Oosterland erkent belang dorpshuis 'Toch kijken of het veilig genoeg is' 17 SCH0UWEN-DUIVELAN1 18 en 19 23 Bewoners hebben tal van ideeën voor toekomst Oosterhof. □2 Chillen op drieënhalve meter lange loungebank bij Pontes Kinderopvang KOOS onderzoekt veiligheid op zijn locaties. Modderig Thermphos werkt aan goed milieubeleid, maar stuit op grenzen Muziekspektakel Aemstie krijgt steeds meer erkenning Woensdag 28 januari 2009 Tip? schouwen-duivelandlgpzc.nl door Martijn de Koning OOSTERLAND - Er is genoeg draag vlak in Oosterland voor een be langrijkere rol voor dorpshuis Oos terhof. Dat concluderen de trek kers van het project over de toe komst van het dorpshuis aan de hand van de resultaten van een en quête en de hoge opkomst tijdens een presentatie van de plannen, gisteravond in het dorpshuis. Het plan om het dorpshuis 'brui- sender' te maken is een gezamen lijk initiatief van bewoners, Zeeuw- land, Allévo, de gemeente Schou- wen-Duiveland, het Welzijnshuis en de provincie. Die partijen zet ten eerder al 'droomprojecten' op in Dreischor, Ellemeet en Nieuwer- kerk. Die richten zich op het hele dorp. In Oosterland gaat het speci fiek om de toekomst van het dorpshuis. Twee groepen zijn de afgelopen maanden aan de slag geweest. De ene richtte zich op de inrichting van het gebouw, de andere op de activiteiten die daar georganiseerd kunnen worden. „Het ziet er nu nogal oubollig uit", concludeert Chris Bolle, de 'trekker' van de groep die met de inrichting aan de slag ging. „We hopen met een bete re inrichting ook verenigingen en particulieren over te halen vaker van het dorpshuis gebruik te ma ken." Een informatieavond over de toe komst van het dorpshuis in Oos terland werd gisteravond druk bezocht. Bewoners maakten mas saal hun wensen kenbaar. Overleg tussen (potentiële) gebrui kers leidde tot een schets van 'het ideaalbeeld'. „Maar daar is een grondige verbouwing voor nodig. Zo ver is het nog lang niet", zegt Bolle voorzichtig. Ook het houden van meer activi teiten kan het aantal bezoekers van het dorpshuis opkrikken, stelt Annemarie le Comte. Zij is coach van de groep die nadacht over mo gelijke activiteiten in het dorps huis. „We hadden een lijstje ge maakt, dat aardig aansluit bij de uitslag van de enquête", wijst ze op de vragenlijst die honderd Oos- terlanders invulden. De inwoners werden geïnterviewd door leerlin gen van de twee plaatselijke basis scholen. Opvallend hoog scoort de suggestie om meer te doen voor de jeugd. Daarnaast moet het dorpshuis aantrekkelijk worden voor privé-feestjes, recepties of be grafenisbijeenkomsten. Elf procent geeft aan best vrijwilli ger in het dorpshuis te willen zijn. „Als je dat percentage loslaat op de hele bevolking, heb je het over meer dan tweehonderd mensen", concludeert dorpsraadvoorzitter Jan Verhoef!"tevreden. ZIERIKZEE - Hij is met drieënhalve meter de de afdeling bouwkunde van de Pontes Pieter Pontes in Zierikzee afgewerkt. „Het idee bank gemaakt." Het open huis bij de Pontes grootste in zijn soort. Danielle Boogert, Jaimy Zeeman, zijn trots op de door hen gebouwde kwam van de leerlingen zelf", zegt docent Pieter Zeeman aan het Hatfieldpark in Zierik- van der Schelde, Elmar Stouten en Cynthia loungebank. Het ruim 100 kilo wegende ge- bouwkunde Albert Kieboom. „Ze hebben zelf zee is van 13.30 tot 16.00 en van 19.00 tot Boogert (van links naar rechts), leerlingen van vaarte wordt vandaag tijdens de open dag bij het schetsontwerp, de bouwtekening en de 21.30 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema 'door Carla van de Merbel ZIERIKZEE - Het beleid is op zich goed genoeg om voortgezet te kun nen worden, maar toch gaat kin deropvang KOOS bekijken of het veilig genoeg is op zijn locaties op Schouwen-Duiveland. Aanleiding daarvoor is de moord op twee klei ne kinderen en een leidster in een crèche in het Dendermonde. Bij de kinderopvanglocaties van KOOS zijn de deuren altijd op slot, zegt sectorhoofd Rita Meuwe- se. Op sommige locaties wordt ge werkt met een intercom, op ande re, als proef, met een kastje dat de vingerafdruk van een bezoeker controleert. Het is veilig bij de kin deropvang, vindt Meuwese, maar na het drama in België is er maan dag toch een bericht rondgegaan waarin staat dat iedereen goed moet opletten. „En we gaan toch weer eens kijken of het veilig ge noeg is." Ook andere Zeeuwse kinderop vangorganisaties zeggen hun be leid tegen het licht te zullen hou den of hebben dat al gedaan. Veel locaties hebben hun deuren niet al tijd op slot. Ze schaamt zich dood. Eigenlijk meteen al, nadat ze de botte op merking plaatste. Want grappig was het écht niet. Die bluf weet ze maar aan haar Brabantse oor sprong. Wat die Vlissingse dan uitkraam de tegen die lieve man van een schoonmaakbedrijf, die de ramen van haar kantoor van viezigheid Tip? redactie@pzc.nl ontdeed, vlak naast de plaats waar zij haar modderige Polootje par keerde. 'Oh, doe mijn auto ook maar meteen even!', had ze geroe pen. 'Doe 't lekker zelf, sneerde een collega die buiten stond te paf fen. En die glazenwasser maar la chen. Haar auto heeft nog nooit zó geblonken... En zij nog nooit zó ge bloosd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55