Aemstie krijgt steeds meer erkenning Tweehonderd banen verdwijnen bij chemiereus Dow in Terneuzen Komend weekend barst het muziekspektakel weer los in Haamstede. celebrate your day! Banenverlies deels opgevangen door natuurlijk verloop. Middelburgse wijk krijgt Zappaplein Ziekenhuis Goes onderzoekt hartfalen Maandenlang sparen voor de Voedselbank Driegangenmenu S PZC Woensdag 28 januari 2009 23 door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - „We hebben er zin in", zegt Hans Verduyn van de organisatie. Nog drie dagen te gaan en dan barst Aemstie Alive 4 los. Het tweedaagse muziekspekta kel in de sporthal Westenschou- wen in Burgh-Haamstede krijgt na drie edities vaste voet aan de grond in heel Zeeland. „We krij gen steeds meer erkenning. Ieder een vindt dat dit terug moet ko men en dat merken we ook aan de subsidies. De provincie betaalt nu ook mee." Ook steeds meer bezoekers 'van buiten' weten de weg naar Burgh-Haamstede te vinden. „Het is net een vlek die steeds groter wordt. Mensen komen overal van daan", zegt Verduyn. „We merken dat aan de bezoekers van onze site en ook aan de kaartverkoop. Dat loopt heel goed. We zitten nu bo ven de verkoop van vorig jaar." Verduyn verwacht dat de zaterdag avond in de voorverkoop bijna he lemaal uitverkocht zal raken. „Mensen die nog kaarten willen hebben moeten de site maar in de gaten houdèn." Het doel van Aemstie is een groot feest bouwen voor de Zeeuwen. „Als wij vrolijke gezichten zien, zijn we tevreden." Maar ook het goede doel wordt niet vergeten. „Wij steunen altijd goede doelen. Dit jaar is het Sophia kinderzieken huis uitgekozen. We verkopen lo ten waar mensen leuke prijsjes mee kunnen winnen." Om het feest betaalbaar te houden voor de bezoekers, zijn sponsoring m Aemstie Alive wordt komend weekend weer gehouden in sporthal Westenschouwen. het muziekfeest krijgt steeds meer bekendheid en erkenning. en subsidies belangrijk voor de or- ganisatoren. „En de ouderenmid- dag Goud van Oud op vrijdag is dankzij sponsoring zelfs helemaal gratis." Die middag treden oude bekenden op als Corry Konings, Imca Marina en Anita Meijer. De bezoekers krijgen ook djt jaar weer een maaltijd. „Dat doen we in sa menwerking met Pontes. Leerlin gen werken twee dagen keihard om dat voor elkaar te krijgen." De vrijdag is inmiddels helemaal vol geboekt. De zaterdagmiddag is voor de kin deren. „Die betalen toegang, ouders kunnen gratis mee. Dat hebben we expres gedaan", zegt Verduyn. „Anders wordt het te duur, zeker als de ouders dan zelf 's avonds nog willen komen." Want de zaterdagavond is voor ie dereen. Met een vol programma met feest- en dansmuziek is deze avond geschikt voor jong en oud. Het volledige programma is te vinden op www.aemstie.nl februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 van westen mannenmode Wtf.WëWl zaamslag 0115 -436 100 TERNEUZEN - Het chemieconcern Dow schrapt tweehonderd van de 2150 banen in Terneuzen. De maat regel is het gevolg van een wereld wijde reorganisatie van het bedrijf die in december werd aangekon digd. De ingreep levert een bespa ring op van circa veertig miljoen euro. Het banenverlies wordt voor een groot deel opgevangen door (vervroegde) pensionering en na tuurlijk verloop. „Toch kunnen we niet met alle mensen die het be treft een regeling treffen. Er zullen ook medewerkers ontslagen moe ten worden, óók jongere mensen. We zullen proberen dit aantal tot een minimum te beperken", zegt directeur Peter Holicki. MIDDELBURC - Middelburg heeft als eerste gemeente in Nederland een plein vernoemd naar de veelzijdi ge Amerikaanse musicus Frank Zappa. Al jaren ijveren Zappa-fans voor een Zappastraat. „Eindelijk goed nieuws", luidt de reactie van Peter van Nijen van www.frank- zappastraat.nl, een site waarop bijna 1300 mensen hun steun heb ben betuigd voor het vernoemen van straten naar Frank Zappa in Nederlandse gemeenten. Voor zover bekend heeft in Euro- pa alleen Berlijn ook een straat naar Zappa vernoemd. GOES - Het Oosterscheldezieken- huis in Goes begint een onderzoek naar het vroegtijdig herkennen van hartfalen bij diabetespatiënten boven de zestig jaar. Bij suikerpa tiënten komt hartfalen vaker voor dan bij mensen die geen diabetes hebben. Het ziekenhuis wil zes honderd patiënten uit de regio on der meer lichamelijk onderzoeken, een ECG afnemen en enkele vra genlijsten voorleggen. Patiënten uit het diabetesbestand van het ziekenhuis ontvangen een uitnodiging per brief MIDDELBURG - Leerlingen van basis school Acaciahof in Middelburg schonken gisteren ruim vijfhon derd kilo levensmiddelen aan de Voedselbank Zeeland. Het ging met name om koffie, thee, pasta en rijst. De leerlingen spaarden sinds september 2007 wekelijks geld om daarmee boodschappen te kunnen doen voor de Voedsel bank. Daarnaast hebben ze meege holpen met werken bij de Voedsel bank. Op hun beurt gaven vrijwilli gers op de school uitleg over ar moede in de nabije omgeving. MIDDELBURG - Scholieren van de Middelburgse Klimopschool voor zeer moeilijk lerende kinde ren werken in de keuken van Grand Café Willem in Middelburg aan een driegangenmenu dat even later aan 36 gasten wordt opgediend. Esmiralda Janse (links) strooit kruiden over de aardappelen, Jascha Craanen (midden) roert in de sauzen en Mike Kempe houdt de broccoli in de gaten. Vijf klasgenoten houden zich bezig met het dek ken van de tafels en later de bediening en de af was. Eerder deden de leerlingen van de Middelburgse school voor speciaal onderwijs dit maandelijks op hun school; vanaf gisteren gebeurt dat in Café Willem. Voortaan zetten ze hier eens per maand voor vijftien euro een maaltijd op tafel. Reserve ren via de school: 0118-612668. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61