f 1L www.pzc.nl/uit electie Lammetjesdag 1 *ti SCP-avond i Groei en Bloei 12 I Donderdag 29 januari 2009 PZC De Zeeuwse Schaapskudde houdt zaterdag en zondag een open dag. Naast het bezichtigen van de lammetjes en de kudde, zijn er vele attracties voor jong en oud op het terrein. Zaterdag 31 januari en zondag 1 februari. Heinkenszand, Nieuwkamerseweg 3. Open dag van 13.00-16.00 uur. In de Morgensterkerk in Middel burg zijn vrijdag de SGP-Kamer- leden Bas van der-Vlies en Kees van der Staaij te gast. Ze gaan in gesprek met jonge ren tijdens de thema-avond 'Zeggen wat je denkt'. Vrijdag 30 januari. Middel burg, Morgensterkerk. Aan vang: 19.30 uur. É$ÉI Cor van Gelderen houdt van daag een lezing over bomen voor de kleine tuin. Hij doet dat op uitnodiging van de afdeling Goes, Noord- en Zuid-Beveland' en Schouwen-Duiveland van Groei en Bloei. Donderdag 29 januari. 's-Gra- venpolder. Dorpshuis Ons Dorpsleven. 19.30 uur. Boerenstreekavond Met film over het boerenleven, streekge- rechten, -verhalen en - liedjes en exposi tie schilderijen. Voor informatie en reser veringen: 0115-453832 en www.debae- ckermat.nl. Westdorpe, Bernhardstr. 80, 18-22 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl. Kidsplace Kinderen van 4 tot en met 8 jaar kunnen zingen, dansen, knutselen en gezellig sa men eten in de (gratis) Kidsplace. Middelburg, Baptistengemeente De Fon tein, 17.00 tot 19.00 uur. Herdenkingsbijeenkomst Herdenking voor de overledenen van hos pice Schouwen-Duiveland in Lutherse kerk in Zierikzee. Van 15 tot 17 uur. PopQuiz Tweede editie Heineken PopQuiz. Sluis, Hart van Sluis, 20.00 uur. Bingo Bingo ten bate van voetbalclub SPS. Poortvliet, 't Ouwe Raed'uus, 20.00 uur. SGP-thema-avond SGP-Kamerleden Bas van der Vlies en Kees van der Staaij gaan in gesprek met jongeren. Middelburg, Morgensterkerk, 19.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D-voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl. Yoga In Baarland wordt een (volgeboekte) yo- gadag gehouden. Voor meer informatie: 01.13 502227 of 06- 12377612 Baarland, De Kleine Toren, 10-16.15 uur. Lammetjesweekeinde Open dag Zeeuwse Schaapskudde, Nieuwkamerseweg 3, Heinkenszand, 13.00-16.00 uur. Excursie Staatsbosbeheer houdt de excursie 'Litte kens van de Ramp'. Die gaat over de ge volgen van de Ramp voor de natuur. Aan melden kan bij de VVV in Zierikzee of via 0900-2020233. Ouwerkerk, parkeerplaats van het Waters noodmuseum, 13.30 uur. Lezing Auteur Jacques Smeets geeft een lezing over 'kanker, verwoesting en genees kracht' n.a.v. zijn gelijknamige boek. Terneuzen, Soete Inval (Schubberhog), 14.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- In Ouwerkerk wordt zondag de wa tersnoodramp herdacht. 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl. Talkshow Rebecca van Wittene praat met de kun stenaars Lilian Kreutzberger en Cuido Lip pens, celliste Marlon Dek en de theater makers Edo Douma en Ploneke Scholtsz. Na afloop van de talkshow wordt een kor te scène uit het toneelstuk Duet ge speeld. Middelburg, De Drukkerij, 12.00 tot 13.45 uur. Zangdienst Het Hervormd Kerkkoor uit Burgh Haam stede zingt tijdens een avonddienst. De meditatie wordt verzorgd door ds G. Bos. Serooskerke (S), hervormde kerk, 19.00 uur. Rondleiding Terra Maris, het museum voor natuur en landschap van Zeeland, houdt een rond leiding door het museum en de tuin on der begeleiding van een gids. Aanmelden via 0118-582620. Oostkapelle, Terra Maris, 13.00 tot 14.30 uur. Herdenking Watersnoodramp De centrale herdenking van de slachtof fers van de Watersnoodramp 1953 is bij het monument watersnoodramp. Het mo- Suurmond, gespecialiseerd in elektro-technische installaties. door Ondine van der Vleuten De molenaar van molen De Pere, prominent uittore nend boven de Oost-Sou- burgse Kanaalstraat, is al met pen sioen. „Hij heeft de tijd aan zich zelf', zegt de verkoper van dieren speciaalzaak De Pere, die als het ware om de molen heen gebouwd is. „Hij maalt wanneer hij er zin in heeft. Wij wegen het af en doen het in zakken, voor de verkoop." Zo komt het dat je bij de goed ge sorteerde dierenzaak niet alleen dierenvoer kunt kopen, en klein- dieren, en hokken in alle soorten en maten, maar ook meel. Vijfen dertig soorten maar liefst, van pompoenmix tot mout/noten en van speltmeel tot TexMex. Dat spreekt zich rond, tot in Rotter dam toe, zegt de verkoper tevre den. De Kanaalstraat blinkt uit in fami liezaken met een goede reputatie. Een ruim gesorteerde fietsenzaak, een winkel voor scooterrijders, een juwelier en een degelijke schoenenwinkel. Bij John's Men 8c Women kun je terecht voor gere nommeerde merken als Van Gils, Meyer en Tenson, Suurmond ver koopt niet alleen lampen maar he le electrische installaties, Dellebe- ke heeft design-radioatoren en De Faam ruime keus in vloerbedek king en gordijnen. Bij Ijzerhandel Maljaars kun je nog een lemmet en stootplaat kopen voor het tradi tionele Zeeuwse paeremes. Vanuit heel Zeeland komen ze ervoor naar Souburg en sommige klanten kopen maar gelijk twee dozijn, want je weet nooit wanneer de voorraad op is. Piet Maljaars moest laatst een heel jaar op nieu we messen wachten. Het hangt al lemaal af van de Arabieren, legt hij uit. Die plaatsen eens in de zo veel tijd een order van zo'n dui zend messen bij de fabrikant in het Duitse Solingen en dan bestelt Maljaars er gelijk een paar hon derd bij. „Als de Arabieren ze niet meer hoeven, is het einde verhaal. Dan stopt de fabrikant met de pro ductie." Bij De Vriend's vind je naast kaas t-BPÏJÜPT en snoep ook een afdeling reform met producten van onder meer Demeter, Eden, Urtekram en Ecover. Ook bij schoonheidsinsti tuut Marie-France ligt de nadruk op natuurzuivere producten. Opvallend is het aantal kappersza ken in de Kanaalstraat. Het trendy ogende Siesoo Haarcosmetica is een van de nieuwste en probeert zich te onderscheiden met haarver- lenging en knipbeurten van een tientje. Bij Thielen Optiek kun je 1SE'. terecht voor nachtlenzen. „Daar ga je 's nachts mee slapen en 's och tends doe je ze uit. Kun je de hele dag zonder bril of lenzen scherp zien", legt Rob Thiele uit. Fotozaak Verschoore biedt sinds deze maand de mogelijkheid in een uurtje tijd een kalender of fo to-album te maken van je digitale bestanden. En zoals altijd is het druk bij Ava Electro, de wit- en bruingoedwinkel die wijd en zijd bekend staat om de eigen repara tie-afdeling en de goede service, Met de klok mee: Siesoo knipt voor een tientje; voor kaas, snoep en re form moet je bij De Vriend zijn; Piet Maljaars heeft ze nog, het lemmet voor een paeremes; voor de bakmixen van molen De Pere komen de klanten zelfs uit Rotterdam. foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52