekeinde in Dordrecht wordt ge houden, moeten de Zeeuwse deel nemers normaal gezien hoge ogen kunnen gooien. Van de vijftien zwemmers die meedoen, komt on geveer de helft veelvuldig in de snelste serie uit. Zij behoren daar mee tot de beste acht sporters van hun jaargang. Het Middelburgse Luctor et Emer- go steelt dit kampioenschap waar schijnlijk de show. Bob Dalmeijer staat als snelste geplaatst op de 100 meter rugslag, maar ook Romy Hoogendijk (derde op de 100 school) en Simon Edenburg (twee de op zowel de 100 school als de 200 vlinder en derde op de 200 school) zijn medaillekandidaten. Titelverdediger Edenburg zal diep moeten gaan, want de concurren tie is moordend. In zijn snelste se rie op de 100 meter schoolslag zit ten alle zwemmers onder de 1.10 minuten. Ook op de estafette - de enige Zeeuwse ploeg op het NJK - doen de jongens van Luctor mee om de prijzen. Zo staan ze als tweede ge plaatst op de 4x 100 meter vrije slag en als derde op de wisselslag estafette. Luctor wordt verder ge completeerd door Lotte Dalmeijer, Sonny Corré, Steven Uijl, Eline de Haard, Eline van Moll en Geneva Joval. Savannah Leenheer (goede plaat sing bij de beste acht op de 100 vlinder en 100 school) en Tulany de Wilde vertegenwoordigen De Stormvogel. Voor de Bevelanders komen Tim Tramper, Larissa Jan sen en Manon Kloosterman in ac tie. Björn Scherbeijn van Schelde- stroom kan ook gaan voor indivi dueel succes. De 12-jarige zwem mer staat er goed voor, met twee de plaatsen op de 50 vrij en 100 vlinder en verder derde klasserin gen op de 100 rug-, school-, en vrije slag en bovendien de 200 me ter wisselslag. Hij is niet de enige Zeeuws Vlaming. Ook Sophie Bon te en Larissa Gelderland (beiden ZC Koewacht), Niels Suy en Amke Bruijnzeel (beiden De Schelde) doen mee aan de N]K. MILAAN - Internazionale heeft in de Serie A de voorsprong op de naaste belager Juventus vergroot tot zes punten. De regerend kam pioen won met 2-0 bij Catania en hoorde na afloop dat.Juve een mis stap had gemaakt bij Udinese (2-1). AC Milan, de nummer drie, liet in het eigen San Siro twee pun ten liggen tegen het verrassende Genoa: 1-1. David Beckham scoor de uit een vrije trap voor Milan. In- ter heeft zes punten voorsprong op Juve en acht op AC Milan. De Milanezen moesten het bij Ca tania doen zonder trainer José Mourinho. De Portugees had het zondag tijdens het duel met Samp- doria aan de stok gekregen met of ficials en moest één wedstrijd van af de tribune bekijken. Mourinho zag zijn ploeg al vroeg op voor sprong komen door Dejan Stanko- vic. Zlatan Ibrahimovic tekende twintig minuten voor tijd zelfs voor de 2-0. EINDHOVEN - De KNVB beschouwt volgens secretaris-generaal Harry Been Spanje en Portugal als be langrijkste concurrent in de strijd om de organisatie van het WK voetbal in 2018 of 2022. De verwachting is dat de Fifa een van de twee edities in Europa wil houden. Er zijn aanmeldingen van uit de hele wereld maar uit Europa hebben zich tot dusver Nederland/België, Spanje /Portugal, Rusland en Engeland ge meld. Voor Spanje/Portugal betekent het WK heel veel. Bovendien hebben beide landen aangetoond dat ze een groot sportevenement kun nen organiseren. Voor Nederland en België geldt dat ook. De klein schaligheid van de lage landen be schouwt Harry. Been als een be langrijke troef De inschrijftermijn sluit maandag. De Fifa neemt in december 2010 een beslissing. WIJK AAN ZEE - Levon Aronian heeft in de tiende ronde van het Corus-schaaktoernooi de macht gegrepen. De 26-jarige Armeense grootmeester won gisteren van Mi chael Adams. De Engelsman dacht lang dat er voor hem wel iets te ha len viel, maar zag zijn pijnlijke on gelijk na de 45e zet van wit in. Aronian bracht zijn totaal op 6 t/2 punt. Hij profiteerde van de neder laag van medekoploper Leinier Do- minguez. De Cubaan liet zich le lijk verrassen door Magnus Carl- sen. De jeugdige Noor schreef met zijn 39e zet (Dh6) zijn eerste zege in Wijk aan Zee bij. De Oekraïner Sergei Karjakin raak te een half punt achterop. Hij be reikte met wit weinig tegen Loek van Wely. Ook de andere Neder landers speelden remise. Nationaal kampioen lan Smeets hield met zwart de sterke Azerbeidzjaan Tei- moer Radjabov in bedwang. Da niël Stellwagen deelde het punt met de Rus Alexander Moroze- vitsj. In de B-groep gaat de Engels man Nigel Short aan kop met Fabi- ano Caruona en Rustan Kasimd- zhanov, twee oud-winnaars van het Vlissingse HZ-schaaktoernooi op een half punt. MIDDELBURG - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele boekten we derom een zege met dubbele cij fers. De Middelburgse eersteklas ser won met 21-1 van VêVê/Taxi Geers. Voor Dauwendaele, dat de grens van honderd treffers is gepas seerd, scoorden Mounir Nabil (7x), Jesper de Vlieger (6x), Steven Vis ser (4x), Reguillo van der Pitte (2x), Remco Felius en Rodi Urani. APELDOORN - Nordin Wooter en Kiki Musampa zijn neergestreken bij AGOW. De twee voormalige Ajacieden zitten zonder club en willen hun conditie op peil hou den bij de selectie van trainer Van den Brom. Wooter (32) speelde on der meer voor Real Zaragoza en Pa- nathinaikos. Musampa (31) stond onder contract bij Atletico Madrid, Manchester City en AZ. Frédérique Versluijs is op weg naar overwinning in de Midwinter Halve Marathon van vorig jaar. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71