Nettenvrije zone afgeblazen Stip er eens op uit stipreizen.nl Opvoedhulp op dagverblijf toch voortgezet Provincie treft geen blaam in afschot herten Economisch plan moest door de mangel Kamer wil wel afspraken over wie welke plek benut. 3538 pijpen in één orgel Stedentrip Berlijn La Dolce Vita Cruise*** Weekendje PZC Donderdag 29 januari 2009 25 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Een nettenvrije zone van 250 meter voor de Nederland se kust komt er niet, omdat zoiets de Tweede Kamer te ver gaat. De meerderheid ziet meer in het ma ken van afspraken over wie, wan neer welke plek mag benutten. Dat bleek gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer. Zeesportvissers willen een netten vrije zone, omdat ze vanaf het strand nauwelijks meer een hengel kunnen uitgooien door het grote aantal netten van beroepsvissers. „We zijn gewend om met iedereen te overleggen", betoogde Fred Bloot van Sportvisserij Nederland. „Maar voor de visserijsector is een zone van 250 meter onbespreek baar. Daarom zitten we hier." Ook de KNRM pleitte voor meer ruimte. Reddingsboten worden door netten gehinderd en schroe ven van pleziervaartuigen raken er in verstrikt, vertelde directeur Sip Wiebenga van de KNRM. De net ten hangen ook snorkelaars, dui kers, zwemmers en kanovaarders in de weg, zei Roel Roeten van het Nederlands platform voor waterre creatie. De beroepsvissers zien een zone voor alleen sportvissers en recrean ten niet zitten. „Dat staat gelijk aan het afschaffen van de staand wantvisserij", reageerde Barbara Rodenburg van de Nederlandse Vissersbond. „Een groep vissers is voor broodwinning afhankelijk van die 250 meter. Staan er netten, dan moeten hengelaars even door lopen. Maar dat geldt ook anders om." Zoals het nu is kan het niet door gaan, concludeerde een meerder heid van de Kamer. Maar geheel af sluiten van de zone gaat partijen te ver. In het maken van afspraken maken over wie, wanneer welke plek mag benutten ziet de Kamer dé oplossing. Aan het eind van het overleg boden zowel de sport- als de beroepsvissers ruimte voor der gelijke afspraken. MIDDELBURG - Het opvoedproject Opvallend Tussenin van Bureau jeugdzorg blijft ook in 2009 be staan. Dat antwoordt het dagelijks provinciebestuur op vragen van de CDA-statenfractie. Bureau Jeugd zorg wilde met het project staken omdat het eigenlijk een taak van de gemeenten is. Maar die hadden er (nog) niet op gerekend dat ze het project zouden overnemen. De provincie heeft nu afgesproken dat jeugdzorg er nog een jaar mee doorgaat, tot er afspraken met ge meenten zijn gemaakt. Medewerkers van Opvallend Tus senin gaan op afroep naar kinder dagverblijven en peuterspeelzalen als een kind problematisch gedrag vertoont. Ze geven telefonisch ad vies en cursussen en ze organise ren thema-avonden voor mensen die in dagverblijven of speelzalen werken. De dagverblijven zijn heel tevreden over het project, ook om dat het goedkoop is. DEN HAAG - De provincie Zeeland heeft alle alternatieven onderzocht eer vergunning is verleend voor het afschieten van 325 in de Kop van Schouwen. Dat antwoordt minister Verburg (CDA, Natuur) op vragen van Ma rianne Thieme (Partij voor de Die ren). Die vindt dat alle mogelijke middelen moeten worden ingezet voordat sprake kan zijn van af schot. Beperken van de snelheid op de N57 en N59 ter voorkoming van botsingen met herten, zoals Thieme voorstelde, kan volgens Verburg niet. Het zijn 'rijkswegen met een nationale functie'. Snelle doorstroming van verkeer is op zulke wegen nodig, aldus Verburg. Verder heeft de provincie genoeg preventieve maatregelen geno men. Verder twijfelt de minister niet aan de juistheid van tellingen van het aantal herten. OUD-SABBINGE - Zó'n groot orgel, dat wil je aan aan gewerkt aan het nieuwe binnenwerk van het grootste orgel dat Nijsse ooit heeft gebouwd. De iedereen laten zien. Daarom houdt orgelbouwer orgel van de Nieuwe Kerk in Kampen. Het instru- orgelmaker zit aan de Ring 6 in Oud-Sabbinge. René Nijsse (voorgrond) op zaterdag 7 februari ment heeft drie klavieren en 3538 pijpen, waar- Bezoekers zijn volgende week zaterdag welkom een open dag. Nijsse heeft er bijna anderhalf jaar van de grootste vijf meter lang is. Het is het tussen 10.00 en 14.00 uur. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De kredietcrisis heeft de totstandkoming van het provinciaal sociaal-economisch be leidsplan 2009-2012 flink door el kaar gehaald. Het plan was al in een vergevor derd stadium toen de gevolgen van de kredietcrisis in volle hevig heid duidelijk werden. Dat bete kende dat het hele plan nog eens kritisch door de molen moest. Ge deputeerde Staten hebben het gis teren gepresenteerd. Onderdeel is een jaarplan waarin per sector wordt aangegeven wat de doelstelling is en welke stappen ondernomen worden om dat doel te halen. Sommige van die stap pen zijn concreet, bijvoorbeeld om dat ze al zijn gezet, andere wat va ger, zoals het vitaal houden van het Sloegebied en de Kanaalzone. Verder is geprobeerd lijnen te leg gen tussen de verschillende secto ren in de Zeeuwse economie. 4-daagse autovakantie inclusief: verblijf in het Ramada Globus Hotel***+ inclusief ontbijt. Ook 3, 4 en 5 k dagen mogelijk van jan t/m dec. A complete 8-daagse cruise k Vertrek april t/m okt. Inclusief: vliegreis R'dam- Genua, taxen, transfers, cruise met Costa Concordia***** o.b.v. volpension. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 oers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden Berl'in winnen? "«"«VOO, ,mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27