Gezegend, dat zijn we zeker Vakbond bezorgd over Dow w Heldere taal geëist over Schorebrug Gimbrére HELFT van de HELFT Groen licht voor Stelhoeve Geld voor school in Baarland Lein en Clasina de Nooijer-Meulmeester 65 jaar getrouwd. Vakbond betreurt gesloten bedrijfscultuur bij chemieconcern. Spiderman snoeit hoge populieren GEHELE WINTERCOLLECTIE Gedeputeerde Van Waveren verrast door raad Reimerswaal. w PZC Donderdag 29 januari 2009 [23 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als je al vijfenzestig jaar gelukkig met elkaar getrouwd bent en - op wat kleinigheden na - nog gezond bent ook, wat heb je dan nog te wensen? „Dat we nóg langer samen blijven. En dat we nóg langer gezond blij ven." Clasina de Nooijer'(84) weet het wel. Na een korte stilte en een blik naar boven heeft ook haar echtgenoot Lein (85) nog een wéns. „Ja, nog één ding. En dat is het voornaamste",'verwoordt hij 'Ik keek naar haar en dacht: wat ben ik toch dankbaar voor wat ik heb' zijn wens over het leven na dit le ven. Het diamanten echtpaar woont al 57 jaar aan misschien wel het mooiste plekje van Vlissingen: de Zeilmarkt, met de jachthaven als voortuin. Hetzelfde water als waar Lein vroeger met zijn kotter kwam binnenvaren, na een week op zee. „Dan stond mijn vrouw altijd te zwaaien bij het raam. Onze jong ste zoon kwam naar me toe ge rend. 'Lein', riep hij dan, 'mag ik aan boord komen?' Hij zei Lein, want als kleine jongen dacht hij wel eens dat mijn vader zijn vader was, omdat ik vaak van huis was. TERNEUZEN - FNV Bondgenoten wil proberen gedwongen ontsla gen bij Dow Benelux in Terneu- zen te voorkomen. De bond is ge schrokken van de omvang van de reorganisatie (op termijn 200 van de 2150 banen weg) en vraagt zich af waarom Dow direct drastische maatregelen neemt. Bondsbestuur- der Liliane Schoone had liever ge zien dat Dow tijdelijk arbeidstijd verkorting had aangevraagd voor een aantal medewerkers. Als de markt weer aantrekt, zouden de medewerkers weer voltijds kun nen worden ingeschakeld. Dow heeft echter al drie Terneu- zense fabrieken permanent geslo ten. Ook op langere termijn gaan die fabrieken niet weer open en het werk voor de daar actieve me dewerkers is daarmee ook voor goed verdwenen, verklaarde direc teur Peter Holicki deze week nog. De FNV betreurt de gesloten be drijfscultuur van Dow. De vak bond is niet ingelicht over de forse inkrimping bij het bedrijf Van oudsher heeft de bond weinig aan hang bij het chemieconcern, dat voornamelijk met individuele con tracten werkt. Toch wil Schoone de belangen van haar naar schat ting 150 leden zo goed mogelijk be hartigen. Dental Goes B.V. Van de Spiegelstraat 56 4*161 LN Goes T -1-31 (0)113 231220 F+31 (0)113 250335 dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden. Lein en Clasina de Nooijer-Meulmeester zijn na een huwelijk van 65 jaar nog altijd gelukkig met elkaar. Zeker ge zien hun schare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. foto Ruben Oreel Mijn vader heeft 33 jaar bij ons in huis gewoond en al die tijd heeft mijn vrouw voor hem gezorgd. En voor onze eigen kinders." Vijf kinderen hebben ze gekregen. Een dochter overleed op haar ze ventiende. Op zo'n feestdag als de ze denken De Nooijers daar extra aan. Maar ook aan het geluk van de negen kleinkinderen en 21 ach terkleinkinderen. „Gezegend, dat zijn we zeker." Het is een hechte familie. Alle kinderen wonen in Paauwenburg, op nog geen 150 me ter bij elkaar vandaan. „Elke zater dag komen we met de zoons en de zwagers hier", vertelt schoonzoon Sjaak. „Al veertig jaar. Dan praten we vooral over de visserij, waar we allemaal in hebben gezeten. En mijn schoonmoeder maakt nog al tijd heerlijke soep." Clasina glundert. Ze vertelt dat zij en Lein altijd samen zijn. „En hoe langer je bij elkaar bent, hoe meer je elkaar gaat waarderen. Wat ik in hem waardeer? Alles." Ze is nog even mooi als op foto's van 65 jaar geleden. In dezelfde Arnemuidse dracht. Lein heeft haar nooit in burger gezien. „Ik zou het niet eens willen. Nee, ik vind het mooi. Mijn moeder had het ook." Hij is zichtbaar trots op zijn Clasi na. „Ik werd vanochtend wakker, ik keek naar haar en ik dacht: wat ben ik toch dankbaar voor wat ik heb. Daar ben ik op zo'n moment gewoon klein onder." WEMELDINGE - Gedeputeerde Sta ten geven groen licht voor het plan om van De Stelhoeve in We- meldinge een recreatiegebied te maken.Initiatiefnemer Wouter Drijver uit Goes reageert 'opge lucht' op het besluit, maar houdt nog een slag om de arm. „Mensen hebben nu zes weken de tijd om zienswijzen op het besluit van GS in te dienen." Drijver wil De Stel hoeve op cultuurhistorisch verant woorde wijze ver- en herbouwen. De hoeve uit omstreeks 1750 wordt woonhuis; de terug te bou wen schuur een luxe groepsaccom- modatie voor 56 personen. Daar komen achttien 'cottages' met Zeeuwse uitstraling, een ontmoe tingsgebouw voor veertig perso nen en in een later stadium een camping met 250 plaatsen. OUDELANDE - Je moet maar durven. Als een heuse Spiderman klautert deze boomverzorger aan de Oudelandsepolderdijk bij Oudelande op grote hoog te van tak naar tak. Voorzien van tuigen, touwen en een handzaag ontdoet de werknemer van Pius Floris Boomverzorging woensdagochtend een aan tal populieren van ballast. foto Willem Mieras "T WALSTRAAT VLISSINGEN LANGE DELFT MIDDELBURG (m.u.v. jassen jacks) door Harmen van der Werf KRUININGEN - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) wil dat de gemeente Rei merswaal zo snel mogelijk helder heid verschaft over het al dan niet meewerken aan de aanleg van het het omstreden (natte) bedrijven terrein Schorebrug bij Kruiningen. Hij is onaangenaam verrast door het verzet tegen Schorebrug dat de ze week bleek te leven in de ge meenteraad van Reimerswaal. Dinsdagavond staakten de stem men in de raad van Reimerswaal over een voorstel om onder voor waarden akkoord te gaan met Schorebrug. Negen raadsleden stemden voor en negen tegen. Het voorstel waarover is gestemd, hield in dat Reimerswaal akkoord gaat onder de voorwaarden dat de hele polder bedrijventerrein wordt (zodat alle bewoners kunnen wor den uitgekocht), dat de ontwikke ling niet ten koste mag gaan van andere bedrijventerreinen in Rei merswaal en dat Reimerswaal ter compensatie twee miljoen euro krijgt van de provincie. Dit geld zou voor de herinrichting van het centrum van Kruiningen zijn. Omdat de stemmen over het voor stel staakten, moet het in de eerst volgende raadsvergadering weer in stemming worden gebracht. Die is 17 februari. De kans is groot dat de stemmen dan weer staken en dan is het voorstel officieel verworpen. Van Waveren wil dit niet afwach ten, liet hij gisteren weten. „Uit de stemming blijkt, dat er geen breed draagvlak voor Schorebrug is. Ik wil daar snel over praten met Rei merswaal." Schorebrug is onder meer bedoeld om watergebonden bedrijven uit het Goese haven- en industriege bied onderdak te bieden. Snelheid is daarbij geboden, ook vanwege subsidie van de rijksoverheid. BAARLAND - De gemeente Borsele kan zo'n 130.000 euro in haar zak houden. Het ministerie van Onder wijs blijft het volgend schooljaar openbare basisschool De Beren burcht in Baarland bekostigen. Staatssecretaris Sharon Dijksma (PvdA, Onderwijs) heeft dit giste ren besloten. Met haar beslissing loopt Dijksma vooruit op een wetsvoorstel over ruimere normen voor behoud van dorpsschooltjes. Dit voorstel komt waarschijnlijk najaar 2009 in de Kamer. Voor Bor sele zou dat te laat zijn, terwijl de gemeente het geld op basis van de nieuwe wet zeker zou krijgen. De Berenburcht zat 1 oktober vo rig jaar onder het minimumaantal van 23 leerlingen, op twintig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25