documenten Irak Zeeland weet niet genoeg van Solland De nieuwe ING Betaalpas ontvangt u vanzelf thuis Kroeskoppelikaan kruipt uit het ei Postbezorging op elektrische scooter Actie politie en horeca tegen hotel prostitutie Het kan even duren voordat iedereen hem in huis heeft ING Ito PZC Donderdag 29 januari 2009 5 ROTTERDAM - Een jonge kroeskoppelikaan in diergaarde Blijdorp in Rotterdam kruipt uit zijn ei. Het jong dat gisteren zijn schaal afwierp, is het eerste van deze soort in Nederland. De laatste pelikaan die in Blijdorp uit het ei kroop, 110 jaar geleden, was een roze pelikaan. foto Robin Utrecht/ANP MIDDELBURG - Zonder inzicht in al le consequenties stemmen de Sta ten van Zeeland volgende week in met een investering van bijna too miljoen euro van energiebedrijf Delta in een uitbreiding van de zonnecellenfabriek Solland'in Lim burg. De Statencommissie bestuurlijke en financiële zaken boog zich giste ren over de geldverstrekking voor een vierde productielijn bij Sol- land. De provincie heeft er iets over te zeggen, omdat zij voor de helft eigenaar is van Delta. Dat niet voldoende informatie over de uitbreiding ontbreekt, is onbevredigend, maar wel begrijpe lijk. De details van de uitbreidings plannen mogen niet op straat ko men, omdat dit de concurrentie kan helpen. „We moeten dus maar afgaan op het oordeel van dege nen die wel diep in de cijfers heb ben kunnen duiken", oordeelde Wies Saman (CDA). Daarbij wees hij erop dat driekwart van de kos ten van de nieuwe productielijn door banken wordt verschaft. „Als die er in de huidige economische crisis vértrouwen in hebben, zegt dat wel wat", vond hij. Aan de andere kant is evenzeer veelzeggend dat Solland, dat over de voorbije drie jaar de omzet met ruim 2800 procent heeft zien stij gen, werktijdverkorting heeft aan gevraagd. Dat betekent dat de om zet twee maanden lang met 30 pro cent is afgenomen. VEENENDAAL - Postbodes in Vee- nendaal mogen als eersten in Ne derland de post rondbrengen op een elektrische scooter. TNT Post test de twee milieuvriendelijke scooters op hun gebruiksgemak en het stroomverbruik. De proef moet uitwijzen oif scooters op groe ne stroom een waardevolle toevoe ging zijn aan het wagenpark, zo meldde TNT Post gisteren. ROTTERDAM - Er komt een proto col voor hotelpersoneel om sneller mensenhandelaren te herkennen. Het Landelijk Expertisecentrum Mensenhandel en Mensensmok kel van de politie en Koninklijke Horeca Nederland werken samen aan zo'n akte. Op deze manier wil len zij het exploiteren van illegale vrouwen in hotels effectiever be strijden. Amerikaans verzoek om militaire steun zou bevatten. Het kabinet heeft steeds ontkend dat er een verzoek was. Volgens Defensie gaat het om een informele wensen lijst, die de VS ook aan andere partners hebben gestuurd. Het be trof militaire steun nadat de inval in Irak voltooid zou zijn, aldus De fensie. Nederland gaf uiteindelijk alleen politieke steun aan de inval en zette militairen in nadat de VN de bezettingsmacht hadden inge steld. Defensie wijst er bovendien op dat de betreffende stukken de afgelopen jaren al via verschillen: de WOB-verzoeken naar buiten zijn gebracht. Ook is een deel on langs samen met schriftelijke ant woorden naar de Eerste Kamer ge stuurd. In de ambtelijke stukken wordt volgens Defensie gekeken naar mogelijke bijdragen. Dat pas te in het Nederlandse beleid van steun aan de opbouw van geloof waardige militaire druk op Irak om de VN-resoluties na te komen, aldus Defensie. Nederland zorgde in 2003 voor in directe bijdragen, bijvoorbeeld aan de doorvoer van militair materi eel. Ook werd een Nederlandse Pa triot-eenheid in Turkije geplaatst. Dat is destijds aan de Tweede Ka mer gemeld, aldus Defensie. De Eerste Kamer heeft ook nieu we vragen in petto over Irak. De roep om een onderzoek naar de manier waarop Nederland betrok ken is geraakt bij de oorlog in Irak, is de afgelopen tijd groter gewor den. Premier Jan Peter Balkenende weigert een onderzoek. Hij vindt dat hij voldoende heeft uitgelegd waarom Nederland politieke steun verleende. Helemaal oranje. Ja, origineel. Op dit moment worden de betaalpassen van de nieuwe ING toegestuurd aan onze klanten. Omdat dit zorgvuldig gebeurt, duurt het even voordat alle klanten hun nieuwe pas in huis hebben. Eind 2009 beschikken vrijwel alle klanten over hun nieuwe pas. Uw pincode blijft ongewijzigd. Op het moment dat uw nieuwe pas klaar is, krijgt u persoonlijk bericht. Tot die tijd kunt u natuurlijk gebruik blijven maken van uw bestaande pas. Met alle passen (Giropas, Wereldpas en de nieuwe Betaalpas) kunt u bij de 2500 ING Geldautomaten geld opnemen én uw saldo opvragen. Kijk voor meer informatie op wv ng nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5