Sport PZC PSV hoopt op komst Rijkaard Braafheid in voorselectie 27 33 32 Ex-bondscoach lijkt serieuze kandidaat om Stevens op te volgen. Eredivisie: ontslagen voetbaltrainers Mario Been tekent contract voor drie jaar bij grote liefde Feyenoord Bondscoach kiest voor Twente-speler voor oefenduel met Tunesië. Frederique Versluijs is vooral een trainingsbeest Donderdag 29 januari 2009 FC Twente moeiteloos naar kwartfinales van bekertoernooi Tip? sportdlpzc.nl door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Frank Rijkaard is een serieuze kandidaat om Huub Ste vens op te volgen als trainer van PSV. Hoewel de oud-coach van het Nederlands elftal en FC Barce lona heeft aangegeven dit seizoen geen club meer te willen trainen, ziet PSV in hem een goede vervan ger van de gisteren opgestapte trai ner. Enkele uren na het vertrek van Ste vens besloot de clubleiding om de technische verantwoordelijkheid voorlopig in handen te leggen van het duo Dwight Lodeweges-Jan Wouters. Vandaag komt de raad van commissarissen (rvc) bijeen om zich te buigen over de ontsta ne situatie. De commissarissen werden over donderd door Stevens' besluit om de handdoek te gooien. „Ontzet tend jammer", noemt rvc-lid Wim van der Leegte het vertrek van de coach. „We hebben dit niet zien aankomen en zijn erdoor overval len." Directeur Jan Reker betitelde de dag van het vertrek van Stevens als „de zwaarste in mijn hele carrière. Zeker met mijn achtergrond als trainer doet dit erg pijn. Huub Ste vens is een fantastische collega en een fantastisch mens", aldus Re ker. „We hebben er alles aan ge daan om Huub te steunen." Stevens diende gisterochtend om half tien zijn ontslag in bij PSV, omdat de samenwerking met de spelersgroep niet goed is. In een lang gesprek met de directie, waar in hij tal van voorbeelden noem de, legde Stevens zijn beweegrede nen uit om op te stappen. De nabespreking van het duel met NAC op dinsdagochtend vormde de druppel. Daarin bleek ander maal dat hij niet op één lijn zat met een deel van zijn selectie. Ste vens voelde zich daarin niet se rieus genomen door enkele spe lers. Na langdurig overleg met zijn NM Frank Rijkaard is een serieuze kandidaat om Huub Stevens op te volgen als trainer van PSV. Stevens bood gisteren onver wacht zijn ontslag aan. zaakwaarnemer Kees Ploegsma be sloot Stevens dinsdagavond om het bijltje erbij neer te gooien. „Huub had het gevoel aan een dood paard te trekken", aldus Ploegsma. „Het had geen zin meer om hem ervan te overtuigen een andere beslissing te nemen. Huub vond het niet in het belang van PSV om nog langer te blijven. Dat siert hem." De directie opperde gistermiddag de mogelijkheid om, net als vorig jaar met Sef Vergoossen, een inte rim-trainer aan te stellen. In dat verband viel de naam van Foppe de Haan. In kringen rond het team gelden Lodeweges en Wouters niet als favoriete kandidaten om het seizoen af te maken. Voor ko mend seizoen zijn intern naast Rijkaard ook Fred Rutten, Erwin Koeman en Dick Advocaat ge noemd. Rijkaard geniet in sommi ge kringen de voorkeur, omdat hij Spaans spreekt, evenwichtig over komt en een mondiale uitstraling heeft. Volgens de raad van commissaris sen heeft het besluit van Stevens geen consequenties voor algemeen directeur Reker. „Over hem zijn we eigenlijk heel tevreden", aldus rvc-lid Van der Leegte gisteren. „Los van het feit dat hij soms veel vertelt in de publiciteit doet hij zijn werk echt goed en is hij er veel mee bezig." Volgens oud-voorzitter Harry van Raaij is Guus Hiddink de ideale man om PSV te adviseren bij de opvolging van Stevens. „Hiddink kent de spelers, hij kent de Herd- gang en hij kent de club. Ik hoop dat ze zich er niet te groot voor voelen", doelde het erelid van de Eindhovenaren op de beleidsbepa lers bij PSV. Felix Binicewicz GPD/RS/Bron: Infostrada ROTTERDAM - Mario Been (45) wordt per 1 juli 2009 de nieuwe hoofdtrainer van Feyenoord. Hij maakt het lopende seizoen af bij NEC Nijmegen. Leon Vlemmings blijft tot de zo mer interim-coach, bij Feyenoord, de rol die hij bekleedt sinds het vertrek van Gertjan Verbeek twee weken geleden. Been, die bij NEC voor een afkoopsom van 750.000 euro mag vertrekken, tekent een driejarig contract in Rotterdam. Voor Been, oud-speler en assis tent-trainer van Feyenoord, gaat een langdurig gekoesterde wens in vervulling. „Bij beide partijen was er vanaf het eerste begin de wens om er samen uit te komen en dat is dan ook in recordtempo ge lukt", aldus algemeen directeur Eric Gudde van Feyenoord op de website van de eredivisieclub. Mario Been zegt blij te zijn dat 'de kogel door de kerk is' en wil zich richten op de volgende tegenstan der van NEC. Feyenoord komt zondag naar Nijmegen. ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft verdediger Edson Braaf heid (25) van FC Twente opgeno men in zijn voorlopige selectie voor de oefeninterland van het Ne derlands elftal tegen Tunesië. Van Marwijk riep ook Stijn Schaars op. Door een slepende en kelblessure was de middenvelder van AZ lang niet inzetbaar. De de finitieve selectie wordt 6 februari bekendgemaakt. Oranje speelt woensdag 11 februari in Tunis te gen Tunesië, ,de nummer 45 van de Fifa-ranking. De aftrap in het Stade 7 Novembre is om 20.30 uur. De voorlopige selectie. Doel: Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Michel Vorm (FC Utrecht). Verdediging: Khalid Boulah- rouz (VfB Stuttgart), Edson Braafheid (FC Twente), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Tim de Cler (Feyenoord), John Heitinga (Atletico Madrid), Dirk Marcellis (PSV), Joris Mathijsen (HSV), André Ooijer (Blackburn Rovers). Mid denveld: Ibrahim Afellay (PSV), Mark van Bommel (Bayern M), Orlando En gelaar (Schalke 04), Nigel de Jong (Man chester City), David Mendes da Silva (AZ), Stijn Schaars (AZ), Wesley Sneij- der (Real Madrid), Rafael van der Vaart (Real Madrid) en Demy de Zeeuw (AZ). Aanval: Ryan Babel (Liverpool), Klaas-Jan Huntelaar (Real Madrid), Dirk Kuijt (Liverpool), Robin van Persie (Ar senal) en Arjen Robben (Real Madrid). Ontslagen trainers, halverwege het seizoen in de afgelopen tien jaar Seizoen Trainer Club 1999/2000 Frans Thijssen Jan Everse Herbert Neumann De Graafschap Sparta Vitesse 2000/2001 Rob McDonald Henk Duut De Graafschap Fortuna Sittard 2001/2002 Jan van Dijk Co Adriaanse Hans Verel Roda JC Ajax Fortuna Sittard 2002/2003 John van 't Schip Dwight Lodeweges Henk van Stee Chris Dekker FC Twente FC Groningen AZ RBC Roosendaal 2003/2004 Peter Boeve Henk Wisman FC Zwolle FC Volendam 2004/2005 Johan Neeskens NEC 2005/2006 Robert Maaskant Cees Lok Ton Lokhoff Dolf Roks Rini Coolen Willem II NEC NAC Breda RBC Roosendaal FC Twente 2006/2007 Frans Adelaar Adrie Koster ADO Den Haag RKC Waalwijk 2007/2008 Dennis van Wijk Gert Aandewiel Ruud Brood Willem II Sparta Rotterdam Herades Almelo 2008/2009 Raymond Atteveld Willem van Hanegem Hans Westerhof Gertjan Verbeek Huub Stevens Roda JC FC Utrecht Vitesse Feyenoord PSV Raymond Atteveld Willem van Hanegem Gertjan Verbeek Huub Stevens, foto ANP Raymond Atteveld (Roda JC), Hans Westerhof (Vitesse), Willem van Hanegem (FC Utrecht) en Gertjan Verbeek (Feyenoord) gingen Huub Stevens (PSV) dit seizoen voor. Opvallend is dat deze jaargang in het geval van Westerhof, Verbeek en Stevens een slechte relatie met de spelersgroep als voornaamste reden voorde breuk wordt opgegeven. Een jaar geleden werden drie trainers van eredivisieclubs ontslagen als gevolg van slechte resultaten: Dennis van Wijk (Willem II) Gert Aandewiel (Sparta) en Ruud Brood (Heracles).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29