Spanning ten top over Schorebrug juejkj 17 Raad Reimerswaal beslist nog niet over nat bedrijventerrein. BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 18 Renovatie van Borsels Ziekenhuis Goes Borsele pakt paden op gemeentehuis in zicht onderzoekt hartfalen begraafplaatsen aan Modderig Woensdag 28 januari 2009 v Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc .nl KRU1NINGEN - Zelden is de span ning zo hoog opgelopen in de ge meenteraad van Reimerswaal als gisteravond. Onder het toeziend oog van "meer dan honderd bezoe kers moesten de Reimerswaalse politici een beslissing nemen over het omstreden plan voor de aanleg van bedrijventerrein Schorebrug aan het Kanaal door Zuid-Beve land bij Kruiningen. De druk om vóór de aanleg van Schorebrug te stemmen, was de af gelopen dagen flink opgevoerd door provinciaal bestuurder Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening). Hij hecht er zeer aan dat Schorebrug er komt, omdat bedrij ven uit het Goese haven- en indus triegebied daar dan heen kunnen om plaats te maken voor de woon wijk Goese Schans. De Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) maakte in de raad gisteravond mel ding van de besprekingen met Van Waveren. De provinciaal bestuur der wil, volgens Sinke, dat Schore brug in zijn geheel wordt aange legd. Met zowel een nat deel voor watergebonden bedrijven uit Goes als een droog deel om de finan ciële exploitatie van Schorebrug rond te krijgen. Maar: om het droge deel mogelijk te maken, zullen andere Beveland- se gemeenten met hun plannen Raad Reimerswaal bleek gistera- vond zeer verdeeld over nieuw bedrijventerrein Schorebrug. Uit eindelijk hielden voor- en tegen standers elkaar in evenwicht. voor (droge) bedrijventerreinen een stap terug moeten doen. Dat is het gevolg van de recente uit spraak van de Raad van State over bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State veegde Sloepoort van tafel, omdat er al te veel hectares bedrijventer rein in de pijplijn zitten op de Be- velanden tot 2020. Of de raad van Reimerswaal in meerderheid voor of tegen aanleg van Schorebrug zou stemmen, bleef tot gisteravond laat onduide lijk. Christenunie en Leefbaar Rei merswaal verzetten zich fel. Het CDA eiste extra garanties, vooral wat betreft de financiële tegemoet koming voor Reimerswaal. De Pv dA - drie voor, één tegen - was ver deeld. Alles draaide om de SGP, die aangaf de aangeboden compen satie voor Reimerswaal van één miljoen euro te weinig te vinden. Uiteindelijk staakten de stemmen - negen tegen negen - over een nieuw raadsvoorstel, waarin spra ke was van een compensatie van twee miljoen euro. Gedeputeerde Van Waveren wil dat bedrag niet geven. Aanleg van Schorebrug is al zwaar verliesgevend. SCHORE - Nee, een discotheek of café gaat er zeker niet komen, in de monumentale kerk van Schore. Daar zorgen ze wel voor bij de Protestantse Gemeente van Hansweert/Schore. „Wij zijn de eigenaren van de kerk en zullen hem zeker laten zoals hij is", zegt voorzitter Cees in 't An ker van de kerkenraad in een reactie op enke le opmerkingen van de SGP-fractie in de ge meente Kapelle. Het bestemmingsplan Schore staat momen teel op de politieke agenda. „En daarom is het kerkgebouw ook genoemd", veronderstelt In 't Anker. „We hebben te kampen met terug gang, op termijn zoeken we wel naar een nieu we bestemming. Dus de discussie is zeker niet verkeerd. Maar alles is in een heel pril sta dium, al met al kan ik er weinig over zeggen. We hebben wel ideeën, maar nog zeker geen plannen." foto Willem Mieras Thermphos werkt aan goed milieubeleid, maar stuit op grenzen Over twee maanden duidelijkheid over verslavingskliniek HEINKENSZAND - De renovatie en de uitbreiding van het Borsels ge meentehuis in Heinkenszand ko men in zicht. Het college van B en W heeft geld beschikbaar gesteld voor de voorbereidingen. De ver wachting is dat de werkzaamhe den in 2011 kunnen beginnen en twaalf tot veertien maanden du ren. Het huidige gemeentehuis is vintig jaar oud, te klein en de kli maatbeheersing is slecht. GOES - Het Oosterscheldezieken- huis in Goes begint een onderzoek naar het vroegtijdig herkennen van hartfalen bij diabetespatiënten boven de zestig jaar. Bij suikerpa tiënten komt hartfalen vaker voor dan bij mensen die geen diabetes hebben. Het ziekenhuis wil zes honderd patiënten uit de regio Goes onder meer lichamelijk on derzoeken, een ECG afnemen en enkele vragenlijsten voorleggen. HEINKENSZAND - De gemeentelijke begraafplaatsen in Borsele worden de komende jaren beter toeganke lijk gemaakt. Dit gebeurt naar aan leiding van klachten. Hoofdpaden worden in asfalt uitgevoerd, waar op grind wordt aangebracht om het rustieke karakter van de be graafplaatsen te handhaven. De kosten van de operatie die vier tot vijfjaar zal duren, zijn geraamd op bijna 200.000 euro. Ze schaamt zich dood. Eigenlijk meteen al, nadat ze de botte op merking plaatste. Want grappig was het écht niet. Die bluf weet ze maar aan haar Brabantse oor sprong. Wat die Vlissingse dan uitkraam de tegen die lieve man van een schoonmaakbedrijf, die de ramen van haar kantoor van viezigheid Tip? redactie@pzc.nl ontdeed, vlak naast de plaats waar zij haar modderige Polootje par keerde. 'Oh, doe mijn auto ook maar meteen even!', had ze geroe pen. 'Doe 't lekker zelf, sneerde een collega die buiten stond te paf fen. En die glazenwasser maar la chen. Haar auto heeft nog nooit zó geblonken... En zij nog nooit zó ge bloosd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41