'Klaarheid over Schorebrug' Tekorten Lété zijn verdwenen HELFT van de HELFT Politie tast volledig in het duister Hoeve wordt recreatiebedrijf Kraanmachinist krijgt werkstraf GEHELE WINTERCOLLECTIE Gedeputeerde Harry van Waveren verrast door raad Reimerswaal. Golf inbraken teistert Zeeuws-Vlaanderen sinds begin december. V S PZC Donderdag 29 januari 2009 23 I Dental Goes B.V Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T +31 (0)113231220 F +31 (0)113 250335 www.excent.eu denialgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie landen. MIDDELBURG - Na jaren van tekor ten - en een economische crisis in het verschiet - heeft Lété een uit stekend 2008 achter de rug. Mede door een recordomzet dankzij nieuwe contracten hoopt de Wal- cherse sociale werkvoorziening uit de rode cijfers te blijven. Dat zou een meevaller zijn, want voor 2008 was rekening gehouden met een tekort van 432.000 euro. Of dat gat helemaal gedicht is, durft directeur ]os Rijk nog niet te zeggen. Maar hij sluit niet uit dat de jaarrekening 'bijna op nul' uit komt. Exacte cijfers gaf Rijk gisteren in de vergadering van het algemeen bestuur niet prijs. Hij beperkte zich tot de grote lijnen. Die laten niet alleen zien dat de omzet door nieuwe contracten met bedrijven hoger was, maar ook dat extra op drachten van de Walcherse ge meenten hebben bijgedragen aan de betere resultaten. Bovendien dragen hogere subsidies van het Rijk daaraan in belangrijke mate bij. Door de kredietcrisis en de daaruit voortkomende economische terug gang is Lété niet uit de zorgen. „Ook bij ons slaat de crisis toe", stelde Rijk vast aan het einde van de eerste maand van 2009. „Op drachtgevers worden voorzichtiger en dat maakt het perspectief voor de langere termijn onzekerder." WEMELDINGE - Gedeputeerde Sta ten geven groen licht voor het plan om van De Stelhoeve in We- meldinge een recreatiegebied te maken. Ze vinden ook dat de ge meente Kapelle de zienswijzen te gen het plan correct heeft weer legd. Initiatiefnemer Wouter Drij ver uit Goes reageert 'opgelucht' op het besluit, maar houdt nog een slag om de arm. „Mensen heb ben nu zes weken de tijd om ziens wijzen op het besluit in te die nen," zegt hij. Drijver wil De Stel hoeve op cultuurhistorisch verant woorde wijze bouwen. De hoeve uit 1750 wordt woonhuis; de terug te bouwen schuur een luxe groeps- accommodatie voor 56 personen. Verder komen er achttien 'cotta ges' met Zeeuwse uitstraling, een ontmoetingsgebouw voor veertig personen en in een later stadium een camping met 250 plaatsen. /f m r 7 n f WALSTRAAT VUSSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG n.u.v. jassen jacks) oor Harmen van der Werf KRUININGEN - Gedeputeerde Harry van Waveren (ruimtelijke orde ning) wil dat Reimerswaal zo snel mogelijk helderheid verschaft over het al dan niet meewerken aan de aanleg van het het omstreden be drijventerrein Schorebrug bij Krui- ningen. Hij is onaangenaam ver rast door het verzet tegen Schore brug dat dinsdagavond breed bleek te leven in de gemeenteraad van Reimerswaal. Dinsdagavond staakten de stemmen over een voorstel om onder voorwaarden akkoord te gaan met Schorebrug. Negen raadsleden stemden voor: alle zes aanwezige SGP'ers, het eni ge WD-raadslid, één PvdA'er en één CDA'er. Tegen stemden drie PvdA'ers, twee CDA'ers, Leefbaar Reimerswaal en de Christenunie, ook samen negen stemmen. Het voorstel houdt in dat Reimers waal akkoord gaat onder de voor waarden dat de hele polder bedrij venterrein wordt (zodat alle bewo ners kunnen worden uitgekocht), dat de ontwikkeling niet ten koste mag gaan van andere bedrijventer reinen in Reimerswaal en dat de gemeente als compensatie twee miljoen euro krijgt van de provin cie. Dit geld zou voor de herinrich ting van het centrum van Kruinin- gen zijn. Omdat de stemmen staakten, moet het in de volgende raadsver gadering weer in stemming wor den gebracht. Dat is 17 februari. De kans is groot dat de stemmen dan weer staken. Het dinsdagavond af wezige SGP-raadslid dat de door slag kan geven, is dan waarschijn lijk nog in het buitenland. Staken de stemmen opnieuw, dan is het PW Voorstel aanleg bedrijventerrein bij Kruiningen leidt tot politieke impasse. Provincie heeft haast en kan desnoods zelf planologische procedure beginnen. voorstel verworpen. Van Waveren wil dit niet afwachten, liet hij giste ren weten. „Uit de stemming blijkt dat er geen breed draagvlak is. Ik wil daar snel over praten met Reimerswaal." Schorebrug is onder meer bedoeld om watergebonden bedrijven uit het Goese haven- en industriege bied onderdak te bieden. Snelheid is daarbij geboden, ook vanwege subsidie van de rijksoverheid. „In 2011 moet de spa de grond in", al dus Van Waveren. Hij wil verder niet op de zaken vooruitlopen. De provincie kan ook zelf, zonder de gemeente, een planologische pro cedure beginnen. Van Waveren doet dat liever niet. MIDDELBURG - Een kraanmachinist uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een werkstraf van zestig uur. Daarnaast kreeg hij een voor waardelijke rijontzegging van zes maanden. De man veroorzaakte op 25 janua ri 2008, rijdend met zijn kraan, een verkeersongeval. Op het mo ment dat hij linksaf sloeg, botste een motorrijder tegen zijn machi ne en raakte daarbij zwaar ge wond. T\vee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie een werk straf van 120 uur tegen de bestuur der. Volgens de rechtbank handel de de kraanmachinist onvoorzich tig en heeft hij aanmerkelijke schuld aan dat ongeval. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wordt geteisterd door een golf van inbraken. Vanaf eind november tot de jaarwisseling noteerde de politie zo'n tachtig woningkraken. Deze maand werd in circa dertig huizen ingebroken. De politie houdt buurtonderzoe ken, maar tast nog in het duister omtrent de daders. „De recherche legt alle zaken naast elkaar om te zien of er overeen komsten zijn", zegt politiewoord voerster Esther Boot. „Daaruit blijkt in ieder geval dat de meeste inbraken plaatsvinden in de na middag en de vroege avonduren." Er is geen lijn te bespeuren voor wat betreft de plaatsen waar wordt ingebroken. De daders slaan hun slag door geheel Zeeuws-Vlaande ren. Ze hebben het in de meeste gevallen gemunt op geld en siera den. Ook in Vlaanderen vinden veel in braken plaats. Het is niet bekend of er een verband is met de Zeeuws-Vlaamse zaken. „Onze recherche heeft over de in braken wel contact met de Bel gische collega's", weet Boot. „Ze bekijken of het misschien gaat om een bende die vanuit België ope reert, of juist andersom." Ook Walcheren heeft recent te ma ken gehad met een flinke inbraak- golf Daar loopt het politieonder zoek naar de daders ook nog OUDELANDE - Je moet het maar durven. Als een heuse woensdagochtend een aantal populieren van ballast. De steeds. Spiderman klautert deze boomverzorger aan de Oude- snoeiwerkzaamheden worden uitgevoerd op verzoek De politie roept Zeeuws-Vlamin- landsepolderdijk bij Oudelande op grote hoogte van tak van Natuurmonumenten. Waarschuwing voor alle 'ama- gen op extra alert te zijn op ver- naar tak. Voorzien van tuigen, touwen en een handzaag teurklimgeiten': doe dit niet na, dit klusje vraagt om dachte omstandigheden. ontdoet de werknemer van Pius Floris Boomverzorging een professionele aanpak. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65