wat wij allemaal doen' r Eilandelijke vrijwilligers verzekerd voor schade Over twee maanden helderheid kliniek Komst afkickcentrum naar Wolphaartsdijk nog niet zeker. Workshop voor startende ondernemers Gemeente sluit collectieve verzekering af voor verenigingen. KORTING OP ALLE TOPMERKEN! UDEURLOO S pzc Woensdag 28 januari 2009 19 X. tional. Niet alleen vanwege het cadmium, ook vanwege een toene mend aantal klachten afgelopen jaar over rook afkomstig van het bedrijf. „We komen van 'nul' en zitten nu op enkele klachten", geeft De Ruiter aan. „Niet veel dus, maar voor ons is dat voldoen de. Je wilt er niet één, en als er klachten zijn, wil je snappen waar Thermphos International BV Thermphos International BV, tot 1997 Hoechst, heeft in Vlissingen-Oost de hoofdvestiging met 480 werknemers. Het bedrijf heeft ook productieactiviteiten in Duitsland, Groot-Britannië, Frankrijk, Argentinië en China. Thermphos verwerkt jaarlijks zo'n 600.000 ton fosfaaterts tot fosfor en af geleide chemische producten. Het fosfaaterts komt voornamelijk uit het Middellandse Zeegebied, maar Thermphos werkt ook aan hergebruik van fosfaat uit de as die vrijkomt bij de verbranding van zuiveringsslib en mest. Fosfor en afgeleide producten zijn grondstoffen voor onder meer schoon maakmiddelen, gewasbeschermingsmiddelen en levensmiddelen. die klachten vandaan komen." Van een verband tussen cadmium en de rook van Thermphos is - wil De Ruiter een mogelijk misver stand wegnemen - geen sprake. „Cadmium ruik je niet." Therm phos International is volop bezig te achterhalen wat de oorzaken van de klachten kunnen zijn. Ma nager Den Ottelander: „Is er bij voorbeeld sprake geweest van spe cifieke bedrijfsomstandigheden? Stond de wind in de zomer wel licht meer in de hóek van Nieuw- dorp? We behandelen alle klach ten serieus." Van Dam van de dorpsraad Nieuw- dorp erkent dat Thermphos dit doet. Helemaal gerustgesteld is hij desondanks nog niet. Hij roept Thermphos op beter te communi 2005 2006 2007 2008 Donja Odijk bron Provincie Zeeland foto Willem Mieras ceren met de omgeving. Het werk bezoek van de dorpsraad kan daar toe een aanzet zijn. „Als Total in Vlissingen-Oost een onderhouds- stop uitvoert in de olieraffinaderij, wordt een nieuwsbrief de dorpen in gestuurd." Den Ottelander herinnert zich dat Hoechst en vanaf 1997 rechtsopvol ger Thermphos International van 1990 tot 2003 aparte bijeenkom sten wijdden aan de jaarlijkse mi- lieuberichten. „In de Schouwburg in Middelburg zijn we daarmee be gonnen. Er was zo weinig belang stelling en er waren verder geen klachten. Wat voor zin had het dan nog daarin tijd en energie te steken? Om te communiceren met je omgeving moet er wel een re den zijn. Die is er nu." door Luc Oggel wolphaartsdijk - Over twee maanden is er meer duidelijkheid over de plannen voor een versla vingskliniek in Wolphaartsdijk. Dat zegt bestuursvoorzitter Wub- bo Petersen van de GGZ Westelijk Noord-Brabant, die samen met de van oorsprong Schotse instelling Castle Craig, de initiatiefnemer is van de kliniek. Hoewel de partijen beschikken over de benodigde vergunningen, is het al een tijdje stil rond de plan nen voor een luxe afkickcentrum in voormalig bejaardenhuis Zorg vliet in Wolphaartsdijk, waaraan een logiesgebouw Inet zestien ap partementen zou moeten worden gebouwd. Volgens Petersen wordt op dit moment even 'pas op de plaats gemaakt', omdat er gesprek ken worden gevoerd met een 'gro te derde partij'. Welke dat is, wil Petersen niet zeggen. Naast de locatie in Wolphaartsdijk - het pand staat nog steeds te koop bij makelaarskantoor Faasse en Fer- mont - bekijken de instellingen of er ook elders kan worden begon nen, maar Petersen wil daar even eens nog geen verdere mededelin gen over doen. De plannen voor de kliniek wer den een kleine twee jaar geleden bekend en stuitten op veel verzet. bergen op zoom - Thoolse en West-Brabantse ondernemers, ge bundeld onder de naam Onderne- merslnfo, houden morgen de work shop Klaar voor de start in het Offi- cierscasino in Bergen op Zoom. Startende ondernemers praten met een notaris, accountant, com municatieadviseur, verzekerings specialist en bedrijfsadviseur van de Kamer van Koophandel. Q www.ondernemersinfo.nu door Melita Lanting zierikzee - Vrijwilligers die actief zijn voor verenigingen of clubs zijn inmiddels verzekerd door de gemeente Schouwen-Duiveland. De verzekering dekt schades die door vrijwilligers zijn veroorzaakt maar ook de aansprakelijkheid als anderen schade oplopen door ac ties van vrijwilligers. „Bijvoor beeld als een club een kunstgras veld aanschaft en vervolgens blijkt dat de club dit niet kan betalen omdat de administratie niet op or de is. Een fabrikant kan dan de be stuursleden aansprakelijk stellen in hun privévermogen. Dat is nu afgedekt", zegt Evert de Boer van de gemeente. De verzekering dekt alleen schades die zijn ontstaan in verenigingsver band. Dat kan voor de kerk zijn, voor een voetbalvereniging of de kaartclub, als het maar in een 'ge organiseerd verband' is. De buur man helpen de dakgoot leegma ken, valt niet onder deze verzeke ring want dat is geen werk in vere nigingsverband. Clubs hoeven zich niet aan te mel den voor deze verzekering die be staat uit een ongevallen- en per soonlijke eigendomsverzekering, een rechtsbijstandsverzekering en een aantal aansprakelijkheidsverze keringen. Zodra er sprake is van schade kan een formulier gedownload wor den vanaf de site.van de gemeente en daarna pakt de verzekeraar (Centraal Beheer Achmea) de zaak op. De gemeente is zelf niet betrok ken bij de afhandeling van de zaak. De gemeente heeft de verze kering afgesloten omdat ze vrijwil ligerswerk belangrijk vindt. SALE Haringvlietplein 4, Zierikzee www.deurloomeubelen.nl; di t/m vrij 10 - 17.30 uur: za 10 - 17 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57