Jeugdhonk in plaats van jongerenbus Tienjarige is trekker Politie tast op Smartlappengala volledig in het duister süPEg_ TOETER weke N Kokkelsector krijgt 45.000 euro donderdag t/m zondag Graag gedaan. Super deBoer Doel Stichting Welzijn Veere is om dit jaar vier honken te openen. Golf inbraken teistert Zeeuws-Vlaanderen sinds begin december. GOESE RESTANTEN 3-PAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN! DOOR DE HELE BINNENSTAD 29 - 30 - 31 JANUARI W PZC Donderdag 29 januari 2009 I 21 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Stichting Welzijn Veere wil binnen twee jaar in alle Veerse kernen een jeugdhonk heb ben. Als dat lukt, verdwijnt de jon gerenbus. In Vrouwenpolder is eind vorig jaar al een jeugdhonk geopend in het Verenigingsgebouw. Aagteker- ke volgt op vrijdag 6 februari. Dan is de officiële opening van het honk in De Tweesprong. Chris Maas, directeur Stichting Welzijn Veere, vertelt dat Dom burg de derde kern is waar een honk op stapel staat. Als locatie wordt gedacht aan het Schutters hof „De bedoeling is dat we dit jaar vier honken openen. Er zijn ook al plannen voor Meliskerke en Koudekerke, maar die verkeren nog in een erg pril stadium. Of we binnen twee jaar alles gerealiseerd hebben, hangt van een aantal fac toren af Is er geschikte ruimte en kunnen we voldoende vrijwilli gers vinden voor de begeleiding." Volgens Chris Maas krijgt het honk in Aagtekerke een andere op zet dan dat in Vrouwenpolder. „In Aagtekerke moeten we samen met vrijwilligers zorgen voor de bege leiding. In Vrouwenpolder zitten we in het Verenigingsgebouw waar de beheerder een handje toe steekt. We hebben'in Aagtekerke inmiddels dertien vrijwilligers ge vonden, die eens in de zes weken aanwezig zullen zijn. We gaan de ze week huis-aan-huis via flyers de jongeren en hun ouders op de hoogte stellen van het nieuwe honk. Daar staan ook de namen I** In De Tweesprong in Aagtekerke wordt vrijdag 6 februari een jeugdhonk geopend. Het is de be doeling om dit jaar nog drie hon ken te openen in de gemeente. op van de vrijwilligers. Allemaal mensen uit het dorp, dus dat is vertrouwd. We hebben goede ver wachtingen van het honk. Uit het aantal bezoekers in de jongeren- bus hebben we kunnen destilleren dat er in Aagtekerke behoefte was aan een plek waar jongeren kun nen biljarten, gamen of gewoon lekker zitten." Het honk in Aagtekerke wordt vrij dag 6 februari om 19.00 uur geo pend en is elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.30 uur open voor jeugd van 12 tot 17 jaar. De bus ver dwijnt dan uit Aagtekerke. Die bus stond overigens al langer niet meer in Vrouwenpolder. „We hebben via onze straathoekwer kers van jongeren in Vrouwenpol der de vraag gekregen naar een plek om samen te komen. Die bus zagen ze niet zitten, maar er was wel behoefte aan een ruimte voor hen. Ze kunnen nu iedere dinsdag terecht in het Verenigingsge bouw." door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een tienjarig meisje is zaterdag 7 februari de ster van het elfde Smartlappengala in poppo dium Brogum. Aukje Fijn be stormt momenteel de hitlijsten met het nummer Ben je verliefd en komt volgende week naar Zierik- zee. Aukje deed al op haar zevende mee aan talentenwedstrijden. Te genwoordig treedt ze gemiddeld eens per maand ergens in het land op, vertelt haar moeder Hettie. „En ze vindt het geweldig." De zangeres uit het Gelderse Wezep brengt vooral covers, van onder meer Marianne Weber, Charlène en Jannes. Haar hit Ben je Verliefd was echter een 'eigen' nummer. En daar blijft het niet bij, verklapt haar moeder. „Eind februari gaan we de studio in om een clip op te nemen bij haar volgende single." Zoals het een ster betaamt, heeft Aukje een eigen fansite op hyves. Die heeft inmiddels bijna driehon derd leden. Naast Aukje komen ook Dennis Aukje Fijn van Dijkhuizen (vorig jaar ook van de partij), Edwin Hoevelaak, Harm Wolters en Marco Vandera naar Brogum. Het gala begint om 21.30 uur. Kaarten kosten 12,50. Zie ook: www.brogum.nl of http://aukjefijn.hyves.nl door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De kokkelsector moet genoegen nemen met een schade vergoeding van .45.000 euro van minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat voor een elektriciteits kabel van Delta Nutsbedrijven die in de Westerschelde ligt. Dit heeft de Raad van State gisteren be paald. De kokkelvissers eisten twee miljoen euro omdat door de kabel, die er al tien jaar ligt, een strook van 200 meter weerszijden niet kan worden bevist. Volgens de sector is ook bewezen dat de kokkelstand rond de nutskabel ach teruit is gegaan. Volgens het minis terie is dat niet waar. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wordt geteisterd door een golf van inbraken. Vanaf eind november tot de jaarwisseling noteerde de politie zon tachtig woningkraken. Deze maand werd in circa dertig huizen ingebroken. De politie houdt buurtonderzoe ken, maar tast nog in het duister omtrent de daders. „De recherche legt alle'zaken naast elkaar om te zien of er overeen komsten zijn", zegt politiewoord voerster Esther Boot. „Daaruit blijkt in ieder geval dat de meeste inbraken plaatsvinden in de na middag en de vroege avonduren." Er is geen lijn te bespeuren voor wat betreft de plaatsen waar wordt ingebroken. De daders slaan hun slag door geheel Zeeuws-Vlaande ren. Ze hebben het in de meeste gevallen gemunt op geld en siera den. Ook in Vlaanderen vinden veel in braken plaats. Het is niet bekend of er een verband is met de Zeeuws-Vlaamse zaken. „Onze re cherche heeft over de inbraken wel contact met de Belgische colle ga's", zegt Boot. „Ze bekijken of het misschien gaat om een bende die vanuit België opereert, of juist andersom." Ook Walcheren heeft recent te maken gehad met een flinke inbraakgolf Daar loopt het politieonderzoek naar de daders ook nog steeds. De politie roept op extra alert te zijn op verdachte omstandighe den. „Noteer kentekens van ver dachte auto's en bel die naar de po litie door. Mogelijk kan die infor matie bijdragen tot een oplossing van de inbraakgolf', zegt Boot. De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 29 januari t/m zondag 01 februari 2009. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt OP=OP. w w w.superdeboer.n I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23