'Plannen Pluimpot komen in gevaar' Tholen onderzoekt parkeervergunning 'Neem snel maatregelen op kruising bij Poortvliet' Ontwikkelen van Speelmansplaten vormt hinderpaal Mogelijke oplossing voor gebieden met weinig parkeerplekken. I wm celebrate your day! B PZC Woensdag 28 januari 2009 23 door Rob Paardekam THOLEN - Het hoge woord is eruit: als de eigenaar van de Speelmans platen zijn grotere plan mag door zetten, zal de eigenaar van cam ping De Pluimpot bij Scherpenisse zijn plannen voor de Thoolse zuid kant heroverwegen. Dat gaf wet houder Cees van Dis maandag tij dens de commissie ruimte voor het eerst onomwonden toe. Twee jaar geleden maakte de ge meenteraad nieuwe ontwikkelin gen op de Speelmansplaten moge lijk, maar eigenaar Mike Verweij wil nu meer. Het gaat om onder meer 114 woningen en een jachtha ven met 220 ligplaatsen. Die zou den nodig zijn om het plan renda bel te maken. Het college is tegen een groter plan. Dat heeft, zo bleek maandag, deels te maken met het feit dat De Pluimpot zijn plannen dan zal heroverwegen. Het niet doorgaan daarvan zou een streep door de rekening van de gemeente zijn. In het plan van De Pluimpot zit immers een over dekt zwembad, dat door de Thool se bevolking gebruikt kan worden. De gemeente kan het zwembad in Sint-Maartensdijk dan sluiten. Het zou een domper zijn als dat niet doorgaat. Volgens eigenaar Jeroen Knols van De Pluimpot liggen de zaken ge nuanceerder dan veel mensen nu vermoeden. „Ik zeg niet dat ik mijn plannen zeker schrap als de gemeente 'ja' zegt tegen de Speel mansplaten, maar ik zal ze wel her overwegen. Dat is logisch, want er ontstaat dan een hele nieuwe situa tie. Ik hoorde het woord chantage vallen, maar dat is het echt niet." Volgens Knols is het zwembad een verliesgevend element in zijn plan. Daarom wil hij dat de andere on derdelen - onder meer vakantiewo ningen - goede kansen hebben. Hij betwijfelt of dat zo is, als op de Speelmansplaten ook nog eens een groot aantal recreatiewonin gen komt. „Bovendien weet ik niet waar het ophoudt", zegt Knols. „Is dit een opmaat naar nog meer?" De gemeenteraad staat nu voor een moeilijke keuze: het college volgen en het grotere plan voor de Kiezen voor een groter plan voor de Speelmansplaten betekent wellicht dat ontwikkelingen aan de Thoolse zuidkant niet door gaan. De keuze is aan de raad. Speelmansplaten afwijzen of de Speelmansplaten wél tegemoet ko men met het gevaar dat De Pluim pot zijn plannen terugtrekt. SGP en WD neigen naar dat eer ste, maar ABT zou het een schan daal vinden als De Pluimpot een voorkeursbehandeling krijgt. „Het is te gek voor woorden dat we één ondernemer het alleenrecht op nieuwe ontwikkelingen geven", stelt Hans Boulogne. „Alle onder nemers zijn voor ons gelijk." De PvdA worstelt heel erg met het onderwerp en wil het liefst hele maal geen keuze maken. Volgens Henk Nieuwenhuis zouden alle partijen eens om de tafel moeten gaan zitten om tot een oplossing te komen. „Want het zijn twee per fecte plannen, die eigenlijk allebei door moeten gaan." Knols betwijfelt of praten veel op lost. „We hebben geen ruzie." Ver weij staat open voor een gesprek. Hij zei maandag dat college en ge meenteraad niet klakkeloos moe ten aannemen dat beide plannen niet samen kunnen gaan. Verweij wees ook nog eens in op het feit dat hij zal samenwerken met on der andere topkok Herman den Blijker en de bekende ontwerper Piet Boon. „Zulke grote namen laat je toch niet lopen?" door Rob Paardekam POORTVLIET - De Kruising van de Postweg met de Kadijk, tussen Tholen en Poortvliet, moet nodig op de schop. Dat vindt de Thoolse SGP-fractie. Wethouder Eric Goos- sen is het daarmee eens, maar zegt dat de provincie pas in 2012 maat regelen wil nemen. Hij zal deson danks zijn best doen om sneller iets voor elkaar te krijgen. Het gaat om het punt op de pro vinciale weg tussen Tholen en Poortvliet, waar afgeslagen kan worden richting Oud-Vossemeer. Volgens SGP'er [ohan Aarnoudse zijn er recentelijk twee ongeluk ken gebeurd. Met name het feit dat wachtende auto's, die willen af slaan, op de weg stilstaan, zou ge vaarlijk zijn. Wachten met maatre gelen tot 2012 - dan neemt de pro vincie de hele weg op de schop - is volgens Aarnoudse onverant woord. Volgens wethouder Goos- sen zijn er onlangs al wat maatre gelen genomen. Zo staan er waar schuwingsborden en is de berm verhard. Het ideetje voor een oran je knipperlicht is volgens hem afge wezen door de provincie. Goossen denkt dat uitvoegstroken voor het afslaand verkeer, zoals die onlangs ook bij Scherpenisse zijn aange legd, de beste oplossing zijn om de kruising veiliger te maken. In het volgende overleg met de provincie kaart hij de kwestie weer aan. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen on derzoekt of het invoeren van par- keervergunningen soelaas kan bie den in gebieden waar momenteel te weinig parkeerplaatsen zijn. Wethouder Cees van Dis zegt wel eens mensen te spreken die er een groot voorstander van zijn. „Men sen zeggen: ik heb één auto, maar de buren hebben er drie en die pik ken mijn plekje in. Meteen invoe ren, die vergunningen." De wethouder zelf houdt er een genuanceerder standpunt 'op na en benadrukt dat het alleen om een onderzoek gaat. Of het vergun ningenstelsel er ooit komt en hoe het er dan uit zal zien, is nog vol strekt onduidelijk. Desondanks laat de WD al weten er helemaal niets in te zien. „Zeker in een woonwijk lost het invoeren van vergunningen niets op", zegt Gabri Hoek. „Die buurman met zijn drie auto's neemt dan drie ver gunningen en heeft daarna nog steeds drie auto's. Je schiet er ge woon niets mee op." Het zou ook nog kunnen dat het systeem-alleen wordt ingevoerd in centrumgebieden. Overigens ziet het college zelf ook al één nadeel: in een relatief kleine gemeente als Tholen zal het invoeren van een vergunningenstelsel meer kosten dan het oplevert. Dit aanbod geldt voor één persoon bij aankoop van een montuur v.a. 99.- met standaard varifocale glazen v.a. 79.-. 2e montuur en glazen uil dezelfde prijs categorie. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk'op www.speesavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel. Specsavers is de opticien waar u altijd 2 brillen voor de prijs van 1 kan krijgen, bij aankoop van een montuur vanaf 99.-. En dat geldt óók voor een bril met PENTAX varifocale glazen! U heeft bij ons al twee varifocale brillen-vanaf 178.-. Loop eens binnen of maak vandaag nog een afspraak voor een gratis professionele oogtest. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 u r - Opticiens februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode zaamslag 0115-436100 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 De T-splitsing Postweg/Kadijk, tussen Tholen en Poortvliet, mag volgens de lokale SGP best wat veiliger worden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47