Stravinsky symfonisch www.pzc.nl/uit West-Brabant Rotterdam België In smederijmuseum Het Land van Strijen in Strijen (onder Rotterdam) is afgelopen zaterdag een nieuw smids vuur in gebruik genomen. Het oude vuur, waarop door de jaren heen veel kolen gestookt zijn, was hard aan ver vanging toe. In de smederij wordt nog veel werk gedaan door de smid en daarom is het noodzakelijk dat het vuur brandend wordt gehouden. Voor het publiek is elke tweede zaterdag van de maand het vuur aan en worden er demonstraties gegeven. Om er zeker van te zijn dat dit beroep niet uitsterft zijn er drie smeden in op leiding. Het Chabot Museum in Rotterdam toont dit najaar voor het eerst een overzicht van werk dat Henk Chabot (1894-1949) maakte tijdens zijn ver blijf in Zeeland in 1933. Van april tot november woonde en werkte de kunstenaar in Vrouwenpol der aan de noordkust van Walcheren waar hij een uitbarsting aan creativiteit beleefde. Het daar ontstane werk vormt een hoogtepunt in zijn oeuvre. Tot en met 8 maart, niet op maandag. De kikkerkoning (3+): Een klassieke poppenkastvoorstelling over het prin sesje dat haar gouden bal in de put laat vallen. Ze huilt verschrikkelijk tot dat de kikker uit de put naar boven komt en haar wil helpen. Maar hij doet het niet voor niets. Hij wil bij haar aan tafel zitten, van haar gouden bordje eten, uit haar bekertje drinken en zelfs in haar bedje slapen! Hoe zal dit aflopen...? De familievoorstelling van Sophia Wou denberg - bewerkt door het Sprookjes theater - valt op door zijn prachtige be lichting en de gedetailleerde decors. Een sprookje om helemaal in weg te zakken. Hotel New York, zondag 1 februari, 10.30 uur. Met meer dan 45 jaar rockhistorie is Colden Earring een van de oudste nog bestaande rockbands ter wereld. Hun invloed reikt ver: onlangs gebruik te presidentskandidaat Hillary Clinton in haar campagne nog de Earring-hit When the Lady Smiles. Barry, Cesar, Ge orge en Rinus toeren al sinds 1992 un plugged met al hun grootste hits langs de theaters. Nieuwe Luxor Theater, maandag 2 fe bruari, 20.00 uur. De Nachtclub!: Niet ordinair, wel prik kelend. En bovenal een grote dosis hu mor en muzikaliteit. Dat vormen de in grediënten van de theatershow De Nachtclub. Een vleugje Parijs met haar Moulin Rouge, een toefje Berlijn en na tuurlijk een beetje Londen met haar Undergrounds. Een heerlijk meergan- gendiner en een avond vol entertain ment, die u niet los zal laten! Prinses Theater, vrijdag 30 januari, 18.30 uur. Dirigent Philippe Herreweghe. door Anita Tournois DeFilharmonie, een mo dern, professioneel en toonaangevend symfo nieorkest van België, wil een zo breed mogelijk publiek in con tact brengen met klassieke mu ziek. In honderd concerten per jaar in binnen- en buitenland breng het orkest muziek van klassiek tot hedendaags. Chef-dirigent Jaap van Zweden staat in voor het grote orkestreper toire en draagt bij tot de vorming van het unieke karakter van het or kest. Hoofddirigent Philippe Herre weghe - renaissance- en barokspe- cialist - is al tien jaar gelieerd aan deFilharmonie. Onder leiding van Herreweghe slaan deFilharmonie en Collegium Vocale Gent komend weekeinde de handen in elkaar voor een bij zondere ontmoeting met het reli gieuze werk van Igor Stravinsky. Deze Russische componist (1882- 1971) tekende als geen ander het muziekbeeld van de twintigste eeuw. Zijn veelzijdigheid, uiteenlo pende muziekstijlen en genres blij ven verrassen. Omdat Stravinsky opgroeide binnen het orthodoxe geloof vormen religieuze composi ties geen uitzondering binnen zijn oeuvre. Toch verbaasde deze muzi kale kameleon vriend en vijand met Mass: de enige mis-composi- tie van zijn hand, die geïnspireerd werd door het katholieke geloof en in de kerk kon worden uitge voerd. Met dit werk toonde Stra vinsky duidelijk aan dat traditie en vernieuwing perfect te combine ren zijn. Naast de compositie Mass worden dit weekeinde de volgende werken ten gehore gebracht: een drieluik en bewerking van de madrigalen van de i6e-eeuwse componist Car lo Gesualdo, Psalmensymfonie en Johann Sebastian Bachs Vom Him- mel hoch da komm' ich her (Cho- ral-Variationen), waarvan Stravins ky een georkestreerde versie maak te. Stravinsky Symfonisch: zaterdag 3t januari De Singel - blauwe zaal Antwerpen 20.00 uur; zon dag r februari Concertgebouw Brugge, 20.00 uur - deFilharmo nie en Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe, m.m.v. Jan Michiels en Inge Spi- nette. Zaterdag 28 maart concerteert deFilharmonie opnieuw met werk van Stravinsky: Le Sacre du Printemps, dirigent Jaap Van Zweden. Het klassieke Spaanse verhaal van Don Quichotte werd als musical legenda risch, mede door onsterfelijke groothe- Iden als Guus Hermus, Jacques Brei en Ramses Shaffy. Nu treedt Peter Faber in hun voetsporen in deze intieme ver- v sie met orkest onder leiding van Hans Visser van Flairck. Als Cervantes met zijn knecht in de gevangenis komt, ver telt hij zijn verhaal aan zijn sceptische medegevangenen door een toneelstuk i; op te voeren waarin iedereen een rol krijgt. Don Quichotte is een idealist die een eenzame strijd voert tegen on recht. Zaterdag 20 uur in het Chassé Thea ter, Breda, http://www.opusone.nl Aangemoedigd door Jacques Offen bach besluit Johann Strauss junior zich op vijfenveertigjarige leeftijd te wijden aan het nieuwe fenomeen operette. Die Fledermaus uit 1874 is de derde l van de uiteindelijk zestien operettes die Strauss zou schrijven. Men noemt het stuk wel de 'koningin van de ope rette'. Wereldberoemd zijn de ouvertu re, de eerste finale, de csardas van Ro- salinde, de twee aria's van Adele, het ensemble en de champagnefinale van het tweede bedrijf. Zondag 14.30 uur Chassé Breda. Johanna de Waanzinnige zat 47 jaar opgesloten. Theatergroep De Kern brengt een spektakel met sterrencast, ontroerende scènes, komische inter mezzo's, Spaanse liederen en kleurrij ke kostuums. De rollen van Johanna de Waanzinnige zijn in handen van Ineke ter Heege (Juliana), Bartho Braat (Jef in GTST), Maeve van der Steen, Tamara Markus, Jan-Jaap Jansen. Terwijl Johanna gevan gen zit, vechten haar Vlaamse man Fi- lips de Schone, vader Ferdinand van Aragon en zoon Karei V om de troon waar zij recht op heeft. De Spaanse edelen komen in opstand tegen de Vlaamse tirannie, bevrijden Johanna en roepen haar uit tot konin gin van Spanje. Zoon Karei slaat deze opstand neer en sluit zijn moeder voorgoed op. Vrijdag om 20 uur De Maagd Bergen op Zoom. Meer info op: http://www.theater- groepdekern.nl Op zondag 1, 8, 15 en 22 februari en op woensdag 18 februari organiseert Toerisme Bergen op Zoom, in samen werking met Stichting Bezichtiging Mo numenten, een serie vastenavendwan- delingen. Tijdens deze wandelingen in het teken van de vastenavend vertelt de gids over de gebruiken en er wordt een bezoek gebracht aan een aantal vastenavendmonumentjes. Bij de wan deling op woensdag 18 februari wordt iook een bezoek gebracht aan een bouwkot. Het vertrek van de wandelingen is om 14.30 uur vanaf het oude Stadhuis op de Grote Markt. De wandelingen eindi gen om 17.00 uur. ANTWERPEN Brandhout/Een irritatie!: toneelstuk van TG Stan, naar Holzfallen, het tweede deel van trilogie van Thomas Bernhard, met o.a. Damiaan De Schrijver en Jolente De Keersmaeker. Bourla, do, vr, za 20 uur. Het Zwanenmeer: klassiek ballet van Pe- tipa en Ivanov op muziek van Tsjaikovski in een choreografie van Marcia Haydée, door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen met de Brussels Philharmonic en het Vlaams Radio Orkest o.l.v. Benjamin Po pe; scènebeelden en kostuums Pablo Nu nez. Stadsschouwburg, do, vr, za 20.00 uur, zo 15.00 uur. Daens: Musicalsensatie van 2008: topmu- sical en totaalspektakel naar de gelijkna mige film op unieke locatie - Antwerpen X (voormalig Postsorteercentrum) Berchem, vr 20.00 uur, zo 14 uur. Laura Lynn in Vegas: nieuwe show van Laura Lynn. Lotto Arena, vr 20.00 uur, zo 17 uur. Circus Bulderdrang-Circus Arenberg: Reis naar het middelpunt der aarde - wat vooraf gaat!Naar een klassieker van Jules Verne, waarin men avonturen mee maakt en waarin toegewerkt wordt naar een in oktober uit te voeren megaspekta- kel, door het momenteel meest invloedrij ke rock&roll cabaret van de jaren '90. Arenbergschouwburg, zo 20.30 uur. Expositie KMSK: tot 1 maart - Rubens doorgelicht - Nieuw licht op Rubens' Aan bidding door de drie koningen. Expositie MUHKA: tot 29 maart - Lonely at the top Klankeffecten #5 van de Bas- kische kunstenaar Juan Perez Agirregoi- koa; tot 1 april - Collectie XXIII: collectie presentatie. CENT Febar: toneelstuk over Afrikaanse vluchte lingen, naar een op de werkelijkheid geba seerd verhaal over een reis, die als een droom begint maar voor velen eindigt als een nachtmerrie, door 't Arsenaal, Thea tre de Poche Fotti. NTGent schouwburg, vr 20.30 uur. Stilte aubl: komedie van Michael Frayn, waarin het publiek hetzelfde toneelstuk drie keer te zien krijgt: de generale repeti tie, achter de coulissen en de 100e voor stelling; hieruit blijkt dat wat zich achter de coulissen afspeelt, vaak grappiger is dan wat er op het podium gebeurt. NTGent schouwburg, za 20.30 uur. Milk inc. Live Kuipke Cent: uniek swingend live concert met de beste Bel gische dance-act van het afgelopen de cennium. 't Kuipke, za 20.30 uur. Philip Catherine: soloconcert door de in Londen geboren jazzpianist en topper uit de Europese jazz-scene Catherine, Mu ziekcentrum Bijloke, wo 20.00 uur. Expositie S.M.A.K.: tot 22 februari - Kunst Nu Max Sudhues Mark Man- ders met "The Absence of Mark Man- ders: installaties 'Selfportrait as a building Exploding Camera - Julien Maire'. Expositie Kunsthal Sint-Pietersabdij: tot 29 maart - Vaamse Wandtapijten voor de Bourgondische hertogen, keizer Karei V en koning Filips II, wandtapijten uit de 15de en 16de eeuw. BRUGGE The Sound Hobbyist/Zita Swoon: thea tervoorstelling met een mix tussen con cert en danstheater. Stadsschouwburg, vr 20.00 uur. Charlatans, A Medicine Show/Ashton Brothers: spectaculair, absurd en poë tisch totaaltheater, een radicale update van de revue en het variété door vier Ne derlandse alleskunners. Stadsschouwburg, za 20.00 uur. Animus Anima: jazzconcert met een mix van jazz, rock, hedendaags klassiek en elektronica, De Werf za 20.30 uur. A Wonderful World/BP Zoom: poëti sche en humoristische visuele theater voorstelling, voor de hele familie, waarin met meegenomen wordt op een absurde ballonvaart, door twee Franse komieken. Stadsschouwburg, zo 17.00 uur. Expositie Brugge Centrum: Hospitaal Museum Memling St. Jan, Bruggemu- seum (Gruuthuuse Volkskunde Gezel- Ie), en de buitenlocaties Minnewaterpark, SL Janshuismolen en De Dijver: tot 1 maart 2009 Expositie Kantlijnen: traditionele en he dendaagse kantkunstontwerpen in dia loog met actuele kunst, design en mode. Grote modeshow als openingsceremonie op ma. 10 november in het Concertge bouw met werk van aanstormend Bel- gisch en Nederlands talent. O voor volledige agenda zie websi te van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55