krachtproef Voorzitter SSP waarschuwt voor concurrentie Koploper is niet af te stoppen in eerste klasse van futsalcompetitie Deelnemers moeten lopen, mountainbiken en motorcrossen. Bekerduels vastgesteld op dinsdag 10 februari Johnny Hoogerland in Ster van Bessèges Internetplan/Tempo Team rekent simpel af met De Tukker. Blessure van Rawidjan komt RIA W. slecht uit Weer averij voor Delta Lloyd in Ocean Race Bakker op schot voor Zaamslag Ronald de Bock ziet net over grens steeds meer wedstrijdenreeksen. Trimjoopkalender Zeeuws-Vlaanderen Z PZC Woensdag 28 januari 2009 33 door Barry van der Hooft WESTDORPE - De opzet is geba seerd op die van een triatlon. Al leen hoeven de deelnemers aan de Triath-Cross in Westdorpe zater dag niet het water in. Lopen, mountainbiken en tenslotte nog een flink stuk motorcrossen, dat is de opdracht op het Finlandcircuit. „Het wordt een ultieme kracht proef', weet organisator Marijke Hemelsoet. Het idee komt uit de koker van sportfanaat Didier Dhondt, een Belgische trainer die zich onder meer bezighoudt met skiën, snow- boarden en parachutespringen. He melsoet: „Didier komt al jaren bij mij over de vloer. Hij vertelde dat het leuk zou zijn zon Triath-Cross te organiseren. Ik had er nog nooit van gehoord, maar het idee sprak me aan. Bij wijze van proef heb ik het op onze website gezet, zodat mensen konden inschrijven. De respons is tot nu toe boven ver wachtingen." In de afgelopen anderhalve maand hebben al veertig deelnemers zich aangemeld. Het is een verrassend hoog aantal, vindt Hemelsoet. „Ze komen ook echt overal vandaan. Uit Zeeuws-Vlaanderen, Arnemui- den, Vlissingen, Steenbergen, Ba- rendrecht en zelfs één uit de Ach terhoek. Daarnaast doen er veel Belgen mee. Van één van hen kreeg ik een mooie vraag. Of hij na het fietsen en lopen in zijn blo te benen op de crossmotor moest springen. Dat is natuurlijk niet het geval. We hebben verschillende wisselzones ingericht, waarin de deelnemers zich kunnen verkle den. Daar staan na het mountain biken de laarzen en het crosspak. klaar. We gaan ook controleren of ze echt alles aan hebben, want de veiligheid staat voorop." jpW Op het Finlandcircuit vindt zater- dag de eerste editie van de Triath-Cross plaats. De deelne mers moeten lopen, mountainbi ken en motorcrossen. De bekendste deelnemers zijn mo torcrosser Roy Gijsel uit Heikant en voormalig wielrenner Rob Bij- vank. „Hij is een tijdje geleden met crossen begonnen", weet Ma rijke Hemelsoet, „en doet samen met zijn zoon DJ mee." Voor de wedstrijd in Westdorpe hebben zich verder weinig junio ren aangemeld. „We laten ze daar om samen met de senioren star ten", legt Marijke Hemelsoet uit. De wedstrijd mag ook als koppel worden afgewerkt. „Dat doen we voor degenen die het te zwaar vin den. De één loopt en stapt op de mountainbike, de ander neemt het crossen voor zijn rekening." De deelnemers krijgen allemaal een bandje om de arm waar de af gelegde ronden op worden afgete kend. Daarnaast hebben ze alle maal startnummers op lichaam en fiets. Naast de crossmotoren mag ook op een quad worden gereden. De Zeelandbaan op het circuit in Westdorpe wordt gebruikt voor het lopen, het motorcrossen vindt plaats op de Finlandbaan. Tussen de twee banen in, ligt in het bos het mountainbikeparcours. Voor atleten die niet over een crossmotor beschikken wordt tege lijkertijd een ATB-cross georgani seerd, waarbij alleen moet worden gelopen en gemountainbiked. Triath-Cross De voorinschrijving voor de Triath-Cross is inmiddels geslo ten. Op de dag zelf kan in Westdorpe nog wel ingeschre ven worden. Dat kan zaterdag alleen tussen 10.30 uur en 12.30 uur op het Finlandcircuit. Om 12.45 uur vindt voor alle deelnemers een centrale brie fing plaats. De start is vervolgens om 13.30 uur. De junioren (12 tot en met 17 jaar) moeten 2,5 km lopen, 5 km mountainbiken en 15 km motorcrossen. Voor de senioren (18 jaar en ouder) zijn dé afstanden res pectievelijk 5,10 en 30 km. TERNEUZEN - De Zeeuwse voetbal clubs die nog in het bekertoernooi zitten spelen hun duels in de vier de ronde op 10 februari. Die dins dagavond komt Zaamslag in actie tegen TSC en speelt Hoek 2 in Dor drecht tegen SC Emma. Verder is het Hoeven-Kloetinge, Zundert- Vosmeer en Vlissingen-Wernhout. Een ander duel uit de vierde ron de, tussen ASWH en Tholense Boys, werd gisteravond afgelast. MIDDELBURG - Johnny Hoogerland start met zijn ploeg Vacansoleil zondag in de Grote Prijs La Mar seillaise en reist daarna door naar de start van de Ster van Bessèges. De Zeeuwse profrenner maakt deel uit van het team waarin on der andere ook Baden Cooke, Ger- ben Löwik, lens Mouris, Clément IHotellerie en Borut Bozi zijn gese lecteerd. De ploegleider is Hilaire van der Schueren. door Peter Snelders TERNEUZEN - Koploper Internet- Plan/Tempo Team lijkt niet meer te stoppen in de eerste klasse* van de Zeeuws-Vlaamse fiitsalcompeti- tie. Aanvankelijk dacht het de nodi ge moeite te zullen ondervinden met tegenstander De Tukker, maar dat bleek in de praktijk niet het ge val. Met 9-1 werd het team uit Westdorpe bijna achteloos opzij geschoven. De wedstrijd tussen Tènce/Zaman en Max Korting/Pro Sport ging niet door, omdat de bezoekers met personele problemen kampten. InternetPlan/Tempo Team-De Tukker 9-1 (5-0): De koploper was er van tevoren niet gerust op, WESTDORPE - De kans is groot dat Daryl Rawidjan de topper tegen Jong Ambon zondag aan zich voor bij moet laten gaan. De snelle spits van RIA W. viel in het duel met Oostburg (1-1) al snel uit met een hamstringblessure en wordt de ko mende dagen intensief behandeld. De blessure van Rawidjan komt de koploper slecht uit, omdat Fer- di Kabal door een gebroken arm eveneens buitenspel staat. KEELUNG CITY - De Nederlandse zeilboot Delta Lloyd heeft voor de tweede keer in een paar dagen ave rij opgelopen in de Volvo Ocean Race. Er werd een barst ontdekt in de boegspant, die het schip stevig heid verleent. Ook was het groot zeil weer gaan scheuren. Zaterdag raakte het grootzeil ook al bescha digd tijdens een storm, maar na re paratie was de Delta Lloyd weer op weg naar finishplaats Qingdao. want De Tukker had de laatste we ken voor enkele verrassingen ge zorgd. Een stunt zat er ditmaal to taal niet in. Heel soepel liep een superieur InternetPlan/Tempo Team in de eerste helft uit naar 5-0. Na de doelwisseling speelde het meer ge controleerd, maar was ook toen veel te sterk voor de bezoekers. Pas bij 8-0 scoorde De Tukker tegen. Doelpunten InternetPlan/Tempo Team: Ali Eryürük (6x), Jarmo Giling, Michaël Peters en Veli Eryürük. De Tuk ker: Stefaan de Taeye. Stuntmarkt-Wentzler/Pauwels 7-13 (1-7): In de eerste helft maakte Wentzler/Pauwels het verschil. Toen speelde het team scherp en geconcentreerd. In de tweede helft viel de concentratie wat weg. In die periode was Stuntmarkt ook veel gretiger, dan in de eerste helft. Doelpunten Stuntmarkt: Bastiaan An- KLOOSTERZANDE - Jordy Bakker is vier dagen voor de derby tegen Ter- neuzense Boys in vorm. De aanval ler scoorde gisteravond vier keer voor Zaamslag in het oefenduel met Hontenisse. De eersteklasser won in Kloosterzande met 6-3, na een i-o-voorsprong bij rust. Nadat Zaamslag afgelopen week einde al simpel afrekende met 's-Heer Arendskerke (9-0) had het nu ook weinig problemen met zondag-vierdeklasser Hontenisse. Naast Bakker scoorden Mario de Fouw en Ugur Kahveci beiden één keer voor de ploeg van trainer Ri- nus Zegers. Voor Hontenisse wa ren Peter van Dijk (2x) en Tom Rijk de doelpuntenmakers. Opmerkelijk was dat Hontenisse niet over een doelman kon be schikken, waardoor de Zaamslag- keepers Bart Costanje en Youri Bakker beiden één helft het doel van de zondagclub verdedigden. Bakker incasseerde voor rust één goal, Corstanje moest in de twee de helft liefst vijf keer vissen. né (3x), Collin van Goethem, Michiel van Goethem, Christoph de Clippelei.r en Danny Knol. Wentzler/Pauwels: Pa trick Vonk (4x), Harold de Rijk (3x), Peter Vael (2x), Maarten Hermes (2x), Guido Gelderland en Mare Fackelday. In den Dwaes-Bogaert/Pro Sport 6-7 (3-3): In den Dwaes kon geen beroep doen op een drietal belangrijke spelers. Het waren de veteranen die de zaak recht moes ten zien te houden. Zij boden goed partij en waren niets minder dan Bogaert/Pro Sport. Het duel was dan ook tot de slotfase even wichtig. Juist in die slotminuten trokken de bezoekers de winst naar zich toe. Doelpunten In den Dwaes: Michaël Freijzer (3x), Jurgen Verbraeken (2x) en Jean-Paul Eggermont. Bogaerf Pro/ Sport: Jan de Visser (3x), Davy van Puij- velde (2x), Jean-Ruud de Houck en Mi chaël de Block. door Wim de Vos WESTDORPE - De stichting Sport- promotie Zeeuws-Vlaanderen (SSP).zit momenteel in rustig vaar water. Het aantal deelnemers aan de verschillende lopen blijft op peil, terwijl ook in het aantal wed strijden weinig of geen schomme ling zit. Dat bleek tijdens de verga dering, waarin de kalender voor het loopseizoen is vastgesteld. Voorzitter Roland de Bock uit Westdorpe heeft een aantal zaken geïnventariseerd en is tot een posi tieve conclusie gekomen. „We zien steeds meer nieuwe gezichten bij de wedstrijden, vooral bij de wed strijden die meetellen voor het Runnerscriterium. Daar staat uiter aard tegenover dat er ook lopers en loopsters wegvallen. Ik doe wel eens navraag bij die mensen waar om ze naar een wedstrijd van de SSP komen. Ik hoor dan vaak dat met name de organisatie van de wedstrijden goed is." De voorzitter laat ook een waar schuwing horen. „Ik denk dat we met ons criterium concurrentie uit met name België aan het krijgen zijn. In de grensstreek worden ook steeds meer van die wedstrijden reeksen gehouden. Omdat bij ons het deelnemersveld voor het groot ste deel uit Belgische deelnemers bestaat, blijven er daarvan toch tel kens weer enkelen weg." Het bestuur bekijkt nu of het aan tal wedstrijden waaraan moet wor den deelgenomen om voor een plaats in het klassement in aan merking te komen, teruggebracht zal worden. Momenteel staat dat aantal op 75 procent en dat wil het bestuur terugbrengen naar 60 pro cent. Ook de leeftijdsindeling zal vermoedelijk gewijzigd worden, zodat atleten meer tegen leeftijds genoten kunnen lopen. De stichting Sportproijiotie Zeeuws-Vlaanderen organiseert een serie trimlopen. De kalender voor het eerste deel van het seizoen 2009/2010 werd als volgt vastgesteld. 30. Boulevardloop (IJzendijke) 7. Zomerloop (Retranchement) 14. Zomerloop (Groede) 21Zomerloop (Nieuwviiet) 28. Zomerloop (Zuidzande) augustus 4. Zomerloop (Cadzand-Bad) 26. Kreekloop (Terneuzen) september 12. Bevrijdingsloop (Axel) 20. Dwars door de Zwingeul (Retranchement) 26. Appelloop (Axel) oktober 10. Erpelkappersloop (Axel) 17. Appelgaardloop (Terneuzen) 24. Hulsterloo-loop (Nieuw-Namen) 31Piet Spruit Memorial (De Braakman) SSL november 7. Maas Afbouwloop (Terneuzen) 14. Jeff Thuy Memorial (Hoek) 15. Natüurloop (Cadzand-Bad) 21. Ronde van Drieschouwen (Axel) december 5. Dow Aflossingsmarathon (Terneuzen) 12. Scheldorado Halve Marathon (Terneuzen) 20. Jules Unlimitedioop (Breskens) 27. Napoleonhoeve Kerstloop (Breskens) 31Eindejaarscross (Axel) Sylvesterloop (Nieuwviiet) Willem Adriaanséns foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83