Rampmuseum krijgt keurmerk Zeeland deDRVKKERY 17 Nepglazenwasser licht mensen op Attractie Ouwerkerk hoort met certificaat bij landelijke top. SCHOUWEN-DU1VELAND 18 en 19 Brasseriemenu Taxatiedag Zeeuws Veilinghuis Popquiz met Gerard Ekdom Woord Donderdag 29 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Martijn de Koning OUWERKERK - Het Watersnoodmu- t seum in Ouwerkerk krijgt het keur- i merk 'geregistreerd museum' van de Stichting Nederlands Museum- register. Daardoor hoort het voortaan bij het keurkorps van de Nederlandse musea: zo'n 30 pro cent van de twaalfhonderd musea heeft dat keurmerk. Daarbij zijn ook Goemanszorg in Dreischor en het Stadhuismuseum/Maritiem Museum in Zierikzee. Het Waters noodmuseum vroeg het certificaat drie jaar geleden aan, vertelt direc teur Jaap Schoof „Daarna krijg je enkele jaren de tijd om aan alle ei sen te voldoen." Het gaat om ne gen basisvoorwaarden, variërend van een registratieregister van de collectie tot het bewijzen dat het museum financieel gezond is. En van het maken van een beleids plan tot het realiseren van voldoen de voorzieningen voor bezoekers. Schoof: „We zijn flink aan de slag gegaan. Vooral het registeren van al onze bezittingen was een flink karwei. Verder heeft een aantal vrijwilligers cursussen gevolgd op het gebied van veiligheid, registra tie en management." Een ambitieus museum kan niet zonder de kwaliteitserkenning, stelt Schoof „Je komt op achter stand als je het keurmerk niet hebt. Als je wilt uitwisselen, vra gen andere musea steeds vaker om de registratie. Heb je die niet, dan doen ze vaak geen zaken met je." Dankzij het keurmerk komt het museum ook in aanmerking voor compensatie van de overheid als het kinderen gratis binnen laat. „Bezoekers verwachten van ons dat we daaraan meedoen. Boven dien willen we het zelf ook graag. Maar als daar geen compensatie te genover zou staan, maken we het onszelf moeilijker." Hengelaars krijgen geen nettenvrije zone voor de kust Bruinisse wacht een reeks ingrijpende veranderingen ZIERIKZEE - Bij kinderboerderij De Punt in Zie- rikzee hebben ze de lente al in het hoofd. Twintig kinderen waren daar gistermiddag be zig met het maken van vogelhuisjes. Dit in de hoop dat onze gevleugelde vrienden eens een eitje leggen in deze triplex kotjes. De 8-jarige Ryan (rechts met gele trui) en de 9-jarige Evan waren de grote aannemers giste ren. Nadat hun eigen werk klaar was, hielpen ze zus en nichtje nog met hun huisjes. Omdat het bouwen spoedig verliep, werd na de limo nade besloten de vogelverblijven meteen in de verf te zetten. De volgende activiteit van De Punt is op 18 februari. Dan gaan de kinde ren lichtbeestjes maken uit het experimen- teerboek. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Een nepglazenwas ser is er gisterochtend in Middel burg vandoor gegaan met zijn 'loon' zonder daar arbeid voor te verrichten. De man belde bij een aantal bewoners van de Driewe genhof aan met de vraag of hij de ramen mocht zemen. Hij liet zich vooraf betalen. De bewoners stem den toe, maar ontdekten even la ter dat de man er met hun geld vandoor was, terwijl de ramen nog altijd even vuil waren. Twee Middelburgers hebben aan gifte gedaan bij de politie. De 'gla zenwasser' is nog spoorloos. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Rente per 23 januari 2009. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. vanavond vanaf 17.30 uur preisoep, kabeljauw of couscous en Zeeuwse pudding 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur vanavond, 19.00-20.30 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Tipredactie@pzc.nl Op het schoolplein doet de 6-jari- ge Robin bijna net zo veel kennis op ais binnen de muren van het schoolgebouw. Het schoolplein is een ware sociaal-culturele bron voor Robin. Die dag had hij weer een bijzonder woord op het plein gehoord en dat wilde hij toch'wel erg graag met zijn ouders en zijn zusje delen. Toen hij dat woord 's avonds aan tafel met een samenzweerde rige blik in zijn ogen liet horen, vroeg zijn moeder of Robin toch wel wist wat dat woord bete kent. „Nou, nee, ik weet het niet precies", moest hij ruiterlijk er kennen. „Maar ik weet wel dat pappa en mamma het al twee keer gedaan hebben." Thea spaart voor haar kleinkind. Met SNS Jaarsparen: tot 5% rente en altijd bij je geld kunnen. Ga naar snsbank.nl vöor jouw spaarplan. SNS Jaarsparen: tot 5%* spaarrente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59