Tienjarige is trekker van Smartlappengala 'Kokkelsector krijgt werkstraffen geen hoge vergoeding' loverboy' Bru aan de vooravond 1 V? voor schoppe: Aukje Fijn zingt al drie jaar en heeft nu hit met 'Ben je verliefd' Visser maakt goede kans op nieuwe termijn KNRM haalt bootje sportvissers van zee Zuid-Holland: dwang bij fusie geen probleem Middelharnis herdenkt slachtoffers Ramp 1953 Raad van State wijst claim twee miljoen van kokkelvissers af. 'We gaan eerst samen met de vissers uitzoeken wat we nu precies willen met de haven' Astrid Ghering, projectleider herinrichting Vissershaven 18 Donderdag 29 januari 2009 PZC Aukje Fijn gaat eind volgende maand de studio. foto Jan Fijn door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een tienjarig meisje is zaterdag 7 februari de ster van het elfde Smartlappengala in poppo dium Brogum. Aukje Fijn be stormt momenteel de hitlijsten met het nummer Ben je verliefd en komt volgende week naar Zierik- zee. Aukje deed al op haar zevende mee aan talentenwedstrijden. Te genwoordig treedt ze gemiddeld één keer in de maand ergens in het land op, vertelt haar moeder Hettie. „En ze vindt het geweldig." De zangeres uit het Gelderse We- zep brengt vooral covers, van on der meer Marianne Weber, Charlè- ne en Jannes. Haar hit Ben je Ver liefd was echter een 'eigen' num mer. En daar blijft het niet bij, ver- MIDDELHARNIS - Oud-wethouder Cornelis Visser van Middelharnis heeft een goede kans om europar lementariër te blijven. De 43-jarige landbouwer staat op de advieskan didatenlijst van het CDA op plaats zes. De christendemocraten heb ben nu zeven zetels in het Euro pees Parlement. Visser ging in oktober 2007 'Euro pa in'. Hij was tot dat moment wethouder in Middelharnis. STELLENDAM - De Prinses Margriet van het KNRM-reddingstation Stellendam heeft gisterochtend op zee een acht meter lange sportvis boot in veiligheid gebracht. Twee mijl noordwest van de Eurogeul kreeg de Delta 1315 van de drié vis sers motorstoring. De reddingboot ging erheen, nam het vissersboot je op sleeptouw en meerde het af aan de drijvende steiger in de bui tenhaven van Stellendam. klapt haar moeder. „Eind februari gaan we de studio in om een clip op te nemen bij haar volgende sin gle." Welke dat wordt, houdt Het tie nog even geheim. Zoals het een ster betaamt, heeft Aukje een eigen fansite op hyves. Die heeft inmiddels bijna driehon derd leden. Fans uiten zich lovend over haar optredens. „En er staat een filmpje op over een duet met Jannes," vertelt Hettie. Naast Aukje komen ook Dennis van Dijkhuizen (vorig jaar ook van de partij), Edwin Hoevelaak, Harm Wolters en Marco Vandera naar Brogum. Van hen is Hoeve- laak de bekendste. Hij scoorde eind vorig jaar een nummer één hit met Jij bent zo. Het Smartlappengala in Brogum begint om 21.30 uur. Kaarten kos ten 12,50 euro. £5 Zie ook: www.brogum.nl en http://aukjefijn.hyves.nl DEN HAAG - Een gedwongen fusie van de vier gemeenten op Goe- ree-Overflakkee is best mogelijk. Dat antwoordt het Zuid-Hollands provinciebestuur op vragen van het CDA en de WD. Die vroegen zich af waarom er werd afgeweken van de gewoonte om zoiets alleen op vrijwillige basis te doen. Vol gens de provincie hebben de ge meenten genoeg kans gehad om samen tot een oplossing te komen. MIDDELHARNIS - Een afvaardiging van het gemeentebestuur van Mid delharnis legt zondagochtend 1 fe bruari bloemen bij de monumen ten in Middelharnis en Nieu- we-Tonge. De Ramp voltrok zich in de nacht van 31 januari op 1 fe bruari 1953. In Zeeland, West-Bra bant en Zuid-Holland waren 1837 slachtoffers te betreuren. B en W van Middelharnis betuigen medele ven aan de nabestaanden. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De kokkelsector moet genoegen nemen met een schade vergoeding van 45.000 euro van minister Camiel Eurlings van Ver keer en Waterstaat voor schade aangericht door een elektriciteits kabel van Delta Nutsbedrijven die in de Westerschelde is gelegd. Dit heeft de Raad van State gisteren bepaald. De kokkelvissers eisten twee mil joen euro omdat een strook van 200 meter aan weerszijden van een kabel die er al tien jaar ligt, niet kan worden bevist. Volgens de kokkelsector is ook bewezen dat de kokkelstand rond de nutska- bel achteruit is gegaan. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft de ontwikkeling van de kok'kels in de Westerschelde vergeleken met de ontwikkelingen in de Waddenzee. Uit onderzoek zou zijn gébleken dat in de afgelopen jaren niet veel verschillen zijn opgetreden met de kokkelstand in de Waddenzee. De Raad van State zegt dat minis ter Eurlings dit onderzoek heeft mogen gebruiken bij de onderbou wing van de merendeels afgewe zen schadeclaim. MIDDELBURG - Twee Vlissingse broers zijn gisteren veroordeeld tot voorwaardelijke celstraffen van drie maanden en werkstraffen van 180 en 240 uur. Ze hadden op 2 juli vorig jaar een jongeman mis handeld. De mannen dachten dat hij een loverboy was en het voorzien had op de dochter van één van hen. La ter bleek echter dat die Vlissinger een serieuze relatie met haar heeft. De rechtbank rekende het de man nen zwaar aan dat ze zoveel ge weld hebben gebruikt tegen de jon gen, ook toen hij al op de grond lag. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden tegen elk een halfjaar cel. De Bruse Vissershaven moet op de schop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60