Twee dagen koersen in Dubai: Schaker Aangeenbrug slaat weer een aanval af Oemoemenoe speelt vanavond inhaalduel Onverwacht verlies Marteijn en Joziasse Jan Joosse is snelste Zeeuw op Weissensee Bekerduels vastgesteld op dinsdag 10 februari Infoavond judoklassen Scheldemond College Koploper in competitie Zierikzee wint duel met opponent Spiegels. Hoogerland met Vacansoleil in openingskoers Trainingsritten Middelkamp van start s 3 2 Woensdag 28 januari 2009 PZC MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe komen vanavond in ac tie. Op sportpark Voorborch ont vangen de Middelburgers om - 20.30 uur het tweede team ven de Haagsche Rugby Club (HRC). Het betreft een inhaalduel in de eerste klasse. Oemoemenoe bezet momenteel de voorlaatste plaats op de ranglijst. Om uit de gevaren zone te geraken, zijn de Middelbur gers eigenlijk alleen gebaat bij een overwinning. Afgelopen weekein de verloor Oemoemenoe in Utrecht nog met 46-10 van URC. ZIERIKZEE - Bij het Winter Dikke Torentoernooi in Zierikzee zijn tennissers Andrea Marteijn en Ike Joziasse tegen een onverwachte ne derlaag aangelopen. Marteijn 'en Joziasse zijn de favorie ten in het gemengddubbelspel 4, maar verloren met 6-0 3-6 5-10 van Ellis Payet en Pieter Boot. In het gemengddubbel 6 wonnen Carina Kerkhove en Jan van der Linden hun tweede partij. Moni que ten Have en Aad Brons waren kansloos en verloren met twee maal 6-1. i ZIERIKZEE - Jan Joosse uit Kapelle heeft als snelste Zeeuw de alterna tieve elfstedentocht op de Weissen see afgelegd. Hij deed over de twee honderd kilometer 8 uur, zes mi nuten en 17 seconden. De tocht werd onder slechte weers omstandigheden gereden, met veel sneeuw, die in de scheuren kwam, waardoor er veel valpartij en waren. Van de 1200 toerrijders haalden er maar 510 de finish, on der wie Cor natte uit Noordgouwe in 8.43.51 en Arnold van de Wees uit Zierikzee in 10.14.10. TERNEUZEN - De Zeeuwse voetbal clubs die nog in het bekertoernooi zitten spelen hun duels in de vier de ronde op 10 februari. Die dins dagavond komt Zaamslag in actie tegen TSC, gaat Kloetinge op be zoek bij Hoeven en is het Zun- dert-Vosmeer. Het tweede elftal van hoofdklasser Hoek neemt het in Dordrecht op tegen SC Emma en VC Vlissingen ontvangt op ei- gen veld Wernhout. Een ander duel uit de vierde ron de, tussen ASWH en Tholense Boys, werd gisteravond afgelast. VLISSINGEN - Het eerste seizoen van het 'Judoklassen Project' is nog niet voorbij, of de voorberei dingen voor het tweede seizoen zijn al weer in volle gang. Het con cept is opgezet om getalenteerde Zeeuwse judoka's studie en sport te laten combineren in judoklas sen aan het Scheldemond College te Vlissingen. Voor geïnteresseer den is er vanavond een informatie avond op het Scheldemond Colle ge, waarbij het project zal worden toegelicht. De informatieavond start om 19.45 uur en duurt tot on geveer 21.15 uur. ZIERIKZEE - De meeste aandacht ging in de achttiende ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereniging Zierikzee uit naar het toptreffen tussen Hans Aangeenbrug en Sjaak Spiegels. Spiegels beantwoordde de ope ning van regerend kampioen Aan geenbrug met een Indische opzet. door Frits Bakker MIDDELBURG - Johnny Hoogerland rijdt zondag met zijn nieuwe ploeg Vacansolei de openingskoers in Zuid.-Frankrijk: de Grand PrLx de Marseillaise. Drie dagen later gaat de Zeeuwse prof ook van start in de Ster van Bessèges. De wedstrijd van zondag geldt als de officiële opening van het Euro pese wegseizoen. De afstand is~i3ö kilometer. Het Vacansoleil-team, geleid door Hilaire van der Schueren, bestaat verder uit de renners Reinier Ho nig, Jens Mouris, Gerben Löwik, Frederik Veuchelen, Björn Leuke mans, Clément Lhotellerie en Bor- ut Bozic. Voor de Ster van Bessèges voegt de nieuwe aanwinst Baden Cooke, de Australiër die inmiddels rede lijk hersteld is van zijn val in de Tour Down Under, zich bij het team. De met wit spelende Aangeen brug, groot kenner hiervan, kreeg een meerderheid in het centrum en voerde de druk langzaam maar zeker op. Het antwoord van Spie gels bestond uit diverse dreigin gen, waardoor Aangeenbrug zeer alert moest spelen. De witspeler won een pion, en slaagde erin zijn beide torens op de zevende rij te krijgen. Insiders noemen dit wel 'het gebed van een schaker'. Spiegels bleef met scherp spel ui terste aandacht vragen, maar de vij- UITSLACEN BILJARTEN Zierikzee. Graanbeurstrofee. Derde ronde, poule 1: 1. Jan Beije (Wissenkerke) 3-6; 2. Wim Breur (Dreischor) 3-3, 98%; 3. Arjan Ros sen (Zierikzee) 3-3, 93%; 4. Bert de Ruiter (Renesse) 3-0. Poule 2: 1. Kees Rossen (Zierik zee) 3-6; 2. Hans Stols (Zierikzee) 3-2, 95,5%; 3. Emiel de Witte (Wolphaartsdijk) 3-2, 88,8%; 4. Sylvia Eckel (Hansweert) 3-2, 75,9%. FUTSAL Middelburg. Eerste klasse A11: FC Dauwen- daele-VeVe Taxi Ceers 21-1. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-schaaktoernooi, hoofd groep, negende ronde: Dominguez (Cub) - Stellwagen (Ned) 1-0, Kamsky (VSt) - Aronian (Arm) 0-1, Karjakin (Oek) - Movsesian (Slw) 1-0, Morozevitsj (Rus) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Smeets (Ned) - Wang Yue (Chn) 1/2-1 /2, Adams (Eng) - Carlsen (Noo) 1 /2-1 /2. Stand: 1. Karjakin, Dominguez, Aronian 5 1/2, 4. Radjabov, Movsesian 5, 6. Smeets, Van We ly, Carlsen, Adams 4 1/2,10. Ivantsjoek, Kams ky, Wang Yue 4, 13. Stellwagen 3 1/2, 14. Mor ozevitsj 3. Zierikzee. Huishoudelijke competitie: Hans Aangeenbrug-Sjaak Spiegels 1-0; Han van der Made-Aat Brakel 1-0; Kees Bimmel-André Tille- ma 0-1; Martin Krijger-Peter de Vrieze 0-1; Teun Brouwer-John van Dalsen 0-1; Bas van de Graaf-Alexander Greefhorst 1-0; Jan Verduijn den Boer-Paul Greefhorst 1-0; Dick Does- wijk-Chris van Eldik 0-1; Linda Greef- horst-Henk Bremer remise; Piet de Vree- de-René van Rikxoort remise; Fokko Baak- man-Marco Vieveen 1-0; Mark van andelijke torens waren zo sterk, dat de zwartspeler de vlag moest strijken. Martin Krijger en Peter de Vrieze speelden een ongebruikelijke va riant van het Spaans. Krijger offer de drie pionnen voor een konings- aanval. Toen de stelling open kwam leek Krijger te gaan win nen. In een allerlaatste poging speelde De Vrieze zijn laatste troef uit en stuurde een paard op de vij andelijke koning af Krijger dacht, dat dit niet zo'n vaart zou lopen, Rooten-Frans Jansen remise. Stand: 1. Bas van de Graaf 660; 2. Hans Aangeenbrug 589; 3. Martin Krijger 512; 4. Peter de Vrieze 466; 5. Han van der Made 439; 6. Herman Jukkenekke 416; 7. Jan Verduijn den Boer 383; 8. Alexan der Greefhorst 383; 9. Sjaak Spiegels 366; 10. Pang Yuen 356. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinale: Federer (Zwi/2) - Del Potro (Arg/8) 6-3 6-0 6-0, Roddick (VSt/7) - Djoko- vic (5er/3) 6-7 (3) 6-4 6-2 2-1 opg. Djokovic. Vrouwen, kwartfinale: Safina (Rus/3) - Dokic (Aus) 6-4 4-6 6-4, Zvonareva (Rus/7) - Bartoli •(Fra/16) 6-3 6-0. Zierikzee. Winter Dikke Torentoernooi. Man- nendubbelspel. HD3: P. Godrie/J. de Looff-P. Boot/T. Ie Clercq 6-4 6-3. HD7: H. Struijk/J. Wandel-T. Wandel/F. Weststrate 6-2 6-1. Vrou wendubbelspel. DD7: T. Calot/N. Deurloo-R. Voermans/S. van der Wouden 6-2 6-2, M. van Dongen/H. Lafeber-D. Kwaak/J. Kwaak 6-1 6-3. Gemengddubbelspel. GD6: N. Lekkerkerk/M. Hoek-J. Suurland/B. van Sabben 6-4 6-3, C. Kerkhove/J. van der Linden-M. ten Have/A. Brons 6-1 6-1. GD7: S. de Valk/W. Mulders-G. Arkenbout/R. Lievense 6-4 6-4. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG FUTSAL Eerste klasse: Groene Ster-VéVé/Taxi Geers (20.00 uur) en Schouwse Boys-Kanja/'t HvG (22.15 uur). TENNIS Winter Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 18.15 uur. en overzag dat dit paard met een dubbelschaak op zijn koning en lo per een stuk zou kosten. Met drie pionnen en een loper voor, incas seerde De Vrieze tevreden het punt in de laatste uurtjes. Mark van Rooten en Frans Jansen speelden een mooie spectaculaire partij. De stukken vlogen over en weer. Toen Van Rooten in het eindspel dreigde te promoveren, zette Jansen zijn machtigq zwarte loper midden op het bord, waarna de partij pot-remise was. KRUININGEN - Nog enkele weken en dan begint het wielerseizoen weer. Veel coureurs hebben alweer de nodige kilometers in de benen; sommigen blijven daarbij achter.» Om beiden tegemoet te komen houdt de ZRTC Theo Middelkamp jaarlijks in de aanloop naar het nieuwe seizoen trainingsritten. Zaterdag gebeurt dat voor het eerst in dit jaar. Er worden in totaal vijf trainingsritten gereden in Den In- kel bij Kruiningen. Daar wordt tel kens om 13.30 uur gestart en de wedstrijdduur is afhankelijk van de weersomstandigheden. In cate gorie A rijden de elite plus belof ten, amateurs A en de junioren. Ca tegorie B wordt gevormd door de amateurs B, nieuwelingen en de vrouwen (inclusief junior-vrou wen en nieuweling-meisjes). Van af 12.45 uur kan er ingeschreven worden in de kantine van cam ping Den Inkel bij Kruiningen. FINISH Tjitte van den Buijs (achteraan links) met de ploeg uit Brabant waar hij in Dubai deel van uitmaakte. Inzetje: de finishlijn van de slecht georganiseerde koers. foto's Tjitte van den Buijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66