Rusland en Spanje heersen in Australië Naar de zon! Thijs Al blij verrast met vorst «449 e334 c 693 €740 c464 REISRRDRR Hitte scherprechter voor tennissers in Australian Open. Temperatuurdaling vergroot WK-kansen van veldrijder. Omniworld en Boeve uit elkaar Bruintjes en Timmer winnen skate-off Helling en Bekkering winnen op Weissensee Rafael Nadal noemt Wada-code schandalig Van Basten zet Sno terug naar Jong Ajax Leverkusen en Bremen verder in Duitse beker Italië Levicomeer c 819 Sauerland c 958 Algarve Corfu e 418 Toscaansè kust «mct Tunesië Frankrijk Cöte d'Azur Denemarken Mallorca Frankrijk Bretagne Alle prijzen zijn per persoon Boek nu op PZC Donderdag 29 januari 2009 I MELBOURNE - Voor Rafael Nadal en Fernando Verdasco was de hitte bij de Australian Open gisteren geen thema. Beide tennissers be reikten onder een dicht dak de laatste vier en keken al uit naar het Spaanse onderonsje van morgen. Bij de vrouwen overheerste een klaagzang over de extreme omstan digheden in Melbourne. Begrijpe lijk, Elena Dementieva en Serena Williams plaatsten zich voor de halve finales in temperaturen rond de 40 graden. „Ik begrijp het niet", klaagde De mentieva na haar partij tegen de Spaanse Carla Suarez Navarro. „Het was bekend dat de temperatu ren boven de 40 graden zouden ko men. Als je een dak hebt, gebruik het dan." Het schuifdak op de Rod Laver Arena ging pas dicht op het moment dat Serena Williams net de eerste set had verloren (5-7) van Svetlana Koeznetsova. De wed strijd kantelde: 7-5 6-4. Williams voorkwam daarmee dat de halve fi nales bij de vrouwen - eerder plaatsten Dinara Safina en Vera Zvonareva zich al - een volledige door AdPertijs ALPHEN - Lachende gezichten gis termiddag op de befaamde veldrit- training van Nico van Hest in het Brabantse Alphen. Lars Boom en consorten zetten er vier dagen voor het WK in Hoogerheide de puntjes op de i. „Voor mij mag het zondag zijn", verwoordt Thijs Al de stemming in de Nederlandse ploeg en met name die bij hem zelf Als de temperatuur daalt, stijgen zijn kansen immers. „Het is nu eenmaal een feit dat ik beter uit de voeten kan op hardere parkoer sen", zegt de 28-jarige coureur. Uiteraard werd in Alphen over het weer gesproken. „Deze weersveran dering verrast me toch wel een beetjé. Als je ziet wat voor modder we de laatste tijd gehad, denk je niet: het zal wel lekker hard wor den in Hoogerheide." Zelfs op zijn trainingskamp in het Spaanse Cal- pe werd Al getrakteerd op buien. Het is niet alleen het weer dat Al doet lachen. „In Calpe heb ik het goede gevoel weer teruggekregen. Dat was weg na een val in Sint-Ni- klaas, begin deze maand. Ik was het vertrouwen even kwijt, merk te ik in Sint-Michielsgestel en op het NK in Huijbergen." Op het har de einde van het vorige jaar won Thijs Al op het circuit van Zolder zijn eerste wereldbekerwedstrijd. Russische aangelegenheid zouden worden. „Ik ben boos, dat lijkt me logisch", zei Koeznetsova, voormalig winna res van de US Open (2004) na haar nederlaag. „Ik zat goed in mijn spel, voor mij was het prima zonder dak. Het was hetzelfde weer als dinsdag bij de mannen, toen deden ze het dak toch ook niet dicht." De mannen speelden hun laatste twee kwartfinales onder iets bete re omstandigheden: met het dak dicht en - Nadal en Simon - in de avonduren. Verdasco, als veertien de geplaatst, versloeg de Fransman Jo-Wilfried Tsonga, de finalist van vorig jaar. Dat gebeurde in vier sets: 7-6 (2) 3-6 6-3 6-2. Rafael Na dal hield het bij drie sets (6-2 7-5 7-5) tegen de Fransman Gilles Si mon. Net als vorig jaar leverde de huidige nummer één van de we reld in zijn eerste vijf partijen in Melbourne geen set in. Toen ver sperde Tsonga hem de weg naar de finale. Nu treft Nadal een landgenoot die Voor de halve finales van de Au stralian Open hebben zich bij de vrouwen drie Russinnen ge plaatst. Bij de mannen zitten twee Spanjaarden. in de vorm van zijn leven is. Ver dasco is sinds hij vorig jaar dankzij een zege op de Argentijn José Aca- suso de Daviscup binnenhaalde een held in Spanje. De nummer veertien van de plaatsingslijst stuntte al eerder door de Britse tennishoop Andy Murray naar huis te slaan, ook Tsonga had uit eindelijk geen antwoord op Verdas co, die vanaf de derde set het spel dicteerde. De Fransman begon de vierde set met een lovegame tegen op eigen service en zette daarmee zijn ondergang in. Verdasco noemde zijn overwin ning in de Daviscup een belangrij ke reden voor zijn sterke optreden in Melbourne. „Ik denk dat die ze ge mij mentaal een stuk sterker heeft gemaakt. Geloof in jezelf is zo belangrijk." Zeker zo veel effect hadden zijn bezoekjes aan fitness- coach Gil Reyes. Reyes, die Andre Agassi in zijn laatste jaren begeleid de, hielp hem aan een krachtiger opslag, maar wordt ook geroemd om zijn mentale begeleiding. Tsonga erkende de klasse van Ver dasco maar pleitte zichzelf niet vrij. „Ik heb te veel breakkansen la ten liggen. Twee van de dertien." In de andere halve finale treffen Roger Federer en Andy Roddick el kaar vandaag al. ALMERE - FC Omniworld heeft ge broken met trainer Peter Boeve. De oud-Ajacied is op non-actief ge steld bij de eerstedivisieclub. Hij moet vertrekken wegens de slech te resultaten. FC Omniworld staat in de Jupiler League op de laatste plaats. Boeve was bezig aan zijn tweede seizoen bij FC Omni world. Het "bestuur maakt later de ze week bekend hoe de club het seizoen afmaakt. HEERENVEEN - Natasja Bruintjes en Marianne Timmer hebben zich ge plaatst voor de wereldbekerwed strijd in Erfurt van komend week einde. Timmer veroverde via een skate-off het enig overgebleven ticket voor de 500 meter, Bruintjes pakte op soortgelijke wijze de plek- voor de 1000 meter. Ze noteerde een tijd van 1.17,67. Daarmee liet ze Annette Gerritsen (1.18,32) verras send achter zich. Timmer noteer de 39,76 seconden. TECHENDORF - Casper Helling heeft op de Oostenrijkse Weissensee de alternatieve Elfstedentocht gewon nen. De 36-jarige schaatser uit Wa- geningen was in de finale te sterk voor zijn enige medevluchter Dou- we de Vries. Jan Maarten Heide- man werd op vier minuten derde. Erwin Mesu uit Middelburg, reed als voortbereiding op het Open NK van zaterdag 80 kilometer in het peloton mee. Bij de vrouwen won favoriete Danielle Bekkering. MELBOURNE - Rafael Nadal heeft gisteren hard uitgehaald naar het internationaal antidopingbureau Wada wegens de meldplicht waar aan ook tennissers zich volgens de nieuwe code hebben te houden. De Spaanse nummer één van de wereld noemde de strenge regelge ving betreffende de 'whereabouts' een schande en een onacceptabele heksenjacht. Hij is niet van plan het bij een verbale aanval te laten. AMSTERDAM - Evander Sno moet vanaf vandaag meetrainen met Jong Ajax. De middenvelder is vol gens de Amsterdammers afspra ken met de technische en medi sche staf niet nagekomen. De maat regel geldt in principe voor een week. Ajax nam Sno (21) in de zo mer over van Celtic. Hij kreeg in de eerste competitiewedstrijd, te gen Willem II, de rode kaart en moet zich sindsdien vooral tevre den stellen met invalbeurten. LEVERKUSEN - Bayer Leverkusen en Werder Bremen hebben de kwart finales van het Duitse bekertoer nooi bereikt. Leverkusen nam al voor rust met drie treffers afstand van Energie Cottbus. Het duel eindigde in 3-1. Werder Bremen won voor 77.000 toeschouwers de lastige uitwed strijd bij Borussia Dortmund met 2-t. Claudio Pizarro maakte tien minuten voor tijd de winnende treffer. 7 dgn camping v.a. 15 dgn camping v.a. 11 dgn appartement v.a. 8 dgn appartement v.a. 15 dgn camping v.a. 1 Ivf 8 dgn appartement v.a. 15 dgn camping v.a. 11 dgn camping v.a. 8 dgn hotel v.a. 15 dgn camping v.a. C 1 I 0"T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33