Boeren in hun vrijheid beknot Aanpak traverse Kuitaart BenZeker De te spaarrente van Nederland? Datenin jeregio Voorkeursrecht van provincie bij project Waterdunen valt slecht. ia 0900-0401117 Bij het ringrijden sprong de vonk over Z PZC Woensdag 28 januari 2009 I 21 door Frank van Cooten BRESKENS - Grondeigenaren in het gebied waar recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens moet komen (de Oud-Breskenspol- der) worden door de provincie in hun vrijheid beknot. Als zij grond willen verkopen moe ten zij die immers eerst te koop aanbieden aan de provincie Zee land. Dat komt door de Wet Voor keursrecht die onlangs door de pro vincie op de benodigde gronden voor Waterdunen is gevestigd. De provincie heeft de regie over Wa terdunen overgenomen van de ge meente Sluis om de moeizame grondverwerving vlot te trekken. De Partij voor Zeeland stelde vori ge week al kritische vragen over de Wet Voorkeursrecht. Het grondbe- leidsinstrument zorgt nu ook voor wrevel bij de Sluise fractie van het CDA en bij het actiecomité Water dunen Nee. Volgens het actiecomité ontneemt de provincie grondeigenaren en be woners in het gebied van Waterdu nen de vrijheid. „Terwijl het nog geenszins een uitgemaakte zaak is dat Waterdunen daadwerkelijk ge realiseerd zal worden. Wanneer de benodigde grond over ongeveer an derhalf jaar nog steeds niet is ver worven, moeten Gedeputeerde Staten immers goedkeuring vra gen aan Provinciale Staten om tot De Sluise CDA-fractie en het ac tiecomité Waterdunen Nee pro testeren tegen de voorwaarde dat boeren grond eerst aan de provincie moeten aanbieden. onteigening over te gaan." Boven dien is het met de huidige recessie niet zeker of het Rijk nog steeds honderd miljoen euro beschikbaar wil stellen en of de ondernemer (Molecaten) nog wel wil investe ren in vierhonderd recreatiewonin gen en een hotel, veronderstelt het actiecomité. „Het blijft: vreemd dat de provincie zonder de beschik king te hebben (dan wel te krij gen) over de benodigde grond, toch onverstoorbaar doorgaat met het ontwikkelen van Waterdunen en volledig voorbij gaat aan de mo tie van de gemeenteraad van Sluis, het ontbreken van draagvlak on der de inwoners én de economi sche situatie." In de motie spreekt de Sluise raad uit dat de benodigde gronden al leen op vrijwillige basis verwor ven mogen worden. Fractievoorzit ter Lia Flikweert van het CDA wil weten wat de Wet Voorkeursrecht concreet betekent voor de gemeen te, de beslissingsbevoegdheid van de raad en voor de ondernemers en eigenaren in het gebied. Flik weert wil ook weten waarom de raad niet op de hoogte is gebracht van deze stap. ADVERTENTIE VAN DE DAG Man, 52, sportief lichaam. Zkt gezellige, slank, blond haar, blauwe ogende vrouw voor LAT rel. Hv kranten lezen, sporten, reizen. Postbus: 100675 (C0.SÖ p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zitn of ouder. Mocht ie hulp nodig hebben bel Ö900-OÏ00038 of email naar aateninjEregio@ ukcustomersupport-com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. door Harold de Puysseleijr KUITAART - De provincie streeft er naar volgend jaar maatregelen te la ten nemen om de verkeersveilig heid in Kuitaart te verbeteren. Uit snelheidsmetingen is gebleken, dat het nodig is verkeersremmers aan te leggen. Ook de veiligheid op het aanliggende fietspad laat te wensen over. De provincie wil dit jaar enkele planvarianten uitwer ken om verbetering te brengen in de situatie. Voorzitter Han van den Bergen van de dorpsraad Rond de Kleine Vogel in Kuitaart is blij dat einde lijk actie wordt ondernomem om de doorgaande weg richting Kloos- terzande aan te pakken. „Onze grootste zorg is het fiets pad. Dat grenst rechtstreeks aan de oude rijksweg. Dagelijks fietsen daar veel scholieren. ]e wilt niet weten welke gevaarlijke situaties je daar elke ochtend ziet", aldus Van den Bergen. De dorpsraad in Kuitaart pleit vol gens hem al tien jaar voor maatre gelen. Voorzitter Van den Bergen wijst niet alleen naar de provincie, maar laat zich kritisch uit over de medewerking van de gemeente. „Die zou veel meer hebben kun nen betekenen. De gemeente is toch passief gedrag te verwijten." door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Ze hadden elkaar al een paar keer ont moet, maar toen er een ringsteekwedstrijd in Zuidzande werd gehouden, trok Piet Boone de stoute schoenen aan. Hij vroeg Stien van de Voor de of ze tijdens de wedstrijd met hem mee wilde rijden in zijn paardenkar. Toen sloeg de vonk over. Cisteren vierden Piet (84) en Stien (82) dat ze zestig jaar getrouwd zijn. Piet komt oorspronkelijk uit Oostkapelle. Tijdens de oorlog moest hij twee jaar naar Duitsland om te werken. Toen hij terugkwam stond Walcheren onder water en besloot hij zijn geluk te zoeken in Zuidzande. Daar kon hij aan de slag op een boerderij en vond hij de liefde van zijn leven. In het begin woonden Piet en Stien in een piep klein huisje. „De dekens op het voeteneinde van ons bed waren in de winter stijf bevroren", weet Stien nog. Later werd Piet, op 31-jarige leeftijd, portier bij de toenmalige NSM in Sluiskil, het huidige Yara. Daar werkte hij tot zijn pensionering. Piet en Stien wonen in een seniorenwoning in de Isabellastraat. „Een heel gezellig straatje." Beide echtelieden verkeren nog in redelijke gezond heid, hoewel zich door hun hoge leeftijd af en toe wel wat kwaaltjes manifesteren. Piet heeft al twee nieuwe heupen en moest een hartoperatie ondergaan. Om fit en soepel te blijven, fietst hij nog dagelijks een kilometertje of twintig. Piet en Stien gaan iedere dinsdag kaarten. Maar gisteren even niet, want het was feest. Tijdens een receptie in het Meulengat kwamen vele be kenden en familieleden het jubilerend bruidspaar feliciteren. Onder hen ook loco-burgemeester Co van Schaik. foto Peter Nicolai vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75