Dow voorziet na klap op termijn toch weer groei Twijfels over rol van Zuidchemie Sas als moderne onderneming Koos de Vuilnisman bezoekt basisscholen Wakker aanbod! z Kunstmestfabriek wil af van belast en ouderwets imago. Holicki ziet prominente positie weggelegd voor vestiging Terneuzen Playbackshow in De Lieve te Hulst Gemeente maakt extra ruimte voor fietsen Lesproject moet jeugd Hulst van het milieu bewustmaken. mmmmm celebrate your day! PZC Woensdag 28 januari 2009 23 door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Zuidchemie wil zich in de nabije toekomst nadruk kelijk profileren als een modern bedrijf in de kunstmestsector dat oog heeft voor zijn medewerkers en de samenleving. Zuidchemie stond tot voor kort be kend als een gesloten, non-com municatieve onderneming. Een be drijf, opgericht aan het begin van de vorige eeuw, met oude fabrieks- installaties en een mentaliteit die daarbij paste. Sinds 2006 maakt het bedrijf onderdeel uit van de Franse chemiegigant Total en met die overname kwam ook een ande re wind door de Sasse onderne ming waaien. Wie vandaag de dag voorbij de Sas se vestiging rijdt, ziet een redelijk opgeruimd fabrieksterrein. „Het is nog nooit zo schoon geweest", zei personeelsmanager Els van Haelst vorige week. De oorzaak van die schone terreinen ligt overigens ver ankerd in de econmische crisis. In december vroeg Zuidchemie voor de ruim honderd medewerkers ar beidstijdverkorting aan. De men sen werden - door de afnemende vraag naar meststoffen - een dag in de week naar huis gestuurd en konden een andere dag opleidin gen volgen. Daarnaast werd het be drijf opgeschoond. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat de produc tie weer wordt opgeschroefd. Re den voor de fabrieksleiding om Zuidchemie wil zich profileren als modern bedrijf dat rekening houdt met de gemeenschap. Dan moet het zich minder star opstel len, vindt de omgeving. nogmaals op Sociale Zaken een be roep te doen voor verlenging van de arbeidstijdverkortingsperiode. De Sasse stadsraad heeft twijfels over de nieuwe rol die het bedrijf zich aanmeet. Recent blokkeerde Zuidchemie de bouw van twee ap partementengebouwen op het Sas se Kanaaleiland en op ontwikke ling van het bedrijventerrein Sasse Poort zat Zuidchemie ook niet echt te wachten. De bouw zou een rem kunnen betekenen op de be drijfsvoering, werd gesteld. Voorzitter Ben Voermans van de stadsraad zou graag zien dat Zuid chemie in de toekomst afziet van dergelijke obstructies. „Als het be- - drijf echt een verbintenis met de Sasse gemeenschap wil aangaan, dan moet er toch begrip zijn voor het feit dat we nieuwbouw nodig hebben. Vooralsnog hebben we als stadsraad nog niets van het bedrijf vernomen." door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - „Een klap voor de mensen die bij Dow werken, voor een paar honderd mensen die toch wat te verwerken krijgen en een klap voor de streek." Zo rea geerde burgemeester Jan Lonink van Terneuzen op het bericht van Dow dat de lokale vertaling van de mondiale reorganisatie bij het con cern uiteindelijk toch het verlies tweehonderd vaste banen in houdt. Dat aantal was in decem ber verwacht, maar de onderne mingsraad van Dow koesterde nog hoop het banenverlies te beperken tot 150. Het mocht niet zo zijn. De ondernemingsraad (OR) wist in sa menspraak met de Terneuzense di rectie wel te bereiken dat er voor de medewerkers die weg moeten een goed sociaal plan op tafel ligt. Een belangrijk deel van de oudere Dow-medewerkers zal er ver vroegd uit kunnen met een rege ling. Daar is veel belangstelling voor. Ook voor Dow-medewerkers die zelf willen vertrekken valt fi nancieel wel wat te verhapstuk ken. Toch zo, gaf directeur Peter Holickiaan, zal een aantal mensen 1^ Dow Terneuzen past de toe- komststrategie niet aan. Het be drijf blijft volgens de directie de belangrijkste vesting buiten de VS. de orde. Koos gaat echt aan de slag met de leerlingen. Zo gaan ze oude apparaten uit elkaar halen en de onderdelen klaarleggen voor re cycling. Ook wordt de kinderen geleerd hoe ze van oud afval een mooi kunstwerk kunnen maken. Verder passeren thema's als oud papier, klokhuizen, aluminiumfolie, lege blikjes en pakjes de revue. Al met al zijn deze 'afvallessen' voor kinderen een leerzame, inter actieve belevenis. Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeen te Hulst woont vrijdag 30 januari 2009 een les van Koos bij op basis school Inghelosenberghe in Sint-)ansteen. gedwongen ontslag wachten en dat is voor Dow nieuw. Toch houdt Holicki vol dat de positie van Dow Terneuzen als de belang rijkste vestiging buiten de VS over eind blijft staan. „We gaan door met de nieuwbouw van de polyol- fabriek, de fenolplant wordt gemo derniseerd en ik verwacht nog meer nieuwe activiteiten. Ons per spectief om in westelijke richting uit te breiden, blijft ongewijzigd." Dat gegeven en het feit dat Dow zich blijft inzetten voor onderwijs zaken in de regio stemt Lonink ge lukkig: „Het geeft de verbonden heid van Dow met-de regio aan." FNV Bondgenoten maakt zich zor gen over de onslaggolf bij Dow en houdt volgende week een ledenbij eenkomst. HULST - De Stichting Welzijn Hulst (SWH) houdt zondag 8 fe bruari een playbackshow voor ouderen in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Cabaretgroep DeLaatbloeiers treedt op met deze show vol mu ziek, humor en toneel. De playbackshow begint om 14.30 uur en maakt deel uit van de reeks Uit op Zondag van SWH. De toe gang is gratis. HULST - In het bericht over de extra ruimte voor het plaatsen van fietsen bij het busstation aan de Zandstraat in Hulst is abusievelijk gemeld dat busonderneming Veo- lia dat werk uit laat voeren. Niet Veolia, maar de gemeente Hulst maakt daar dit voorjaar extra ruimte om fietsen te plaat sen. Dat gebeurt na klachten van omwonenden en mensen die regel matig het busstation passeren. Het personeel van Dow verlaat de poort. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST 'Koos de Vuilnisman' maakt de leerlingen uit groep 8 van de Hulster basisscholen de ko mende weken bewust van zwerfaf val en een schoner milieu. Koos de Vuilnisman is een theater- act van Theodoor Braaksma. Hij gaat een maand lang de Hulster ba sisscholen langs om les te geven over het onderwerp. In de les komt onder meer het te rugbrengen van kleine en grote ap paraten naar de milieustraat aan februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode zaamslag 0115 - 436 100 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 www.pullman.nl Vraag naar de gctievoorwaarden in de winkej Deze aanbieding is geldig van 22 december 2008 t/m '31 Pot Interieur-Pullman Shop Nieuwendijk 89 4571 LH Axel Tel. 0115 - 62010 www.pot.nl Ook iedere zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77