PZC ,7 Dow Terneuzen schrapt 200 banen 'Kleiner, maar wel gelijkwaardig' n SlMl i ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 18 Natuurlijk verloop en vervroegd pensioen voorkomen ontslag niet Hoogste punt woningbouwprojecten binnenstad Terneuzen Openheid voorwaarde platform Cadzand-Bad om in te krimpen. m M fUS gm U Thermphos werkt aan goed milieubeleid, maar stuit op grenzen Sluis zoekt locatie voor schapenboerderij De Goede Hoop Woensdag 28 januari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het chemieconcern Dow schrapt tweehonderd van de 2150 banen in Terneuzen. De maat regel is het lokale gevolg van een wereldwijde reorganisatie van het bedrijf, die in december werd aan gekondigd. Ook zal in Terneuzen verder bezuinigd worden op aange nomen werk (contractors) en de eigen bedrijfsvoering. Op de Dow-vestiging in Delfzijl verdwij nen ook nog eens vijf banen. De ingreep levert een besparing op van circa veertig miljoen euro. De arbeidsplaatsen zullen volgens Dow-directeur Peter Holicki 'zo spoedig mogelijk verdwijnen'. In Terneuzen wordt het banenverlies voor een groot deel opgevangen door (vervroegde) pensionering en natuurlijk verloop. Met de on dernemingsraad is een sociaal plan opgesteld. „Toch kunnen we niet met alle mensen die het betreft een regeling treffen. Er zullen ook medewerkers ontslagen moeten worden. Niet alleen oudere, ook jongere mensen. We zullen probe ren dit aantal tot een minimum te beperken", zei Holicki. Overigens zullen de Dow-medewerkers die bij het chemiebedrijf mogen blij ven werken niet zeker zijn van het behoud van hun fimctie. Door het wegvallen van medewerkers en contractors dienen er intern her schikkingen te moeten worden doorgevoerd. In december kondigde de concern leiding een wereldwijde reorganisa tie aan. Mondiaal zouden er 5000 banen verdwijnen, elf procent van het totaal, en moesten er twintig fabrieken dicht. Dow Terneuzen conformeert zich met de sluiting van drie fabrieken en het afstoten van 200 banen redelijk aan de Dow-missie. Volgens Holicki kan Dow-Terneuzen weinig anders. „Als er drie fabrieken dichtgaan, dan betekent dat het werk van mensen komt te vervallen. Daar komt bij dat de gevolgen van de economische crisis veel slechter uitpakken dan dat we enkele maanden geleden hadden durven voorspellen. De vraag naar onze producten is drastisch afgenomen. Voor enkele is er wel weer wat groei, maar over de hele lijn is het nog steeds uitermate slecht en wanheer er een kentering valt te verwachten is volstrekt onduide lijk", aldus Holicki. TERNEUZEN - De bouw van de nieuwe wonin- van de nieuwe koophuizen en de aanpak van der andere gerealiseerd worden in het Kloos- Daarnaast is er zaterdag 31 januari een open gen in de Korte Kerkstraèt en omgeving in het Pasterbos verhogen de woonkwaliteit van ter, het voormalige waterschapsgebouw. Op dag voor belangstellenden, van 10.00 tot Terneuzen door woningcorporatie Clavis, be- dit gebied. Het gaat om in totaal twaalf stads- de website www.woneninhartjeterneuzen.nl is 13.00 uur in het jongerencentrum De Pit in de reikt deze week het hoogste punt. De bouw woningen en twintig appartementen, die on- meer informatie te vinden over de projecten. Korte Kerkstraat. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten SLUIS - Hét ontwikkelingsplatform Cadzand-Bad wordt toch niet op gedoekt. Een aantal leden heeft: wethouder Maria le Roy in een open gesprek ervan weten te over tuigen dat het platform nog een rol kan spelen in een aantal ont wikkelingen in de badplaats. Zoals het parkeren, de opwaardering van de flanken en de zomerhaven. Om doelmatiger te werken wil Le Roy wel een kleinere samenstel ling van het platform. „Ik signaleer een afnemende belangstelling bij het platform. Daarnaast was het vanwege de wisselende samenstel ling vaak net een duiventil. Door wellicht een andere en kleinere sa menstelling kunnen we dieper op de materie ingaan." Voorzitter Mattheus Mulder van het platform bespreekt het voor stel met de achterban. „Op zich kunnen we best leven met een kleinere samenstelling, maar dan willen we wel als volwaardige ge sprekspartner worden beschouwd. Daar schort het wel eens aan. Openheid is onze voorwaarde om in kleiner verband door te gaan." Mulder vindt de vergelijking met een 'duiventil' wel vervelend. „Wij waren meestal compleet. De ge meentelijke vertegenwoordiging wisselde juist vaak van samenstel ling." Le Roy wil ook tweemaandelijkse bijeenkomsten voor alle inwoners in de sporthal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71